Jury gaat door de knieën voor charmes van Ricardo 10.000 sparende Ahold'ers opgelet! Het ultieme kerstgevoel? 'Lekker eten, drinken enpianospelen' ■3 Hoe was jouw jaar? ETOS' finale Superbaby 1996 levert alleen maar winnaars op Nieuwe maxima spaarregelingen Harold van Kooperen (Gall Gall, Bergen op Zoom): SUCCESVOL AHOLD FLITSEN DECEMBER 1996 JE ZIT VOLOP in de Kerstdruk te als deze Flitsen op je deur mat valt. Meer klanten dan anders komen in de winkel, op zoek naar extra lekkere en feestelijke dingen voor de laat ste decemberdagen. Een prima kans om hen te laten zien dat juist wij die artikelen voor hen in huis hebben. Onze winkels, distributiecentra en fabrieken draaien toptijden. Nog geen tijd gehad of genomen, ver moedelijk, om terug te kijken op 1996. HOE WAS JOUW JAAR?... Zijn er verschillen met 1 januari 1996? Positief of negatief? In de laatste dagen maak je mis schien de balans op. Heb je het (nog) naar je zin in je werk? Is er vooruitgang? Heb je soms promotie gemaakt? Ben je bre der inzetbaar geworden? Alle kansen benut of nieuwe kan sen gecreeerd? Meer duidelijk heid gekregen over je toekom stige loopbaan? OOK ALS BEDRIJF kijken we in deze dagen even om. President Cees van der Hoeven deed dat in zijn kersttoespraak, waar over je op pagina 1 kunt lezen. Ahold staat er nu heel anders voor dan op 1 januari van dit jaar. Het klinkt langzamer hand misschien als een cliché, maar toch is het zo dat we er opnieuw beter voorstaan dan aan het begin van 1996. Dat kun je niet alleen zien aan de winstcijfers of de waarde van een AHVKF-unit, maar vooral ook aan de tevredenheid van onze klanten, aan de kwaliteit van onze winkels en de werk gelegenheid die voortvloeit uit de gezonde winstgroei van ons bedrijf. DAARNAAST IS ons bedrijf in 1996 zeer fors gegroeid. In Ne derland, waar onder meer Pri- markt erbij kwam, als ook in het buitenland. We voegden, najaren van zorgvuldig kij ken en praten, de 192 super stores van Stop Shop in Amerika aan ons bedrijf toe. We openden winkels in vijf landen in Azië en begonnen onze eerste activiteiten in La tijns Amerika. Zulke uitbrei dingen zijn niet mogelijk als je bestaande bedrijf niet goed draait. Vandaar dat de snelle internationalisering ook een compliment is voor de Ahold- medewerkers in ons land en daarbuiten, die jaar in jaar uit onze klanten succesvol be dienen. MET DIE STEUN in de rug kun nen we 1997 met open vizier tegemoet treden. Actief en alert. Veel succes met de druk te van kerst en oudjaar. Als redactie wensen we al onze lezers een heel gezond 1997. Hoofdredactie Voor 1997 zijn enkele maximum bedragen in de Ahold-spaarregelingen verhoogd. Als jij één van de meer dan 10.000 Ahold'ers bent die meedoet aan een spaarregeling, is dit voor jou van belang. Volgens de wet mag je in 1997 maximaal 1.638,- (was 1.615,-) sparen uit je brutosa laris. Dit is spaarloon. Als je in 1996 al het maximum bedrag liet inhouden -en je wilt dit voor 1997 blijven doen-, dan hoef je geen actie te onderne men. Het salarissysteem houdt automatisch het nieuwe hogere spaarbedrag in. Met de premie spaarregeling spaar je uit het nettoloon. In 1996 legde Ahold daar (als premie) maximaal 1077,- bij. Dat maximum wordt in 1997 1.093,-. In de tabel kun je zien welke spaar- premie je ontvangt bij verschil lende spaarbedragen. In het kader van de kinderkleding-spaaractie 'Super baby' riep ETOS alle kinderen onder de vijf jaar op voor de strijd om de titel 'Superbaby 1996'. Maar liefst twintigduizend trotse vaders en moeders kwa men de afgelopen maanden met een foto van hun ei gen superbaby naar de ETOS-filialen. Elke winkel koos zijn eigen winnaar, waarvan er uiteindelijk elf op 10 december jongstleden mochten aantreden voor de na tionale finale. Ricardo Philippen uit Sittard werd de winnaar en mag zich 'Superbaby 1996' noemen! De wedstrijd, met maar liefst twintigduizend inschrijvingen, komt voort uit de Superbaby- actie, waarbij ETOS-klanten kunnen sparen voor korting op kinderkleding bij C&A. De fina le vond plaats in het C&A-fili- aal Vredenburg