'Je moet eerst weten wat je werkelijk wilt' Je werk, je toekomst EEN PRÉ MAKKELIJK ZAT WSE BEN IC? AH-adviseurs helpen met loopbaanoriëntatie IN DEKAST ABRAHAM EN SARA \ll PEANl TBUTTER BOLA MUSICAL soort trainingen dat ik opzette, verdween.' Jos had alle reden om zich af te vragen: wat nu? Via zijn werk gever kreeg hij gelegenheid zich te oriënteren op de vragen: welke kwaliteiten heb ik, en wat wil ik? 'In september '95 was er een vacature bij de pro jectgroep Mobiliteitsondersteu ning. Ik solliciteerde en werd aangenomen. M'n kennis van de AH-organisatie zal gerust een pré zijn geweest. We krij gen hier twee soorten mensen: collega's en collega's die in hun baan blijven, maar een nieuwe impuls nodig hebben. Ouwe rot ten, met een schat aan erva ring. De meeste deelnemers van de Mobiliteitsondersteuning zijn echter collega's die hun baan zien veranderen en zich dan af vragen: wil ik dit nog wel?' We hebben verschillende cur sussen' legt Jos Nijssen uit. 'Eén voor de manager, die moet weten: waar ga ik met mijn winkel of afdeling heen; welke mensen met wat voor soort functies heb ik straks nodig. Een ander traject is voor de me dewerker. Die komt in principe bij ons terecht in overleg met zijn baas.' Hij waarschuwt: 'Het gaat niet om de vraag: 'Wat moet ik doen om te worden wat ik wil? Bijvoorbeeld als ik nu bij AH werk en eigenlijk be drijfsleider bij Gall Gall wil worden. Want dan bel je naar Gall Gall en vraag je om in formatie en een gesprek. Mak kelijk zat. Nee,' zegt Jos zeer beslist, 'de moeilijkheid zit 'm in uitvinden waar je voor wilt gaan. Daarmee helpen we je. Dat is best intensief, daar moet je je niet op verkijken.' TVIet onze hulp, zegt Jos, 'zoek je een aantal zaken uit. 'Wat - AHOLD FLITSEN FEBRUARI 1997 Albert Heijn - je weet het - is een 'flexibel' bedrijf. En of je wilt of niet, als werknemer krijg je te maken met verandering in je winkel of op je kantoor. Dat kan een hele schok zijn, omdat je functie verandert, of zelfs verdwijnt. 'Oriënteer je op je kansen', hoor je dan. 'Kijk eens bij een andere werkmaatschappij.' Gelukkig kun je daarbij een steuntje in de rug krijgen. Want zo gek is het niet, als je even niet weet wat je persoonlijk met die verandering aanmoet. Eén van de adviseurs Mobili teitsondersteuning van AH is Jos Nijssen. Zelf is hij een goed voorbeeld van 25 jaar bij AH, en telkens in andere functies. 'Je moet er eerst uit zijn wat je werkelijk wilt', zegt hij. 'Ik ver zeker je: de rest volgt 'vanzelf.' Wist Jos dan zelf altijd meteen wat hij wilde? 'Zeker niet', zegt hij. "Maar toen ik hier voor het eerst solliciteerde en de eerste tien jaar erna was dat ook niet zo nodig. De vraag was niet eens of je een baan kreeg, maar welke afdeling het meest 'om hoog' zat. Daar kwam je te recht. Ik heb me ook een aantal jaren in het OR-werk gestort. Na 6 jaar, in 1984-, werd het wat mij betreft tijd om daar uit te stappen: ik werd zo'n 'be roeps'. Maai* ik wist wel beter dan ooit te voren wat ik belang rijk vond aan een baan. Ik heb toen voor het eerst in m'n wer kende leven gericht gesollici teerd: op de afdeling opleidin gen. Begin 1995 werd de afde ling gereorganiseerd en het 'Niet alleen binnen AH, ook bij andere werkmaatschappijen van Ahold is 'mobiliteit' een 'hot item', weet Jos Nijssen. 'Ben je geen AH-er maar werk je bijvoorbeeld bij Jamin, of Gall Gall? Voorlopig kan ook jij bij Mobiliteitsondersteuning AH terecht.' kun je', is het eerste punt dat we bij de kop pakken. Daar kom je bijvoorbeeld achter als je naar je werk en je hobby's kijkt, en naar je school en studie. Daarna', vervolgt hij, 'kijken we naar 'wie ben ik'. Dat gaat over datgene wat je belangrijk vindt in het leven. Houd je bijvoor beeld van veel vrijheid, of juist van samenwerken? Tenslotte kijken we naar Wat wil ik'. Wil je bijvoorbeeld dynamiek of wil je stabiliteit in je leven? Zo'n training duurt zes dagen, ver spreid over zeven a acht weken.' Wat vindt Jos van het boekje 'Je werk, je toekomst', dat Ahold vorig jaar aan iedereen toestuurde? TVIooi', zegt hij. 