rË 'i 4mm w Aan lekker eten hebben we onze handen vol' De klant wil meer variatie en meer gemak Klim in de kwast! -k- i\AGF-programma voor 2000 DE REACTIES: k DE G VAN GROEI ERESHTEAM «eld van 'beter, gevarieerder en makkelijker' iiHappe op 16 september tegen een zaal vol groente- flzit nu op ruim 35 procent. We zijn daarmee op een 'CF-dagen die Albert Heijn op 16,17 en 18 september aar iets te maken heeft met groente en fruit bij AH was iwinkelmedewerkers, maar ook leveranciers, chauffeurs lers schreef in de wandelgangen de enorme opkomst mensen hebben voor hun vak'. èofdkantoor van Albert Heijn ijst Paul Moers een paar dagen lor de happening op de missie aan de muur. 'Van de grootste groenteboer naar de grootste, beste en lekkerste groente- en fruitspecialist'. 'AGF bepaalt het versimago van AH', zegt Moers, die een jaar geleden door Albert Heijn uit Indonesië werd ge haald om AGF meer glans te ge ven. 'De aandacht voor AGF ver slapte, de inventaris kon beter. De concurrentie is onze AGF-af- delingen ondertussen driftig aan het kopiëren. We moeten oppassen dat de klant niet raakt uitgekeken op onze formule. Daarom blazen we de opleiding, de formule en de communicatie weer eens nieuw leven in.' 'We zijn heel enthousiast over onze nieuwe slogan', zegt René Repko van AH Communicatie. 'Het zegt pre cies wat we doen: al onze kennis en energie stoppen in lekker eten.' De leus is de vaste afsluiter van de publici teitscampagne die voor AGF is ontwikkeld, zowel op te levisie, als in de kranten en AllerHande. Ook in de winkel wordt de slo gan gepresenteerd op donker groene banieren die aan het pla fond hangen. We starten een publiciteitsoffensief naast de ge wone AH-reclames', legt Repko uit. 'Dus extra aandacht voor AGF.' Tijdens de AGF-dagen werd de groentemensen de pri meur van de televisiecommer cial voorgeschoteld. De commer cial, die de hele maand oktober te zien is, onderstreept nog eens de zorg die Albert Heijn aan z'n AGF besteed. En niet. alleen dat. In 'The making of...' konden de toeschouwers zien met hoeveel zorg en deskundigheid ook de commercial is gemaakt. Alle AGF-dagbezoekers ontvin gen het eerste exemplaar van de AH Fresh Team Express, het magazine dat leden op de hoogte houdt van de laatste ontwikke lingen. Inmiddels zijn twaalf honderd mensen lid geworden van het AH Fresh Team. Jan Olthuis, AH Apeldoorn: 'Kijk, waar ik dus blij mee ben is dat je op zo'n dag hoort dat er iets gedaan wordt aan de proble men met bananen en meloenen. Die komen inderdaad weieens binnen dat ze dezelfde dag al grijs of slap zijn. Door de kou dus van die twee graden ruimte. Als we dat oplossen, ja, dan zijn "1! Wie de top 10 bekijkt van nu en tien jaar geleden, ziet dat er in de lijst van populaire groentes niet veel is veran derd. De bloemkool is al tientallen jaren de meest gege ten groente in Nederland. Ook tomaten en sperziebonen blijven toppers. We kopen ongeveer dezelfde hoeveelhe den ais tien jaar geleden, en toch... toch is de AGF-handel de meest dynamische handel van de supermarkt. F dagen in laser gepresenteerd *We zien drie trends', vertelt Gé Happe. 'De klant wil beter, geva rieerder en makkelijker. Tien jaar geleden bestond de aardap- pelmarkt voor tachtig procent uit Bintjes en Eigenheimers. Moet je dat nu zien. We hebben Bildt- star. Accent, Opperdoezen en nu weer onze eigen Zeeuwse dame Lady Christl. Zo is het ook ge gaan met fruit. Appels, dat wa ren vroeger vooral Granny Smith en Franse Golden, nu zijn daar hele populaire soorten bijgeko men, zoals Jonagold en Elstar. En wat dacht je van Galia-meloe- nen, tien jaar geleden een mini- product, nu heel groot. En kiwi's. Die verkochten we tien jaar gele- Gerrie Hogendoorn, AH Leer- sum: Wij zijn pas een paar maanden AH-franchiser. Nooit gedacht dat het zo'n grote bij eenkomst zou zijn met zulke grote plannen. Ik herken het wel, hoor. Bij ons is AGF ook het den voor twee gulden per stuk, die gaan nu voor twee gulden een pond.' Happe kan het ene voor beeld na het andere opratelen, waarmee duidelijk wordt dat het allang niet meer zo is dat het aanbod de vraag bepaalt, zoals in de jaren zestig, maar de vraag het aanbod. 'De klant wil gemak', zegt Happe. 'Dan zorgen we voor gemak. Kijk naai- het hele assor timent panklaar. Alleen in 1995 zijn daar 25 nieuwe producten bijgekomen. En allemaal succes vol. Vergelijk de verkoop van ge mengde sla. Tien jaar geleden twee miljoen zakjes, nu twintig miljoen per jaar. In panklaar hebben we 150 artikelen paraat.' Klaas Dijksterhuis, AH Gro ningen: We hebben nogal kriti sche klanten in Groningen. We zijn een echt studentenfiliaal. Die stellen dus ook kritische vragen. Hoeveel bestrijdings middelen worden er gebruikt? Dan is het goed als je kan ant woorden met dat Aarde en Waarde-verhaal.' (En win een juweeltje van een AGF-schilderij) Willem de Bont werkt bij het Distributiecentrum in Geldermalsen, in het bedrijfsrestaurant. De appels, peren en meloenen die door zijn handen gaan inspireren hem tot het maken van prachtige schilderij tjes. Deze maand exposeert Willem dertig doeken in een chique ga lerie in Tilburg. Flitsen heeft er één gekocht, en jij kunt het exclusieve meesterwerkje in je be zit krijgen. Wat moet je doen? Haal al je creati viteit uit de kast, èn je kwasten, kleurpotloden of stiften. Teken, schil der of aquarelleer een AGF-tekening of -schil derij. Vind je een stille ven van aardappelen en groente het meest schilderachtig? Zet het op papier of doek. Kies je voor een winkel beeld? Mag ook. Stuur je inzending naar Re dactie Flitsen, KA 247, postbus 3050, 1500 HB Zaandam. Vóór 11 no vember 1996. AGF-stilleven van DC-man Willem de Bont

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 7