6 Wat vindt voetballer René Schram, Wat vindt bedrijfsarts Bert Opheikens Wat vindt Dam tot Damloop- kampioene Diana Kuik, ah 1592 Rotterdam Sporten is gezond Sporten levert blessure EEN VERZEKERAAR Sportende werknemers zijn mini zonder dan niet-sportende werkn gen geloven dat het NOCNSFj Olympisch Comité en de Neder! met de KNVB, de voetbalt De onderzoekers rekenen al economische en maatschappelijk! is, kost geld. Moet de werkgevi En hoe belangrijk is spi Sport en wi GOEDERENSTROOM MARVELO 'Kijk wel uit, zei m'n baas, toen ik een paar jaar geleden na een afgescheurde kruisband weer ging voetballen. Ik vond het wel lullig, hoor, dat ik er zolang uit was. Aan de andere kant: dat voetballen is mijn enige ont spanning. Ik kan er helemaal m'n ei in kwijt. En ja, ik ben fa natiek. Als om half drie het fluitje van de scheidsrechter gaat. denk ik echt niet aan mijn werk. Dan wil ik die drie punten 'Als de wedstrijd begint, denk ik echt niet aan m'n werk' halen. M'n trainers hebben me altijd één ding voorgehouden: je kan beter een stap te vroeg bij de bal zijn dan twee stappen te laat. Als je te laat bent, heb je meer kans om geblesseerd te ra ken. Ik ben nu 27, voetbal al twintig jaar. In al die jaren ben ik één keer zwaar geblesseerd geraakt. Valt mee hè? En laten we eerlijk zijn: ik kan thuis ook van de trap vallen.' iemand die na het werk een cd draait, ontspant zich net zo goed.' 'Ach, ik vind het te absoluut om het minder vaak ziek zijn op te hangen aan wel of niet sporten. Waar je als werkgever behoefte aan hebt zijn mensen die zich gezond voelen en gemotiveerd zijn. Sport kan daarbij een rol spelen. Maar lang niet voor ie dereen. Iemand die na het werk een cd'tje draait of lekker een boek gaat lezen kan daar net zo veel plezier aan beleven, net zo veel ontspanning uit halen, als iemand die gaat sporten. Als je zegt: mensen die aan sport doen zijn gezond, zeg je ook: mensen die niet aan sport doen zijn on gezond. En dat is onzin.' Voor bedrijfsarts Bert Opheikens gaat het om de harmonie tussen lichaam en geest. 'Maar natuur lijk: bewegen is gezond. En voor mensen met rugklachten is het goed om aan sport te doen om de rugspieren te versterken. Dat raad ik dan ook aan.' Sinds 1 maart van dit jaar is de Ziektewet vervallen. Daarvoor is de Wet Uitbetaling Loon Bij Ziekte (WULBZ) in de plaats ge komen. Deze wet verplicht werkgevers bij ziekte van werk nemers loon door te betalen ge durende één jaar. Verzekerings maatschappijen hebben nieuwe verzekeringen bedacht, zodat bedrijven zich tegen dat finan ciële risico kunnen verzekeren. Veel of weinig sporters binnen het bedrijf, heeft dat eigenlijk invloed op de hoogte van de premie die een bedrijf moet be talen voor zo'n verzekering? We vroegen het een verzekeraar en kregen het volgende antwoord: 'Bij het afsluiten van zo'n verze kering wordt slechts gekeken naar leeftijdsopbouw, het ge middelde salarisniveau en het ziekteverzuim over de afgelopen drie jaar. Of dat ziekteverzuim nu voortkomt uit veel sporten, veel ongelukjes in en om het huis of bijvoorbeeld verkeerson gevallen, maakt niet uit. Er wordt niet in het bijzonder ge keken naar de hoeveelheid spor ters in een bedrijf, dus heeft dat geen positieve, maar ook geen negatieve invloed op de hoogte van de premie die het bedrijf moet betalen.' 'Voor mij is sport heel belang rijk. Buiten het hardlopen doe ik aan aerobics, conditietraining, fietsen. Om de dag doe ik wel iets. Ik werk hier op de afdeling Houdbaar en da's best zwaar werk. Maar ik merk dat ik alles veel langer volhoud. En dat komt echt door mijn sport. Als ik op vakantie weieens wat min der doe, voel ik dat gelijk. Luis teren naar je lichaam, dat is bij sportbeoefening heel belangrijk. Je moet als je net begint niet ge lijk alles geven. Rustig opbou wen. Ook bij relatief risicoloze sporten als hardlopen. Als je ge lijk tot de bodem gaat, kan je dat op blessures aan knieën of achillespezen komen te staan. En dan even over de Dam tot Damloop. Dat is toch prachtig dat Ahold dat ieder jaar doet voor z'n medewerkers. Ik vind het een schitterend evenement. Als werkgever biedt je je mede werkers een mooie manier van ontspanning tussen al dat harde werken door. Mijn eigen super marktmanager Ger Houtman is een echte sportpromotor. Hij sponsort ook de RoPa Run, dat is een estafetteloop van Rotter dam naar Parijs, waar ik met een team aan mee heb gedaan.' 'Ik merk dat ik alles langer volhoud' SPORT I

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 6