'Het werk verandert, voor iedereen' VAN 'T SCHAP 2 Congres mobiliteit voor Administratie AH-hoofdkantoor BUI Je werk, je toekomst PANTY'S PILLEN HOBBEL LIST-KIJK KEN AHOLD FLITSEN OKTOBER 1996 miMORGENj 'Je zult moeten blijven veranderen om te winnen.' houdt sport- presentator Mart Smeets de congresgangers later voor. 'Of ik mobiel ben? Ach', zegt Smeets, 'in 1972 kwam ik bij de NOS, en ik zit er nog steeds.' Terwijl de zaal lacht, voegt hij eraan toe: 'Binnen de sportwe reld ben ik 'opgevoed' met het idee: zorg dat je in je vak meer dere kanten opkunt. En,' bena drukt hij, 'je moet lol in je werk houden!' Smeets krijgt een dik applaus, na zijn verhaal: 'Hij had de essentie goed te pak ken', vinden bezoekers. Terwijl de 150 HK'ers langs de stands slenteren van het Arbeidsbureau, loopbaanadvi seurs en uitzendbureaus, legt Henna Nauta, projectleider mo biliteitsondersteuning AH uit: 'In 1994 werd het voor het eerst besproken: het administratieve werk verandert. Praktisch voor iedereen. Dat hangt samen met twee dingen: heel Albert Heijn is volop in beweging; denk aan WM en aan 'van acht tot acht'. Door het hele bedrijf heen ver andert dus het werk. Het twee de punt is, dat de automatise ring ons steeds meer mogelijk heden biedt. Samen vereist dat méér en andere kennis, waar door sommige functies verdwij nen en nieuwe ontstaan. Daar moet je je met z'n allen op oriënteren.' Ron Wiersma is één van de mensen die de bui al een poosje ziet hangen. Hij is pc-beheerder en zijn functie heft zichzelf op. Wist ik van te voren' zegt hij. 'Twee jaar geleden heb ik veel pakketten geïnstalleerd en ver volgens opleidingen onder steund. Dat is nu afgelopen.' Wiersma werkt zo'n veertien jaar bij AH. 'Ze zijn verplicht me een baan te bieden', meent hij. 'Maar je wilt natuurlijk zelf het initiatief nemen. Dit jaar moet ik wél bedenken wat ik verder wil. Wat. ik het leukst vond tot nu toe? Opleidingen met tien tablet ten kost f 3,50, de normale ver pakking met twintig stuks f5,95. Ook bij Albert Heijn bereidt men zich voor op winterse in vloeden. Vita minepillen en voedingssupple menten zijn voortaan niet alleen in de 130 supermarkten met een drogis tencounter verkrijgbaar, maar liggen vanaf week 40 ook in het zelfbedie ningsschap van in totaal 350 AH-win- kels. 'Het gaat om zo'n vijftig verschil lende producten van het merk Prévite, waaronder vitamine C, multi-vitami- nen, mineralen, pillen voor maag en darmen en speciale producten zoals biergist- en knoflookpillen', zegt Ron Krekels, categorymanager van AH. 'De markt voor dergelijke producten groeit flink. Zo'n 90 pro cent van de mensen gebruikt ze wei eens. Tests hebben uitgewe zen dat de klant ge mak wil. Door ze in het jr9 zelfbedienings- schap te zetten kun je ze tijdens het boodschappen doen zó meenemen.' Via folders en info- dagen legt AH zijn klanten uit in welk geval ze de producten het beste kunnen gebruiken. De prijzen liggen onder die van concurrerende A-merken en tot het einde van het jaar krijgen AH-klanten bij aankoop van een Prévite-product één extra Air Mile cadeau. Laat de win ter maar komen! 't Is herfst, dus de vrouwenbenen in Nederland vragen weer om bedekking en bescherming. Wie in rok de herfst en winter door wil zonder kou te vat ten, kan bij ETOS terecht. Daar ligt een uitgebreid assortiment pant/s van ETOS' eigenmerk. 'Uitstekende kwali teit voor bodemprijzen', zegt Esther Koetsier van ETOS. 