Turbopin bij ETOS Albert Heijn steunt Tafeltje Dekje 'WAT KLAZIEN ADVISEERT, VERKOPEN WIJ' Tafeltje dekje In een Flits willen u laten meegenieten' 'We willen middenin de samenleving staan' AHOLD FLITSEN OKTOBER 1996 ALS JE ZELF geen aardappels meer kunt schillen, is het handig als anderen dat voor je doen. Het is vervolgens verdraaid handig als die an deren daarbij hulp krijgen. En waar kan die hulp beter vandaan komen, dan van een bedrijf dat al ruim een eeuw klanten zo goed moge lijk van dienst is met gezond en lekker eten en drinken DAAROM BEDACHT AH een passend cadeau bij de ope ning van het nieuwe hoofd kantoor. Een koel-vriesauto, waarmee medewerkers van Tafeltje Dekje in de Zaan streek dagelijks bij honder den ouderen een gezonde maaltijd kunnen bezorgen. Ook gaat AH Tafeltje Dekje helpen bij de voorlichting over voeding. Albert Heijn laat daarmee zien dat het wel en wee in onze samenle ving ook ons bedrijf ter harte gaal. AH deelt graag de ken nis en ervaring waarmee we ons geld verdienen, met or ganisaties als Tafeltje Dekje. IN DE EERSTE EEUW van ons bestaan (sinds 1887) hebben we vooral de Nederlandse tafels gedekt. Vanuit die ba sis en ervaring zijn we nu bezig steeds meer tafels ook buiten Nederland te dekken met lekker en gezond eten. Dat gaat vooral dit jaar in hoog tempo. De groei zit er fors in en de richting is dui delijk. We willen een zeer grote, zo niet de grootste, supermarktorganisatie ter wereld worden, die in veel landen aantrekkelijke win kels heeft met gezond en lek ker eten, waarmee dagelijks vele miljoenen mensen hun tafel kunnen dekken. FLITSEN SCHRIJFT over die sterke internationale groei met zojuist begonnen activi teiten in Spanje, Maleisië en China. Dat is goed nieuws, en niet alleen voor aandeel houders. Ook Nederlandse medewerkers kunnen er hun voordeel mee doen. Door de internationale groei biedt Ah old de komende jaren veel internationale carrièrekan sen. Momenteel wordt hard gezocht naar bekwame me dewerkers, zowel in Neder land als in Amerika, die in andere landen aan de slag willen. Jezelf breed inzet baar maken en houden, zo als we vorige maand schre ven, kan dus ook betekenen: eens serieus nadenken over een baan in Spanje of China. Hoofdredactie Klazien uut Zalk arriveert bij de Tuin van Bij De Tuinen Almere-Stad Almere voor een middag gezond advies Bij ETOS aan de Steenweg in Utrecht werd in juli al proef gedraaid met de Turbopin Gelukkig regende het niet, zaterdag 5 oktober. Want 'Klazien uut Zalk' is dan wel een geen-flauwekulmens, ze wilde wel dat haar haar netjes bleef voor de fotograaf. In het zijspan van een grote motor arriveerde zij rond 12.00 uur bij De Tuinen in Almere- Stad, voor een middag gezond advies. (Vervolg van pagina 1) Bij 'pinnen' wordt per telefoon contact gelegd met de bank. Daar wordt gecheckt of je vol doende saldo hebt. Vooral op koopavond en op zaterdag zijn de lijnen vaak overbezet en duurt het afrekenen vaak lang. Vervelend voor de klant die pint, en voor de mensen die staan te wachten. 'Met de tur bopin', legt Looman uit, "komt de verbinding met de bank sneller tot stand; afrekenen Eén telefoonlijn voor alle apparaten Turbo-pinnen snel en goedkoop In januari mogelijk alle ETOS-winkels voorzien duurt daardoor maar zes tot (maxiaal) tien seconden. Dat maakt het heel klantvriende lijk.' ETOS aan de Utrechtse Steenweg is één van de twee winkels die in juli al proefdraai den met de turbopin. 'De zater dagse rijen tot achterin de win kel zijn verleden tijd', zegt be drijfsleidster Gaby Bosch. 'Dat 'gewone' pinnen hield zó op. Kinderziektes? Ja, die waren er wel. Storingen, hè. Maar de le verancier wil net zo graag als wij dat de turbopin werkt. Ze hebben daarom een fantasti sche helpdesk.' Looman verwacht dat ook de ETOS-franchisers uiteindelijk de 'gewone' pin willen vervan gen door de turbopin. 'Het ap paraatje zal dan bij ongeveer driehonderd ETOS-winkels zijn geïnstalleerd.' Het initiatief van PTT en ETOS/Ahold wordt mo gelijk in de nabije toekomst overgenomen door Gall Gall. poosje dag van de officiële opening van het nieuwe hoofdkantoor van Albert 27 september, reden AH-medewerkers mee in de auto's van de Stich- aaltijdvoorziening Zaanstreek. Irma de Boer ging mee met vrijwilliger van den Velde: 'al dertien jaar in 't vak'. De zeventienjarige Irma (links foto) werkt als caissière/vakkenvuller bij AH aan de Vermiljoenweg in am. 