Medewerker CS wordt muskusrattenvanger VAN 'T SCHAP Via AH-loopbaanoriëntatie GOED VOOR MILIEU RSG-REGELING DE PLEK WERELDSE KOFFIE SHAVED MEAT ZINGENDE ROOS AHOLD FLITSEN JANUARI 1997 Cors Huizer (36) heeft vijf jaar ais viiezensnijder bij de Centrale Slagerij in Zoeter- meer gewerkt. Deze CS gaat dicht op 1 mei. Bijna al het personeel kan worden overgeplaatst naar het nieuwe distributie- en retourencentrum Delfland-Pijnacker. Ook Cors Huizer kan mee, maar hij doet het liever niet. 'Die ploegendiensten, dat zie ik niet zitten', zegt hij. Sinds kort is hij gedetacheerd bij de Reiniging en Ha vendienst in Utrecht. Nu aast hij op een baan bij de buren: de Ongediertebestrij- ding, met als uiteindelijk doel de overstap naar de provincie die een zeer speciale baan te vergeven heeft: muskusrattenvanger. Op verzoek van zijn afdelings chef volgde Cors Huizer de loopbaanoriëntatietraining. 'Heel goed, want het heeft me gesterkt in mijn idee dat ik mijn echte wens ten uitvoer moet brengen: muskusratten vanger worden. Ik heb iets met het buitenleven. Acht jaar gele den begon ik voor het eerst met hardlopen. Ik train onder meer voor de Dam tot Damloop. Het is schitterend in de natuur, er gebeurt zoveel. In die tijd kreeg ik ook mijn eerste verzameling Tieestjes': tropische kikkers, le- guaantjes, vissen. Inmiddels ben ik al weer een tijd penning meester van de vereniging Het Paludarium, dat staat voor moerascultuur. Ik heb een enor me vijver in de achtertuin.' Niet een beetje onalledaags be roep, Cors? 'Nee, het is goed werk hoor. Muskusratten zijn schadelijk voor mens en natuur. Ze maken dijken kapot. Ze heb ben geen natuurlijke vijanden, daarom moet de mens zijn po pulatie in bedwang houden. We vangen ze met behulp van on- derwaterkooien en klemmen. Je bent echt goed bezig met het milieu. Ook de omgang met mensen in dit beroep spreekt me aan. Van boeren tot ambte naren bij de provincie.' Cors heeft er veel vertrouwen in dat hij op termijn aan de slag kan als muskusrattenvanger. De overstap naar de gemeente heeft hij al gemaakt. Hij werkt nu op detacheringsbasis bij de Gemeentelijke Reiniging en Ha vendienst in Utrecht. In het magazijn Technische Dienst. 'Ik heb bij Albert Heijn gebruik kunnen maken van de RSG-re- geling, voor zeven maanden. Bevalt het niet dan kan ik zo Je werk, je toekomst weer terug naar Albert Heijn. Als spijtoptant. Albert Heijn heeft mij als het ware uitge leend. Op deze baan bij de Ha vendienst ben ik overigens ge attendeerd door een externe cursusleider van de Loopbaan oriëntatietraining. De overstap van slager naar magazijnmedewerker maakte Cors natuurlijk niet zomaar. De gemeentelijke Ongediertebe- strijding zit namelijk 50 meter verderop. En daar heeft Cors het eerst op gemunt. 'Ik heb het al voor elkaar gekregen dat ik in februari een dag mee kan met de muskusrattenvanger. Uiteindelijk wil ik overstappen naar de provincie. Of dat lukt? Joh, ik ben nu toch al binnen bij de gemeente. Ik heb er het ontzettend naar mijn zin en ik ben ook vol vertrouwen. De eer ste de beste plek die vrijkomt, is voor Cors. Ik heb nu de kans. Ik heb van Albert Heijn veel steun gekregen om buiten het bedrijf verder te kijken. Je moet natuurlijk wel zelf aangeven dat je daarvoor openstaat. Zelf actie ondernemen en met alter natieven komen. En zou voor mij de overstap naar Ongedier- tebestrijding uiteindelijk toch niet lukken, dan heb ik de ze kerheid dat ik terug kan komen bij Albert Heijn.' Cors Huizer (r) en toekomstig collega-muskusrattenvanger Richard de Wild met hun ge reedschap: onderwaterkooien en klemmen. Cors toont een opgezette versie van het beestje waar het allemaal om draait: de muskusrat Sinds twee maanden staan er maar liefst zes nieuwe, bijzondere koffi.es in de schappen van AH, onder de naam Perla Gourmet. Het gaat om de Java