Wat vindt scheidsrechter Coos van der Wat vindt medewerker PZ Alie Beek, r moetje vooral doen. dat moet je vooral laten. -7 Wouden, technische dienst Marvelo DISTRIBUTIECENTRUM ZWOLLE aken korter ziek en voelen zich ge- 5, Althans, als we het onderzoek mo- iverkoepeling van het Nederlands Sportfederatie) in samenwerking eerder dit jaar presenteerde, de vooroordelen over de grote en van sportblessures. Want wie ziek zijn met sportende werknemers? Dor jou, als medewerker? ben of laten? 'Ik heb altijd veel aan sport ge daan. Voetbal, vrij hoog ook. Derde klasse KNVB. Verder badminton, hardlopen. Voor mij een leuke afleiding, zeker de laatste jaren met het toenemen van de werkdruk. En natuurlijk heb ik wel eens een paar dagen thuis gezeten na een flinke schop. Maar ik moet erbij zeg gen dat dat vroeger minder pro blematisch was. Toen was de technische dienst een stuk gro ter, kon je makkelijker vervan gen worden. Ik was een voor zichtige voetballer, meer op techniek enzo. Eigenlijk durf ik te zeggen dat ik meer thuis heb gezeten door bedrijfsongevalle tjes dan door sportblessures. In middels ben ik gestopt met ac tieve sportbeoefening. Op dok ters advies, vanwege een versle ten heup. Nu scheidsrechter ik bij het zaalvoetbal en ik train de pupillen. Voor Marvelo organi seer ik af en toe een volleybal- toemooitje. En heel soms speel ik nog een potje badminton, maar dan heb ik de dagen erna last van die heup. Ik mis het wel hoor, actief sporten. En je merkt het ook aan je lichaam. Ik ben de laatste vijfjaar tien kilo aan gekomen.' 'Ik mis het wel, actief sporten. Maar ja: doktersadvies' 'Ik moet zeggen dat het weinig voorkomt, hoor. Van ons totale ziekteverzuim is maar vier pro cent veroorzaakt door sportbles sures. Vergelijk dat maar eens met de zeventien procent uitval lers wegens griep en de veertien procent rugklachten. Situaties dat mensen méérdere keren per jaar ziek uitvallen vanwege sport komen helemaal weinig voor. Als zo'n extreme situatie voorkomt, is er, mijns inziens, ook een gedragsprobleem. Dan is iemand ontevreden over zijn werk, de arbeidsomstandighe den, z'n collega's. Als je regelma tig door je sport geblesseerd bent en thuis zit, ga je toch bij jezelf denken: ik moet eens rus tiger aan gaan doen. Of: ik moet een andere sport kiezen. Mede werkers hebben ook een stukje eigen verantwoordelijkheid. Je moet bijvoorbeeld niet onge traind aan een zeskamp mee gaan doen, dat is vragen om moeilijkheden. Begrijp me goed, ik vind niet dat je als werkgever mag zeggen: jij moet maar eens stoppen met sporten. Ik vind wel dat je het bespreekbaar mag maken. Als iemand inderdaad regelmatig verzuimt vanwege sportblessures dan moet je daar in een verzuimgesprek over kunnen praten. Maar als werk gever stimuleren wij sport. We sponsoren een zaalvoetbaltoer nooi van onze personeelsvereni ging, maar ook een bowling team, een volleybalploeg en de jaarlijkse zeskamp. Natuurlijk, de ene sport is gevaarlijker dan de andere, maar dat is 'all in the game'. Waar het vooral om gaat is het welzijn van de medewer ker.' 'Als iemand regelmatig sportblessures heeft, dan moet je daar in een verzuimgesprek over kunnen praten'

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 7