leren kruidenieren in oefenwinkel 1 Ahold-secretaresse schittert op Jacqueline met -ling 'E: 00 even terug op haar oude AH-stek Colofon 12 STAGE lldiko Orban en danspartner bij vijftien besten van Europa TOPSPORT Eindkoers van het AHVKF: keer goed voorspeld Scholieren AHOLD FLITSEN JANUARI 1997 Op de MAVO in Putten kunnen leerlingen op bijzondere wijze kennis maken met het werken in een supermarkt. Re gelmatig trekken klas sen zich tijdens een les Verkoopleer terug in een schoollokaal dat is om getoverd tot mini-super markt! Winkelwagens, een heuse scan kassa, schappen vol producten, AH-promotiemateriaal en nog veel meer aanverwante zaken werden aangesleept. En dat al lemaal omdat de school enkele maanden geleden contact op nam met Hendrik Smit, super marktmanager van AH-filiaal 1181 in Putten. 'Ze vroegen of ik wat spullen voor ze kon rege len om het lokaal in te richten. Ze hadden wel wat, maar dat was niet veel soeps. We zijn be gonnen met wat oude stellingen en zo werd het steeds meer. Ik heb Marvelo benaderd voor de dummy-artikelen. Daar staat het lokaal nu vol mee en het mooie is dat de spullen niet be derven. 't Is net echt.' De leer lingen kunnen nu naast hun theorielessen ook praktijkerva ring opdoen. Smits legt uit. 'De winkelinrichting, het bedienen van een kassa, vakken vullen, noem maar op. Eén keer per jaar geef ik hier een les over de supermarkt en regelmatig ga ik even langs. Loop ik 't school plein op dan zie je ze al kijken: hé, daar heb je weer de meneer van Albert Heijn.' Het leuke van het contact met zo'n school is de wisselwerking die ontstaat, vindt Smits. 'De werkstukken die leerlingen ma ken tijdens de lessen Handen arbeid stellen we ten toon in onze winkel en we hebben nu elke vrijdagmiddag een stagiair van de MAVO. Sowieso heb ik zo'n zes winkelmedewerkers in dienst die van deze MAVO ko men. Ook lagere scholen komen Leerlingen van de MAVO in Putten doen ervaring op in hun 'oefenwinkel' - met spullen van AH en Marvelo regelmatig op bezoek. Hebben ze een supermarkt-project op school, dan komen ze een kijkje nemen. Achter de kassa zitten en even in de kluis kijken, dat vinden kinderen het mooiste. Maken ze er vervolgens een werkstuk over, dan hangen we dat weer op in de winkel. Reken maar dat alle trotse vaders en moeders bij onze Albert Heijn boodschappen doen!' lldiko Orban: 'Met ballroomdansen moet je elkaar feilloos aanvoelen' Eigenlijk stond ze al veel langer op het verlanglijstje van de Flitsen-redactie, maar keer op keer hield lldiko Or ban een interview over haar passie ballroomdansen af. Toen de bescheiden secretaresse van Management Deve lopment Organisatie (KA) eind november samen met haar danspartner een uitstekende prestatie neerzette op het EK voor professionals in Blackpool, ging ze toch door de knieën. FLEUR, LISA en ROOS, de op 3 augustus vorig jaar gebo ren dochters van AH-medewerkster Jacqueline Wieringa, gingen on langs mee naar het Beverwijkse AH-filiaal 1088, waar mama vóór de bevalling werkte. Van haar fili aalmanager kreeg Jacqueline des tijds een jaar lang ouderschapsver lof, want het verzorgen van zo'n drieling is een flinke klus. De helft van dat verlof zit erop, met 'de drie dametjes Wieringa' gaat het fan tastisch en tussen het verschonen van de luiers door denkt Jacqueline nog regelmatig aan haar baan en haar collega's. 'Ik werkte hier in de kantine en achter de kassa, de ge zelligheid mis ik behoorlijk', zegt ze. 'Maar gelukkig heb ik nog re gelmatig contact met mijn colle ga's en doe ik elke week bood- n dan te bedenken dat ik twee jaar geleden I wilde stoppen met wedstrijden. Mijn toenmalige danspartner stopte namelijk. Het vinden van een goeie part ner die bij je past is moeilijk.' Toch vond de dertigjarige Zaan- dijkse er weer een. 'André Toe set, dansleraar en bovendien een van de beste wedstrijddan sers van Nederland, belde op met de vraag of ik met hem les sen in Engeland wilde nemen. Ik heb ja gesiggd, op voorwaarde dat we niet aan wedstrijden zouden meedoen. Daar had ik geen zin meer in. Maar het klikte zó goed, dat we ons een half jaar later toch weer voor wedstrijden inschreven. Nu, an derhalf jaar later, horen we bij de beste vijftien professionele paren van Europa.' Bij ballroom gaat het om de En gelse wals, de tango, de slow fox trot, de Weense wals en de quick step. Tijdens een wedstrijd let een vijfkoppige jury op onder an dere muzikaliteit, houding, be weging én uiterlijk. 'Door al die kostbare jurken, hoge hakken en smokings lijkt het een wereld van glitter en glamour en verge ten mensen dat het pure top sport is. We trainen vijf keer per week en hebben nog altijd les van Engelse dansers. Het gaat om een perfecte techniek en een bereconditie. Je moet elkaar feil loos aanvoelen. En je moet na tuurlijk ook samen kunnen jui chen en huilen.' Voor het ko mend jaar staan er onder andere wedstrijden gepland in Enge land, België en Italië. Caissière Jacqueline: 'Voorlopig heb ik mijn handen vol aan mijn drie dochters' schappen in m'n 'eigen' filiaal. Dit is de eerste keer dat we hier met z'n vieren zijn. Of ik na m'n verlof weer ga werken weet ik nog niet. Voorlo pig heb ik mijn handen vol aan mijn dochters en daarvan geniet ik volop.' In het Flitsennummer van de cember vroegen we je een gokje te wagen. Raad de eindkoers in 1996 van het AH Vaste Klanten fonds en zet jouw koers op een briefkaart aan Flitsen. Uit de honderden briefkaarten visten we vijf goede voorspellingen. Zij waren afkomstig van: N. Ris uit Wormer, J. Workel-Dalhoeven uit Enschede, J.K. van dei- Torren uit Zeist, G. Meijer uit Zevenhuizen en Simon Oedaichand uit Eindhoven. Zij ontvangen allemaal vijf units van het AHVKF. Gefeliciteerd! 54e Jaargang, nr. 1 Januari 1997 Oplage 65.000 Uitgave van het Directoraat Communicatie Ahold Albert Heijnweg 1 Kamer 247 1507 EH Zaandam Tel. 075-6595713 Fax 075-6598360 Ahold's eigen web site: http://www.ahold.nl Redactie: Jan Hol (hoofdredacteur) Gijs Coffeng Lara Fiddelaar (coördinatie) Els Witte Redactionele bijdragen: Linea Recta Media Marjolijn van den Hout Monique Lindeboom Jos Pigmans Fotografie: Johan Weemhoff e.a. Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Lithografie: LithoHouse Druk: Koninklijke Smeets Offset b.v.

Personeelsbladen | 1997 | | pagina 12