Vijf favoriete acties uit het afgelopen jaar en de eerste knallers van 1997 MIJN FAVORIETE ACTIE 1 DE EERSTE ACTIES VAN 1997 AHOLD FLITSEN JANUARI 1997 1996 stond bol van de acties. En of ze nu groot, klein, landelijk of plaatselijk werden gehouden, het waren allemaal belangrijke bijdragen aan het succes van de diverse Ahold-werkmaatschappijen. Flitsen vroeg vijf Zaanse winkelmedewerkers naar hun favoriete actie en zet de eerste acties van 1997 op een rijtje. Patricia Hameteman (winkelmedewerkster Jamin 4044, Zaandam) 'De laatste actie van het jaar was, wat mij betreft, het leukst: wie voor vijftien gulden be steedde kreeg een gratis kerst- beer. Omdat er vooraf flink aandacht aan was besteed, kwamen veel klanten er speci aal op af. Ook waren er natuur lijk mensen die net iets meer kochten dan normaal, omdat ze dan boven die vijftien gulden kwamen. De kersttijd was so wieso druk. Er gaan hier dan heel wat over de toonbank.' Marianne Wennekes (filiaalmanager De Tuin van Zaandam) 'De acties met de Happy Massa- ger, het wereldberoemde mas sagemannetje in twee maten, was een echte klapper. Toen we ervan hoorden, dachten we 'wat is dit?', maar toen we 'm een maal zagen waren we verkocht. Dat geldt dus ook voor de klan ten. Het is een rage, we hebben er zeker vijfduizend verkocht. We presenteren 'm groot in de winkel, ook in cadeauverpak king en samen met een ver kooppraatje over hoe je 'm moet gebruiken, loopt het uitstekend. Op vaderdag stond er een ad vertentie in de landelijke dag bladen en stond er een promo tieteam voor de winkel. Hebben ze hier de hele dag op straat mensen staan masseren!' Saraï Doets (medewerkster brood, kaas, bake-off Albert Heijn 1262, Zaandam) 'Onze eigen afdeling heeft in de Beste Winkelwedstrijd als 'speerpunt-winnaar' extra pun ten verdient tijdens de boeren- V.l.n.r.: Gina Mazurel van AH, Astrid Serno van Jamin en Marianne Wennekes van De tuinen. Vooraan links: Judith Pirovano van ETOS en Henny van Dongen van Gall Gall. Alle van winkels uit Zaandam kaas-week. We hebben echt al- doeken, klompen, hooibalen, les uit de kast getrokken om de melkbussen, het zag er fantas- afdeling de juiste uitstraling tisch uit. Ik ben daar best trots mee te geven. Boerenbonte zak- op. De wedstrijd Beste Winkel 1996 was voor mij dé happe ning van '96. Ik zat in de clus ter-jury en ben daarom in ver schillende filialen geweest. De wedstrijd is gericht op de mede werkers, maar natuurlijk heeft het ook een positief effect naar de klanten toe. Met name aan de presentatie van producten wordt door zo'n wedstrijd veel aandacht besteed, ik heb prach tige displays gezien.' Judith Pirovano (parttime medewerkster ETOS 7344, Zaandam) 'De verkiezing van de Superba by 1996 was veruit de leukste actie. Ouders konden een foto van hun kind bij ons inleveren. Er kwamen bij ons maar liefst tweehonderd foto's binnen! Re gelmatig zaten we hier met z'n allen om de tafel om de leukste baby's te selecteren. De prijsuit reiking hebben we hier in de winkel gehouden, uiteraard met de winnende kinderen en hun ouders erbij. Sowieso is de actie een succes. Klanten konden via een zegelactie sparen voor kor ting op kinderkleding bij C&A. De omzet in luiers, babyvoeding en -verzorging is daardoor flink gestegen en ouders van jonge kinderen weten nu de weg naar ETOS nog beter te vinden.' Henny van Dongen (eerste verkoopster Gall Gall 7012, Zaandam) "Voor mij waren de Wilde Wijn- dagen favoriet. Klanten krijgen elke tweede fles wijn dan voor de helft van de prijs. Donderdag is de zogenaamde voorverkoop voor wijnkaarthouders, onze vaste klanten. Op vrijdag en za terdag geldt de actie voor ieder een. Afgelopen jaar hebben we 'm twee keer gehouden en beide keren was het een doorslaand succes. De drukte in de winkel is dan enorm, de omzet in wijn vliegt omhoog en het mooie is dat er veel mensen op af komen die normaal niet bij je binnen stappen. Daar houd je in de re gel nieuwe klanten aan over.' ETOS week 1 en 2: 97 cent-actie, diverse artikelen voor maar f 0,97; week 3 en 4: Gratis zak drop bij aankoop van twee actie-artikelen (uit de actiefolder); week 5 t/m 8: Gratis tekenfilm op videoband bij besteding van f 30,- aan baby- en kinderartikelen. ALBERT HEIJN week 2: Bij twee blikken AH extra gevulde soep (erwten, bruine bonen of goulash) voor f 5,95 bijbetaling een 30 minuten durende videoband met hoogtepunten van de Elfstedentocht; week 3: Ruim aandacht voor Euroshopper-artikelen via radio-commercials en advertenties. Voor iedereen die even krap zitvlak na de feestdagen. GALL GALL week 3 en 4: Lage prijzen-acties, w.o. enkele producten voor de symbolische prijs van f 19,97; week 5 en 6: Thema-actie 'Wintersport' met aandacht voor Jagermeister, Beerenburg en diverse bitters. week 7 t/m 9: 'Ronde prijzen'-actie met verkoopprijzen van f 2,50, f 5,-, f 7,50, f 7,50, f 10,- etc. De introductie van de Zuid-Afrikaanse wijnen. JAMIN week 2 en 3: week 4 en 5: week 6 en 7: DE TUINEN februari: Couponactie met zes aanbiedingen, waaronder vijf Verkade chocoladerepen van f 7,95 voor f 4,95 en 1 kilo Engelse drop van f 9,98 voor f 5,98. Zo'n 1.200.000 couponfolders werden in week 2 verspreid; Drie actie-artikelen voor f 10,-, keuze uit 20 verschillende artikelen; Alles in het teken van Valentijnsdag, hartveroverende cadeaus en een gratis 'zingende roos' bij besteding van f 10,-; Nationale Snoepschepweek, 500 gram voor f 5,98, keuze uit meer dan 200 soorten schepsnoep. De Tuinen Honing, grote pot, scherpe prijs, 't Is ook Ramadan, veel islamitische mensen gebruiken dan honing. Twaalfuurtje, reep, lunchvervanger, die in de actie periode veelvuldig kan worden geproefd. De Hittepit, de winterkraker van De Tuinen. Met de magnetron verwarmde kersenpitten die snel warmte opnemen en weer afgeven. Met deze natuurlijke kruik wordt de komende maanden veel gedemonstreerd.

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 9