in Utrecht, waar de kinderen om tien uur 's morgens, vergezeld door hun ouders en fans, werden ontvan gen. Natuurlijk was er taart voor de hoofdrolspelers. Alle elf finalisten werden op de gevoeli ge plaat vastgelegd door een speciale kinderfotograaf. De ju ry, bestaande uit Joeki van der Esch (styliste van C&A), Johan de Visser (Product Group Ma nager van ETOS) en Like Heyn (kinderfotograaf), liep ondertus sen driftig rond met pen en pa pier. Rond elf uur wm*d de win naar bekendgemaakt. Ricardo kreeg de titel Superbaby 1996 én de hoofdprijs, bestaande uit een prachtig speelhuis mét zwembad en een kinderkle- dingcheque van C&A ter waar de van f 250,-. De nummer twee, Bas Bliek, ging naar huis in zijn eigen sportautootje en een kledingcheque van f 150,-. Naomi Rumnit werd nummer drie en kreeg een complete win- tergarderobe aangeboden ter waarde van f 500,-. Alle finalis ten kregen bovendien een prachtige fotoreportage en ook alle nummers één, twee en drie per ETOS-filiaal kregen tijdens de voorrondes al een prijs. 'Ei genlijk zijn er hier alleen maar winnaars', zegt ETOS-jurylid Johan de Visser na afloop. Te- *We zijn in onze winkel het hele jaar door bezig met thema's, maar kerstmis spant de kroon', zegt Harold van Kooperen, Gall Gall-filiaalmanager in Ber gen op Zoom. 'In een slijterij verkoop je niet alleen drank, maar ook sfeer. De feestdagen lenen zich daar bij uitstek voor. Zo heb ik een marmeren schouw in mijn winkel laten plaatsen en natuurlijk moest er een kerstboom komen. Ook heb ik een piano gehuurd die hier de weken voor Kerstmis staat. En de klanten maar vragen: 'Harold, speel nog eens een stukje.' Da's nou mijn kerstge voel, zo gaat het bij ons thuis ook. Lekker eten, da's ook ty pisch Kerst. Ik heb een tafeltje neergezet met drie kerst menu's, inclusief wijnadvies en kleurenfoto's. 'Laat mensen ge nieten van eten en drinken' is immers de Gall Gall-slogan. Door ze op het gebied van eten te adviseren, nemen ze ook de drank bij je mee.' Spaarbedrag Spaarpremie bij per jaar fulltime werktijd Bij tussenliggende spaar- 518,— 273,25 bedragen gelden tussen- 1.036,— 546,50 liggende spaarpremies. 1.554,— 655,80 Ben je parttimer? Dan ont- 2.072,— 765,10 vang je een spaarpremie 2.590,— 819,75 naar verhouding. Dit is 3.108,— 874,40 ook het geval als je als 3.627,— 929,05 nieuwe medewerker in de 4.145,— 983,70 loop van het jaar in dienst 4.663,— 1.038,35 bent getreden. 5.181,— 1.093,— EENMALIGE PREMIE Begin je in 1997 met premiesparen? Dan krijg je eenmalig een extra pre mie. Deze extra premie bedraagt voor een fulltimer maximaal 244,75. Samen met de 'gewone' premie kan de premie niet meer bedragen dan 1093,- en ook niet meer dan het spaarbedrag per jaar. LET OP! Bij het ter perse gaan van het decembernummer van Flitsen had de Twee de Kamer nog geen officiële beslissing genomen over deze bedragen. Ver anderingen zijn echter niet waarschijnlijk. Eventuele wijzigingen publice ren we in het januarinummer. dere ouder vindt zijn of haar ei gen kind toch het mooist!' De spaaractie, die ETOS in het vooijaar van 1995 startte, loopt enorm goed. 'Voor elke vijf gul den die je bij ETOS besteedt, krijg je een spaarzegel', legt De Visser uit. 'Bij inlevering van een volle spaarkaart met twin tig zegels, krijg je een C&A-kor- tingscheque ter waarde van vijf gulden. Op dit moment zijn er al zo'n 200.000 spaarkaarten ingeleverd.' Tot en met het ein de van het jaar kunnen klanten ook sparen voor korting op lui ers bij ETOS. De spaaractie voor C&A-kinderkleding loopt gewoon door. 'Al met al heeft de Superbaby- actie gezorgd voor een flinke omzetstijging in het totale ba by-assortiment', zegt De Visser. 'Niet alleen de verkoop van lui ers trekt aan, ook de vraag naar babyvoeding en -verzor gingsproducten is flink geste gen.' 1996 kwamen ouders en elf finalisten naar Utrecht. Ricardo (2e links, bovenste rij) sleepte de titel in de wacht. De Superbaby-actie, die loopt vanaf het voor jaar van 1995, is overigens zeer succesvol.

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 5