De grootste groenteman heeft grip op de hele keten Grootste groenteman presen. 'IK HEB GOED NIEUWS', zei categorymana AARDE EN WAARDE DE A VAN AARDI Bij komkommer- en paprikateler Hartman worden in secten als spint, trips en luis niet met chemicalieën be spoten, maar bestreden met een legertje natuurlijk vij anden als sluipwespen, roofmijten en galmuggen. Het is een van de resultaten die geboekt zijn met Aarde en Waarde, AH's kwaliteitsgarantieprogramma. en fruitspecialisten. 'Het AGF-marktaandeel van Albr historisch hoogtepunt aangeland.' Happe sprak tijderf organiseerde in Studio 21 in Hilversum, ledereen diet uitgenodigd. En dus was de zaal drie maal 'uitverkocht en mensen van de distributiecentra. Unitmanager Pu vooral toe aan 'de passie dief De zeven AGF-pijlers werden oF 'Eind jaren tachtig hadden we het idee dat Albert Heijn z'n za ken op AGF-gebied aardig voor elkaar had', vertelde Happe tij dens de Hilversumse dagen. 'We haalden toen al het merendeel van onze producten rechtstreeks bij de leverancier, dus zonder tussenschakels die alleen maar kostprijs verhogend en tijdver slindend werken. Maar wat ge beurde er? Het milieu werd een hot item. AGF kreeg het hard te verduren. Onze groenten en fruit waren zondermeer honderd procent vers, gezond en lekker, maar er werd teveel gebruik gemaakt van chemische bestrijdingsmid delen. Milieugroepen kwamen in het geweer met acties als Gifpie per. De overheid begon voor schriften te stellen voor het ge bruik van meststoffen en bestrij dingsmiddelen. In het jaar 2000 moest dat met vijftig procent zijn verminderd. Albert Heijn begon toen met 'Gecontroleerde Teelt'. Zo ontstond 'Aarde en Waarde', een systeem waarbij Albert Heijn meet, weet en regi streert wat er gebeurt bij de pro ductie van Hollandse aardappe len, groenten en fruit. De grootste groenteman heeft grip op de hele keten. Happe spreekt er met trots over: We weten precies wat de samenstel ling is van het compost dat ge bruikt wordt bij de champignon teelt. We weten wanneer, waar en hoeveel van welk ras aardap pelen er geteeld wordt. We we ten dat het allemaal volgens on ze normen gebeurt.' Die normen hebben ertoe geleid dat de doel stellingen die de overheid stelde voor het jaar 2000 door AH al grotendeels in 1995 werden ge haald. Paul Moers tenslotte: 'Met Aar de en Waarde hebben we een uniek verkoopargument in han den. Dat gaan we de komende jaren consequent gebruiken in onze communicatie naar de klant.' AH-Gelderlandplein in Amsterdam. Een goes AGF doet het dus goed. Qua marktaandeel is het de grootste afdeling van de supermarkt. Maar dat er desondanks niet op de lauweren kan worden gerust, werd de toehoorders al snel dui delijk. AGF moet verder groeien, want hoe je het ook wendt of keert, van alle klanten die bij Albert Heijn over de vloer ko men, koopt maar de helft er zijn groente en fruit. Met laserlicht, diaprojecties over drie wanden en drie kraakheldere verhalen werd de zaal zeven pijlers gepre senteerd, waarop het AGF-pro- gramma tot 2000 zal rusten. Er was ook een waarschuwende vinger. De concurrentie groeit en de consumptie van AGF b# hetzelfde. i: In zijn kamer op het niew V.l.n.r.: René Repko, Paul Moers en Gé Happe Opleiding. Paul Moers: 'De dikke bijbel van vroeger is een veel praktischer boek geworden.' Aarde en waarde. Gé Happe: 'We stellen strikte milieunormen aan de voor AH geteelde AGF-producten. Aarde en Waarde is ons kwaliteitsgarantieprogramma.' Communicatiecampagne. René Repko (AH Communicatie): 'Naast de normale AH-campagnes voeren we de komende maanden met AGF apart campagne.' Huisstijl. Paul Moers: "We hebben per 1-1-97 nieuwe etiketten, te beginnen met het sterk groeiend pan- klaar-assortiment.' AGF-inventaris. Paul Moers: 'Als grootste groente- en fruitspecialist moeten we autoriteit uitstralen. Daar om onderzoeken we of de huidige AGF-presentatie verder verbeterd kan worden. We moeten proberen de voorsprong op onze concurrenten te behouden.' Distributie. Paul Moers: 'Met 'Logistics' zijn we in gesprek om voor het eind van het jaar tot een optimale distributie te komen, afgestemd op de productken merken met de daarbij behorende temperaturen. Denk aan het probleem met de bananen en meloenen die te lang in de 'twee gradenruimte' bleven.' AH Fresh Team. Paul Moers: 'Het Fresh Team is uniek in de wereld. Iedereen die in de keten bij groenten en fruit betrokken is, kan gratis lid worden. De bedoeling is dat we elkaar op de hoogte gaan houden van ontwikkelingen. Interactie is het streven.' De stijgers 1Bildtstar 2. Elstar 3. Accent 4. Broccoli 5. Courgettes 6. Cherry tomaat van 0 naar 12 miljoen kilo per jaar van 1-12 miljoen kilo per jaar van 0-10 miljoen kilo per jaar van 1 -5 miljoen kilo per jaar van 700.000-3,5 miljoen stuks per jaar van 30.000-1,2 miljoen doosjes per jaar De zakkers 1Bintje van 60.000 - 35.000 ton per jaar 2. Franse Golden van 8000-2000 ton per jaar 3. Gloster van 3000-0 ton per jaar 4. Granny Smith van 7000-4000 ton per jaar 5. Witte/rode/groene kolen van 2000-800 ton AH-Vermiljoenweg in Zaan dam. Het beroemde schilderij 'De aardappeleters' hangt uitnodigend boven de Bintjes, Opperdoezen en Eigenheimers

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 6