Fietsfreak FEEST6" nog eens J trapt liggend door Canada 00 De plotselinge van Pardijs Colofon Beste winkel viert F ES LASSO STALEN ROS Vee! ruimte had hij niet, maar de AH-vlag moest mee. Maarten Huisman, biologiestudent en parttime medewerker hij AH 1026 in Haren trapte binnen vijf weken van Las Vegas naar Calgaryop een ligfiets! Highway 89, een oude twee- baansweg in de States. Maarten Huisman raasde er vaak 'only the lonely' overheen. 'Heuvelafwaarts haalde ik al gauw snelheden van 80 kilometer per uur. Dat is meer dan de maximum snelheid voor auto's! Ik kwam dagen eerder dan gepland aan in Calgary' Om in de smorende hitte 53e Jaargang, nr. 11 November 1996 Oplage 65.000 Uitgave van het Directoraat Communicatie Ahold Albert Heijnweg 1 Kamer 247 1507 EH Zaandam Tel. 075-6595722 Fax 075-6598360 Redactie: Jan Hol (hoofdredacteur) Gijs Coffeng Lara Fiddelaar (coördinatie) Alexandra de Vries Els Witte Redactionele bijdragen: Linea Recta Media Jos Pigmans Fotografie: Johan Weemhoff e.a. Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Egbert Jonker (adviezen) Lithografie: LithoHouse Druk: Koninklijke Smeets Offset b.v. 'overeind' te blijven - in Las Vegas was het 52 graden! - dronk de 22-jarige AH-er maar liefst vijftien liter water per dag. De nachten bracht hij door in een meegeno men tentje, zijn maaltijden, aard appelen met groente, bereidde hij op zelfgestookte vuurtjes. Als lig- fietser trok hij veel bekijks. Heel wat keren werden zijn verrichtin gen op de ligfiets vastgelegd op video of moest hij met de Canade zen mee naar binnen om zijn avon turen te vertellen. Eenzame fietser Maar wat Maarten toch het meest is bijgebleven, is de absolute een zaamheid onderweg: 'Soms kwam ik op stukken van zo'n 150 kilome ter geen afslag, geen benzine pomp, geen mens tegen.' Binnen vijf weken bereikte hij zijn einddoel Calgary. Daar haalde hij pagina twee van de Calgary Sun en het journaal van een lokaal TV-station. Inmiddels staat onze 'hero' weer met beide benen op de grond, vult hij weer elke vrijdag en zaterdag de schappen bij AH maar stapt hij nog regelmatig op z'n ligfiets voor een ritje door de Hollandse polder. Met vier autobussen gin gen ze op zaterdag 2 no vember naar het Autotron in Rosmalen. Ze hadden er keihard voor gewerkt, en waren optimitistisch ge stemd. Maar toen AH 1512 uit Maastricht echt werd uitgeroepen tot Beste Winkel 1996 gingen de remmen pas goed los bij de 160 aanwezige mede werkers! 'De hele club ging uit z'n dak', vertelt verkoper II Piet Beckers drie dagen later. 'Met z'n allen 't podium op, dat ging vanzelf. De rest van de avond hebben we alleen maar aan elkaar ge hangen, gegeten, gedronken en gedanst. Ze noemden ons tij dens de uitreiking niet voor De winnende Maastrichtenaren gingen op 2 november helemaal uit hun dak. 'Ze noemen ons niet voor niets Bourgondiërs' Supermarktmanager Lubbe Kuiper: 'Je hoopt dat je dit eens in je leven mag meemaken' niets Bourgondiërs! Sommigen kregen het wel te kwaad ja, er is hier en daar gerust een traantje weggepinkt. Maar wat wil je, hier hebben we met z'n allen keihard voor geknokt.' ROES Ook Piet's collega Marcel Stu- lens zit nog helemaal in z'n feestroes als we 'm vragen hoe het voelt bij 'de beste' te horen. Wat denk je? Een heerlijk ge voel. En dat feest was echt te gek. Sommige dingen kan ik me niet eens meer herinneren, we gingen er helemaal in op. Ik zeg op een gegeven moment tegen een collega: krijg nou wat, ze draaien de héle CD van Paul de Leeuw. Bleek-ie al een half uur op het podium te staan! Van daag ben ik weer fluitend aan 't werk gegaan. Het blijft bij ons de hele week feest.' AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1996 1 Centrale Slagerij levert Nederlands kampioen Western Riding 'Het paard sloeg op hol, mijn vrouw was dui zelig, had net een hersen schudding ge had. Tja, toen moest ik hem dus terughalen uit de moestuin.' Dat voorval is nu een jaar of drie geleden. In middels heeft hij een cowboy hoed, cowboy laarzen, een cowboyzadel en een Amerikaans paardje. De wendbare Anitas Sally, een 'quarter horse', is hét paard voor de sport waar Matti zich inmiddels Nederlands amateur kampioen van mag noemen: Western Riding, onderdeel reyning. 'Nee, nee, rodeo is het niet', zet hij recht. 'Wij gebrui ken geen lasso's, geen wilde paarden. Vergelijk het met dressuur, met dit verschil dat bij ons de meeste oefeningen in galop moeten worden uitge voerd en met één hand aan de teugels. De echte dressuur, zeg maar de Ankie van Grunsven- Er was een tijd dat Matti Pardijs bang was voor paarden. Hij moest er, zegt hij zelf, niets van hebben. Maar het kan vreemd gaan in een mensenleven. Door een gedwongen ont moeting met het paard van zijn vrouw, veran derde de onderhouds monteur van de Centra le Slagerij in Groenlo compleet van mening. tak is wat stijf. Keurige zwart witte pakjes. Wij hebben als enige voor schriften dat we een hoed dragen, laarzen en een origineel cowboyzadel. Maar verder heeft iedereen een ander shirt aan en dat is wel zo aardig. Bij een wed strijd Western Riding mag je flink juichen', gaat hij verder. 'En er is altijd muziek, country- muziek natuurlijk. Garth Brooks, Eagles. Ik ben dat thuis ook gaan draaien. En dan te be denken dat ik vroeger Prince en Queen in de cd-speler had.' Ja, de Matti Pardijs van vijf jaar geleden was echt anders. Om nog maar eens een verschil te noemen. Vroeger was hij een fanatiek wielrenner, maar het stalen ros hangt al jaren aan de wilgen. 'Aan een echt paard be leef ik toch meer lol', beweert hij. Als gezegd: het kan vreemd gaan in een mensenleven. Slagerij-man Matti Pardijs: 'Vroeger was ik bang voor paarden'

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 12