'Goed initiatief. Maar ik kan me voorstellen dat niet iedereen weet wat-ie ermee moet. Mij ad vies: Als je tevreden bent met je werk dan zet je het in de kast bij: 'nog eens lezen'. Maar als je over een jaar denkt: 'Ik kan hier niets meer leren, ik ben een beetje uitgekeken op m'n werk', dan pak je het er nog eens bij. Doen!' f 2,49 en f 2,79, peanuts dus! AH richt zich op de mensen die kiezen voor een minder grove pindakaas. 'Ook de niet fanatieke pindakaaseters zijn vei-rast', zegt Van Ruiten. 'Zelfs m'n eigen vrouw, niet echt een pindakaas-fan, eet een pot met Peanutbutter leeg!' In week 8 werd via een landelijke actie en uitbundige winkelpromotie de aandacht gevestigd op de nieuwe aanwinsten, die sinds week 5 in het schap staan. 'De afdeling houdbaar met de opvallendste promotie in combinatie met goede omzetcijfers krijgt, van ons een bezoek aan Planet Hollywood in Amsterdam, inclusief di ner', zegt Van Ruiten. 'Het introduceren van nieuwe producten door middel van zo'n wedstrijd werkt uitstekend. De re acties op dit artikel zijn enorm, de eer ste bestellingen ongekend groot. So wieso introduceren we AH-ontbijtpro- ducten opvallender dan voorheen. Onze concurrenten op het gebied van strooi- baar en smeerbaar broodbeleg zitten stil, AH komt als enige met opvallende vernieuwingen. Daar mogen we best ex tra aandacht voor vragen.' Wie vijftig wordt ziet Abraham of Sara. En wie er een aan een vijftigjarige Job cadeau wil doen, kan bij Jamin terecht. Daar liggen Abraham- en Sarachocola- detableaus in een mooie cadeauverpak king met het gouden getal vijftig erop en een feestelijke strik. Ze kosten f 13,95 per stuk. 'Een voordelig alter natief voor de vaak dure Abrahams en Sara's die je bij de bakker of de slager kunt kopen', zegt productgroupma- nager Nelleke Flick van Jamin. Wie vijftig wordt, viert dat vrij uitbundig en de traditie om zo'n persoon een Abraham of Sara te geven is springle vend. Dit is zo'n product waarmee we inspelen op bepaalde momenten en ge beurtenissen in het jaar. We willen de mensen ervan overtuigen datje voor een verjaardagscadeau of voor een leu- wen. Bij beweging brengt de Bola zacht tinkelende klanken voort. Vanaf vijf maanden kan de baby in de baarmoe der de rustgevende klanken horen. Na de geboorte hangt men de Bola Musical boven de wieg en herkent het kind de vertrouwde geluiden uit de baarmoe der. Een typisch De Tuinen-product, te koop in verschillende maten en dessins met onder andere dolfijnen en sterren. Ook de prijzen variëren, de Bola Musi cal is te koop vanaf f 19,95. Sowieso is De Tuinen steeds meer een adres waar wouwen tijdens en vlak na de zwan gerschap graag naar binnenstappen. Het is tenslotte een periode waarin je - meer dan anders - let op de gezond heid en natuurlijke voeding en verzor ging. Zo heeft De Tuinen 100 procent n atu urzui vere babyverzorgingsproduc ten in huis èn een kleine variant op de succesvolle Hittepit (f 24,95); een klein kussentje, gevuld met kersenpitten, dat na verwarming in bijvoorbeeld Nieuw bij De Tui nen: de Bola Mu sical! Een tradi tioneel product uit Mexico dat daar al eeuwen wordt gebruikt. De verzilverde bol aan een koord wordt er gedragen door zwangere vrou- oven of magnetron zorgt voor uren warmte in de wieg. Naast de populaire AH Pindakaas - meer dan de helft van alle pindakaas eters die bij AH koopt, kiest voor het huismerk van AH - is er nu ook AH Peanutbutter. 'Pindakaas op z'n Ameri kaans', volgens Gerard van Ruiten van producent Marvelo. 'Fijner, gladder, milder en lichter van klem- dan gewo ne pindakaas. De gladheid zorgt voor meer pindasmaak, ter wijl er niet meer pinda's in gaan dan normaal. En omdat er totaal geen pindavliesjes in ver werkt zijn, smaakt AH Peanutbutter minder bitter.' Er zijn twee va rianten: natural (350 gram) of crisp, met daar in krokant gepofte tarw ekorrels (320 gram). De prijs per pot is respectievelijk ke attentie bij de geboorte van een kind of een verhuizing niet alleen bij de bloemen- of platenwinkel terecht kunt, maar datje ook iets lekkers kunt geven. En daarvoor moetje bij Jamin zijn!'

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 2