'Ik ken Tafeltje Dekje wel,' zegt ze. 'Mijn oma heeft er ook een gebruik van gemaakt.' Voor ieder adres waar Tjeerd een maaltijd af- d zij een cadeautje met brief bij zich: 'Wij hebben vandaag iets te vie- and in de brief, 'en wij willen u laten meegenieten.' Alle klanten van de dvoorziening (dus ook de heer en mevrouw Vernimmen) kregen een 'erla Gourmet-koffie en een doosje koekjes, voor bij de koffie. Ik kan zelf geen aardappelen meer schillen', verklaart mevrouw Duifje Vernimmen. De 73-jarige Zaanse be trekt daarom al vijf jaar haar warme maaltijd van Stichting Maaltijdvoorziening Zaanstreek. 'Tafeltje Dekje', in de volksmond. Vanaf het najaar werkt de stichting - die vooral ouderen dagelijks van een maal tijd voorziet - samen met Albert Heijn. AH wil name lijk middenin de samenleving staan, en niet alleen met de winkels. De Stichting Maaltijdvoorzie ning Zaanstreek bezorgt dage lijks op zeshonderd adressen warme en gekoelde maaltijden. 'Een uitkomst', vindt mevrouw Vernimmen de service van de Stichting, 'en lekker. Vooral de stamppot met klapstuk.' Oude ren vormen de grootste klant groep van de stichting. 'Maar', vertelt coördinator Attie Schip per, 'we komen ook bij gehandi capten of mensen die bijvoor beeld revalideren en nog niet zelf boodschappen kunnen doen.' De koel-vriesauto, het ge schenk van Albert Heijn bij de opening van het nieuwe hoofd kantoor, wordt ingezet om het groeiend aantal diepvriesmaal tijden te bezorgen. "We zijn er heel enthousiast over', zegt een blije Attie Schipper. 'Omdat mensen langer thuis blijven wo nen, groeit onze klantenkring. Onze vrijwilligers rijden dage lijks 34 routes. Tegelijk worden met name de jongere ouderen steeds kritischer. Daar willen we natuurlijk aan tegemoet ko men. Albert Heijn,' zegt Schip per, 'wil dat samen met ons op pakken. Zelf denken we aan een AH-boodschappenservice, De bedrijfsleidster, Mieke Top pers, had haar gevraagd. 'Het is een ferme tante', vindt Toppers, 'die weet waar ze over praat. Ik haalde haar samen met een col lega op uit Zalk. Binnen een mi nuut had ze van ons beiden on ze gezondheidstoestand geana lyseerd. M'n verkouden collega - 't neusie zat dicht' - kreeg, voor ze er erg in had, een gratis behandeling.' EERLIJK In De Tuin van Almere was in het midden van de winkel een plaatsje voor Klazien inge ruimd. Toppers had het bezoek van de 77-jarige kruidenvrouw in de lokale pers aangekondigd. Ook haai- aankomst per motor misschien wel gecombineerd met georganiseerd boodschap pen doen. Voor veel mensen zou het een uitkomst zijn als ze naar de winkel gebracht kon den worden. Ook willen we ons dienstenpakket uitbreiden.' De eerste projecten gaan dit najaar van start. OPEN OOR En de motivatie van Albert Heijn? We willen met beide be nen in de samenleving staan; bleef niet onopgemerkt. We konden zien dat er veel mensen speciaal voor haar naar De Tui nen kwamen, zegt de bedrijfs leidster. 'Ze zat geen moment alleen. Klazien heeft vooral fans onder ouderen en mensen die zo'n beetje zijn 'uitgedok terd'. Waarom wij haar graag in de winkel wilden? Iedereen kent 'Klazien uut Zalk'; zij wordt door veel mensen in ver band gebracht met eerlijke, na tuurlijke geneeswijzen. Zo is zij een groot voorstander van ho meopathische middelen, zoals dr. Vogel. Wat zij adviseert, verkopen wij. En als mensen bij Klazien ook aan De Tuinen denken, vinden wij dat heel goed.' een stukje verantwoordelijk heid dragen', legt Ronald Schouten van het hoofdkantoor uit. We hebben veel kennis en middelen in huis die we kunnen delen. De Stichting Maaltijd voorziening wil bijvoorbeeld werken aan hun voorlichting. AH-communicatie kan daar wel een handje bij helpen.' Hij be nadrukt: We beginnen dicht bij huis, in de Zaanstreek. Maar als anderen zich melden hebben wij een open oor.'

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 3