'Het gaat onder andere om gewone panty's (vanaf f 1,49 per paar), die meestal door wat oudere vrouwen worden gekocht. Daarnaast hebben we luxe pantykousjes (2 paar vanaf f 1,99) en lycrapanty's (vanaf 'Dit congres is een aftrap om over uw verdere loopbaan na te denken.' Zo startte hoofd Administratie Peter van der Weijden het congres over mobiliteit op het HK van Albert Heijn, op 24 september. Het congres was bestemd voor de ongeveer 150 administratief medewerkers op het hoofdkan toor. Als het goed is hebben velen van hen binnen twee jaar een andere baan, binnen öf buiten Albert Heijn. Bij De Tuinen zijn ze vanaf week 40 - zoals ze dat zelf zeggen - 'winterklaar' en dat betekent dat alle winkels vol lig gen met producten om gezond en fit te blijven en de weerstand van het li chaam hoog te houden. De schappen staan vol met bijvoorbeeld natuurlijke hoestdranken, anti-griepproducten en ruim vijfhonderd verschillende soorten vitaminepillen. Een opvallend en nieuw product is Waek I Morgen', (spreek uit: 'wekkie morken'), wat goed Noors is voor 'morgen is het over'. We hebben het over een puur natuur keeltablet, met een razendsnelle werking. Ge maakt van biest, de melk van een koe die net gekalfd heeft, dus vol natuurlij ke afweerstoffen. Last van keelpijn? Na het slikken van enkele tabletjes ben je er zó weer vanaf. Vraag het maar aan het Noorse leger, dat ze meeneemt op oefeningen in het poolgebied, of de ex- topschaatser Johan Kos, ook een fer vent 'gebruiker'. De probeerverpakking Op 24 september bezochten 150 mensen van het AH-hoofdkantoor een congres over mobiliteit. Of het nu herplaatsing of zelfs een andere baas wordt: het komende jaar zit voor alle medewerkers van het HK verandering in de lucht geven. Dat was dankbaar werk. Misschien is dat wat voor de toekomst.' Vier workshops (profijt van leef tijd, ervaring opdoen in een an dere functie, loopbaanoriëntatie en ondernemerschap) maken de congresgangers die ochtend weer wat wijzer. In het zaaltje 'ondernemerschap' zit ex-Albert Heijn'er Martin de Graaff. Sinds december 1994 runt hij als franchiser zijn eigen Gall Gall. De Graaff is een lopende reclame voor het ondernemer schap; het enthousiasme straalt uit zijn ogen. 'De voorbereiding tussen de oren duurt het langst', vertelt hij zijn ex-colle ga's. Tk had een grote loyaliteit naar Albert Heijn. Daar moest ik eerst afstand van nemen. Dat was een grote hobbel, maar je moet ook aan jezelf denken." Dat vindt Herma Nauta ook. 'Loyali teit aan je bedrijf werkt alleen, als je er persoonlijk óók goed in je vel zit. Dat komt eerst.' Of de herplaatsing en loopbaanbege leiding van de 150 HK'ers gaat lukken? 'Met de inzet van het management èn de medewer kers samen,' zegt Nauta, 'ko men we een heel eind.' f 3,99 per paar). Bij die laatste soort is een kleine hoeveelheid kunststof mee- geweven, waardoor je een mooie, egale glans krijgt. Ze zijn fijnmazig en zeer elastisch, dus is de kans op ladders klein. Natuurlijk zorgt elasticiteit ook voor een ideale pasvorm.' Tot op heden verkocht slechts een klein deel van de ETOS-keten een beperkt aantal pan ty's. Met de introductie van de eigen- merkpanty's gaat dat veranderen. 'Ze liggen inmiddels in zo'n 180 ETOS- winkels en alle winkels doen mee met acties', zegt Koetsier. 'In week 46 pre senteren we het volledige assortiment in ons ETOS-magazine en betaal je voor elk tweede paar lycrapanty's de helft van de normale prijs. Zoals altijd krijgt de klant ook bij aankoop van dit eigen merkartikel één extra Air Mile. In week 40 startte Jamin de verkoop van het 'Goede Tijden, Slechte Tijden'- blik. Uniek in Nederland, nergens an ders te koop. Het ronde blik heeft een diameter van 10 centimeter, is 17,5 centimeter hoog en kost nor maal f 9,95. Tijdens de introductie is het blik te koop voor f 7,95. Rondom op de zijkant staan alle sterren van dit moment afge beeld en op de deksel staat het GTST- logo gedrukt. En alsof dat allemaal nog niet genoeg is, zit er in het blik 400 gram zachtzoete drophartjes met daar op de tekst - je raadt het al - GTST. Frans Keetman, productgroupmanager bij Jamin, spreekt met recht van goede tijden: 'Goede Tijden, Slechte Tijden is al jaren de meest populaire soapserie op de Nederlandse TV. Iedere avond kijken er zo'n anderhalf miljoen men sen, allemaal trouwe fans. En sinds het uitkomen van de CD-single van de GTST-dames Linda, Roos en Jessica is de populariteit nog groter dan voor heen. Voortaan zitten de Goede Tijden, Slechte Tijden-fans niet met hun bord maar met him blik voor de buis!'

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 2