'1997 wordt het jaar van de klant' AH-shop straks bij veel Shell-stations En AH zorgde voor OMZET 1996 STIJGT MET 23,3% DRIE DAGEN LONDEN AANBIEDING: AH-president Andreae: KLANTENKAART Shell, Duizenden reden de Elfstedentocht NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Ook Ahold'ers reden de Elfstedentocht uit. De Zeeuw Adrie Provoost was heel snel met tien uur en tien mi nuten. 'Toen ik bij AH begon heb ik gelijk ge zegd: je kunt al tijd op mij reke nen behalve met de Elfsteden tocht.' Zie ook pagina 3. Zin in een paar Londen? Op de wik kel vind je een aan bieding van Trans- avia, die Flitsen voor haar lezers in de wacht heeft gesleept. Boek nu, dan wandel je misschien volgen de maand al langs de Tower of London. Zaterdag 4 januari werd de Elfstedentocht gere den en natuurlijk was Al- bert Heijn van de partij. Vlakbij het plaatsje Wit- inarsum, ongeveer 100 km na de start, stond een grote Albert Heijn-tent. Grote borden langs de route gaven aan hoeveel meters de schaatsers nog voor de boeg hadden voor ze even konden uitrusten met erwtensoep van AH. Vanaf 3.00 uur 's nachts waren de AH-medewer- kers in touw. Honderden blikken moesten worden geopend en twintig mag netrons geïnstalleerd. Vijftig mensen uit der tien filialen deelden ge durende de lange, lange dag 7000 bekertjes war me snert uit. Lees verder op pagina 3. Op 2 januari opende AH-president Jan Andreae het nieuwe (AH jaar. '1997 wordt het jaar van de klant', kondigde hij aan. 'We hebben ons de afgelopen jaren op elk gebied beziggehouden met vernieuwing - veelal achter de schermen. Het komende jaar wordt de vernieuwing zicht baar voor de klant.' AH-president jan Andreae: dit jaar introductie klanten kaart Terugkijkend op het afgelopen jaar zei de AH-president: 'We hebben onze marktpositie op nieuw verbeterd, deels dankzij de bijdrage van Primarkt en Den Toom, deels dankzij de ver anderingen die ons bedrijf weer efficiënter en klantgerichter hebben gemaakt. Maar vooral dankzij de inzet van de me dewerkers in de winkels, distributiecentra, verscen trales, slagerijen en kanto ren. Daarvoor,' zegt An dreae, 'wil ik u allemaal graag een groot compliment maken.' Andreae vervolgt: 'Alles wat we doen komt voort uit één ambi tie: onze klanten helpen om lek ker te eten. Die kunnen daar op elk moment en op elke plaats behoefte aan hebben. Naast on ze supermarkten, komen er daarom steeds meer kanalen waarmee we de consument be dienen. Omdat 'lekker eten' voor iedereen wat anders bete kent, gaan we onze klanten steeds meer als persoon aan spreken. Dat doen we bijvoor beeld door in te haken op plaat selijke eetgewoontes. Maar ook', kondigt Andreae aan, 'door de landelijke introductie van de klantenkaart, dit jaar. Onze be langrijkste opdracht blijft het onze klanten naai- de zin te ma ken. Ik hoop dat we daar, in 1997, weer in zullen slagen.' De komende jaren krijgt een groot aantal Shell-stations een Albert Heijn-shop. Dat maakten Albert Heijn en Shell bekend op 15 januari. AH-president Jan Andreae: 'Zo voorzien we in de behoefte van de klant om ook op andere dan gangbare plaatsen en tijdstippen boodschappen te doen.' De samenwerking tussen AH en Shell is het gevolg van een succesvol verlopen proef. Shell-stations in Den Haag, Rijswijk en Harderwijk wa ren in 1996 uitgerust met een AH-shop. Shell gaat nu ge schikte lokaties inbrengen en verzorgt de exploitatie, AH zorgt voor het winkelconcept, het assortiment en de logis tiek. De omzet die Ahold vorig jaar behaalde is fors gestegen; maar liefst met 23,3 procent! Dat komt voor een belang rijk deel door de overname van de Amerikaanse super marktketen Stop Shop, in juli 1996. Maar ook zonder Stop Shop was Ahold heel goed uitgekomen. Dan was de omzet met 10,2 procent toegenomen. De omzet steeg het hardst in Portugal en Tsjechië. Alle Euro pese landen samen (exclusief Nederland) waren goed voor een omzet van 2,5 miljard gulden. Dat is een stijging van 32,8 pro cent. De omzet in Amerika be droeg 11,2 miljard dollar. Om dat de omzet van Stop Shop daarbij is gerekend, leverde dat een omzetstijging van 34,8 pro cent op. Ahold Nederland zit in rustiger vaarwater. De omzet bedroeg 15 miljard gulden, wat een stijging is van 4,4 procent. Albert Heijn deed het heel goed. Deze supermarkten zorgen voor een stijging van 5 procent, ter wijl ook de winkels van Schuite- ma (procent Ahold) 4,2 procent neerzetten. Ook bij de Speciaal zaken van Ahold groeide de om zet. De resultaten over het hele jaar maakt Ahold bekend op 6 maart.

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 1