GEZOEND door de klanten Geknipt en geschoren op de foto Colofon POPULAIRE VIS Origineelste wens uit AH-wensboom] Groningse medewerker van het jaar AHOLD FLITSEN FEBRUARI Jan Mons, verkoper II, doet ver slag van de AH-actie: 'De wens die we dit jaar konden waarma ken was de leukste tot nu toe. Al sinds jaar en dag komen de bewoners van Heimerstein, een tehuis voor verstandelijk gehan dicapten, in onze winkel hun boodschappen doen. Sommige bewoners komen alleen, ande ren komen met een groepslei der. Het is altijd gezellig met de Heimersteiners', vindt Jan. Eén groep had als hartewens dat ze op hun paasbest, ge kleed, gekapt én opgemaakt op de foto konden bij een echte Het is een traditie in AH-filiaal 1333 in Rhenen. Met de Kerst wordt er een reusachtige kerstboom neerge zet bij de informatiebalie. Daarin kunnen alle klanten hun liefste wens hangen. In het nieuwe jaar wordt de ori gineelste wens uit de 'wens- boom' gekozen en waarge maakt door de AH-medewer- kers. Dit jaar viel de keus op een hele groep klanten! fotograaf. Jan: 'Natuurlijk had den we geld apart gelegd om de wensen uit te laten komen. maar zowel de kapper van Hei mei Haarmode als fotograaf Hans Engbersen stelden spon taan voor, om alles voor niets uit te voeren! De deur van de winkel ging op slot en de hele groep werd opgemaakt en/of gekapt, om er picobello uit te zien voor de fotograaf. Daar- naasf, zegt Jan, 'hebben we zelf groepsfoto's gemaakt bij de AGF-afdeling. We hebben met deze actie ook de kranten ge haald. Als de wensen van onze klanten ieder jaar zo leuk zijn, gaan we zeker door met onze jaarlijkse wensboom!' 54e Jaargang, nr. 2 Februari 1997 Oplage 65.000 Uitgave van het Directoraat Communicatie Ahold Albert Heynweg 1 Kamer 247 1507 EH Zaandam Tel. 075-6595713 Fax 075-6598360 Ahold's eigen web site: http://www.ahold.nl Redactie: Jan Hol (hoofdredacteur) Gijs Coffeng Lara Fiddelaar (coördinatie) Alexandra de Vries Els Witte Redactionele bijdragen: Linea Recta Media Marjolijn van den Hout Monique Lindeboom Linda van Pelt Fotografie: Johan Weemhoff e.a. Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Lithografie: LithoHouse Druk: Koninklijke Smeets Offset b.v. r"Vie keer in de week VJwordt een heel an der vrachtje opgehaald bij het distributiecentrum in Zaandam dan gebrui kelijk. Vogelopvangcen trum Zaanstreek laadt zijn busje tot de nok vol met restanten vis en brood; zo'n honderdvijf tig kratten per week. 'De vogels hebben het zwaar in de winter', legt Retou renmedewerkster Marja Buijsman uit. 'Vooral met een vorstperiode. En vorst hebben we dit jaar al stevig gehad.' Marja en collega Peter de Vries - allebei telgen uit échte Albert Heijn-families - hébben wat met vogels. Marja is al jaren actief als vrijwilligster voor de vogel opvang en Peter is altijd wel te vinden voor een goed doel. Dus toen er door de Vogelopvang een oproep werd gedaan om de Nationale Bijvoederactie te steunen, begon administratief medewerkster Marja zo nu en dan brood uit de reststoffen mee te nemen. Na het werk ging ze, met haar fiets behan gen met tassen brood, naar ver schillende voederplaatsen. Bij Peter de Vries, plaatsvervan gend ploegchef, ging een lampje branden. Hij vroeg toestem ming om al het bz'ood en vis uit de reststoffenstroom te halen. Peter: 'De reststoffen zijn alle versproducten die niet verkocht zijn. Die sturen de filialen naar het Retourencentrum. Die rest stoffen gooien we niet weg, want ze zijn nog van goede kwaliteit. Normaal gaan ze dan ook naar de diervoederindus trie. Van de site manager kre gen we meteen toestemming om alle brood en vis gescheiden te houden voor de Vogelopvang. Da's een goed doel, gewoon bij ons in de buurt.' Maria, met haar vrijwilligers werk in de vogels, is heel blij dat de toestemming snel kwam. 'Vooral de vis', zegt ze. 'Die Marja Buijsman en Peter de Vries van DC-Zaandam: brood en vis apart voor het vogelopvangcentrum komt goed van pas. Dat wordt door heel veel watervogels gege ten. Ik hoop', zegt ze, 'dat we weer toestemming krijgen voor zo'n actie, als bijvoederen een volgende winter ook nodig is.' Henk Blokzijl heeft zijn officiële oorkonde, waarop staat dat hij Medewerker van het Jaar 1996 is geworden in zijn winkel (AH 1552 in Groningen), in de la gelegd. Het bijbehorende naamplaatje houdt hij echter bij de hand. 'Ik krijg er erg leuke reacties op', zegt Henk. 'Zo werd ik laatst spontaan gezoend door een paar heel leuke meiden, die hier in de winkel boodschappen deden. Mij hoor je niet klagen!' 'Het begon met het idee om onze wat ingeslapen personeelsver eniging nieuw leven in te bla zen', aldus Klaas Dijksterhuis, één van de initiatiefnemers van de verkiezing. We hadden al het plan om een nieuwjaarsbor rel te organiseren. En toen be sloten we om er ook een wed strijd aan te koppelen, om te kij ken wie in het afgelopen jaar nou de beste medewerker was geweest. Gewoon, om het extra spannend te maken.' Een onaf hankelijke jury was snel gevon den. Een team van drie man, af komstig van de afdelingen Kas sa, Vers en Houdbaar kregen de taak om kandidaten voor te dra gen en hun 'goede eigenschap pen', die de ideale AH-medewer- ker moest bezitten, tegen het licht te houden. Henk Blokzijl bleek de perfecte AH-medewer- ker. Behalve de onvoorziene zoenen van goed ogende klanten - de mooiste beloning - ontving Henk felicitatiefaxen van colle ga's en werd hij door een foto graaf op de gevoelige plaat vast gelegd. De drie beste foto's han gen in de kantine. TOEN REGINA VAN SCHAIK, groepsleidster in een tehuis voor geestelijk gehandicap ten, door de Albert Heijn-winkel in Rhenen liep, besloot ze spontaan om een wens in Kerstboom te hangen, 'om mijn 'vaste' groep te verrassen'. Twaalf bewoners in de leeftijd van 14 tot 25 jaar zijn laaiend enthousiast en vooral trots: hun foto hangt in de etalage van de fotograaf èn bij AH, èn ze kwamen in de krant. En nu ook nog in Flitsen...

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 12