gunung blau, de Kenya massai. de Gu atemala antigua, de Brasil santos, de Colombia supremo en de Milano es presso. Steeds meer mensen maken verre reizen en de belangstelling voor andere culturen neemt toe, ook als het gaat om eten en drinken. Met Perla Gourmet speelt AH daarop in. De prijs per pak van 250 gram is f 4,75 en vol gens de makers bij Marvelo past de sfeervolle verpakking precies bij watje proeft. Verreweg de meeste koffie be staat uit een melange van diverse soor ten koffiebonen, afkomstig uit verschil lende landen. Maar wie Perla Gourmet kernijen en zijn aangekleed met veel roze en hartvormige versieringen. Klanten die tussen 6 en 14 februari voor ten minste f 10,- besteden, krijgen er van Jamin een leuk Valentijns-pre- sentje voor hun geliefde bij. Het is een zingende roos die de melodie van Elvis Presley's wereldberoemde lovesong 'Lo ve me tender' speelt. Krijgt die priester Valentinus toch nog een beetje zijn zin met zo'n prachtbloem! drinkt, proeft pure koffie, gemaakt van één bonensoort uit één specifiek koffie land. Net als wijn heeft koffie duidelij ke smaakkenmerken en juist de smaakverschillen tussen de diverse Perla Gourmet-koffies zijn opvallend. Op de verpakking staan daarom cijfers voor de kracht, de geur en de zuurte- graad van deze koffies. Om aandacht te vestigen op dit sterke één-tweetje tussen Marvelo en AH rijden er vier vrachtauto's door Nederland met op de zijkant reclame voor Perla Gourmet. Koffieleuten met een internet-aanslui- ting kunnen bovendien terecht op de speciaal voor deze produc ten gemaakte koffie-site: http://perla.marvelo.nl Van vleeswarenfabrikant Meester verscheen onlangs een nieuwe serie voorverpakte producten in het zelfbe dieningsassortiment van de grote AH- supermarkten: shaved meat, oftewel flinterdun gesneden vleeswaren. Oor spronkelijk 'overgewaaid' uit de Engel se sandwich-cultuur gaat het in dit ge val om acht Hollandse en Italiaanse vleessoorten, waaronder schouderham, kipfilet, peperham en salami. De prij zen variëren van f 21,90 tot f34,90 per kilo. Ruim een jaar markt onderzoek, vleesselectie, productie- en verpakkingsontwikkeling ging vooraf aan de introductie. 'Om het vlees flin terdun te kunnen snijden moet het ste vig, bijna bevroren zijn', zegt Janneke Keuning, projectmanager Innovatie bij Meester. 'Bij de slager om de hoek zul je het nooit zó dun krijgen. Dun vlees is malser en heeft bovendien meer smaak. Ga maar na. Je doet er meerde re plakjes van op je brood. In vergelij king met bijvoorbeeld één dikke plak ham is er sprake van meer oppervlak, dus meer smaak. Een technisch ver haaltje, maar je proeft het meteen. In eerste instantie willen we shaved meat als broodbeleg verkopen, maar deze vleeswaren kun je ook uitstekend gebruiken bij de bereiding van bijvoor beeld voorgerechten en sa lades.' Ter introductie or ganiseerde AH eind vorig jaar een refund-actie, waarbij de klant na aan koop van een pakje shaved meat f 2,50 retour kon krij gen op zijn bank- of giroreke ning. Ook in 1997 zal ruim aandacht besteed worden aan deze flinterfijne vlees verzameling. Op 14 februari is het weer Valentijns dag. Zo'n zeventienhonderd jaar gele den werd op die dag ene priester Va lentinus geboren, die het tijdens zijn kloosterleven als zijn taak zag de men sen aan te sporen hun vriendschappen en genegenheid te onderhouden met bloemen. Bij onze zuiderburen is Va lentijnsdag al lang populair en ook in Nederland geven steeds meer mensen op deze dag kleine attenties aan el kaar. En of het nu gaat om een nooit eerder uitgesproken, anonieme liefde of de bevestiging van een bijzondere vriendschap, een snoeperij doet het minstens zo goed als een bloe metje. De win kels van Ja- min staan daarom vol met hartvero- verende ca deaus en lek-

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 2