'ZAANDAMMERTJE' tussen de geraniums ZAANSE kampioenen GALL CALL MAASSLUIS MET CHAMPAGNE INGEWIJD Arie let op de kleintjes EREPLAATS AHOLD FLITSEN OKTOBER 1 AHOLD FLITSEN OKTOBER 1996 Een ongebruikte feesttent en een enthousiaste spor- tieveling. Het bleek een combinatie die veel men sen op de been bracht voor een unieke AH-wedstrijd- loop door Hengelo, op 2Q september. Trek eens een sprintje door de winkel; maar dan lettelijk! Het begon allemaal met het vijftienjarig jubi leum van het Hengelose winkelcentrum Hasseler Es, waar ook AH 1242 is gevestigd. Er werden drie dagen feest ge pland. in een fraaie feesttent. *En zondag stond de tent leeg', zegt supermarktmanager Gijs Rekers. 'Dat vond ik zonde.' Geïnspireerd door de Dam tot Damloop waar Gijs en zijn col lega's ieder jaar trouw aan deel nemen, werd het idee geboren om zélf een wedstrijdloop op touw te zetten. Spontaan sta ken collega Rudy Francken van AH 1556 uit Hengelo en Reneé Moes van AH 1570 uit Borne de handen uit de mouwen. SPRINTJE Tien AH-fihalen waren bij de loop betrokken. Zes weken lang kregen de AH-klanten bij de aankoop van een actie-artikel een gratis deelnemerskaart voor de wedstrijd. *We wilden het de deelnemers niet al te moeilijk maken', vertelt Gijs. 'De dertien kilometer van het parcours mochten desnoods ook met vier personen worden afge legd, een estafette van winkel naar winkel.' Driehonderd deel nemers hepen dwars door vier Hengelose AH-winkels. 'Ge woon een kwestie van maga zijndeuren openzetten en door de hoofdingang weer naar bui ten', zegt Gijs nuchter. 'Trek keken de collega's de pas ver bouwde Gall Gall-winkel in winkelcentrum Koningshoek. Het is een grote winkel, met een luxe uitstraling. 'Mooie winkel', was alom het commen taar, en: 'Wie betaalt nou deze brunch?' Die eer ging naar champagnehuis Moët Chan- don, die ook maar gelijk haar chicste rosé champagne ter be schikking had gesteld. Rozig gingen de Gall Sc Gall-ers 's middags weer huiswaarts. OP ZONDAG 15 SEPTEMBER or ganiseerde Gall Gall-bedrijfs- leider Marcel Hendriks in Maassluis een champagne- brunch voor zijn collega's in dezelfde regio. Ongeveer vijf tig Gall Gall-ers stonden prompt voor zijn deur. Een uit nodiging om lekker te komen eten en drinken sla je als Gall Gall-er niet af. Terwijl ze zich tegoed deden aan de broodjes, champagne en hier en daar een glaasje melk, be- Driehonderd lopers renden op 29 september dwars door vier Hengelose AH-winkels in de 'Hengelloop'. Caissière Sylvia Rietman zag haar klanten nog nooit zo snel voorbij komen eens een sprintje door de win kel.' De snelste? Dat was er één van een één-eiige tweeling: Björn Geerdink, met een tijd van 46.7 minuten. Zijn broer Maykel werd trouwens tweede, met 1 minuut verschil. SPIJT 'Met hulp van de Hengelose At letiekvereniging Marathon Pim Muiier, vijftien politiemensen en natuurlijk veel AH-mede- werkers verliep alles gladjes', aldus Gijs. Twintig leveranciers zorgden bovendien voor een prijzenpot èn al het voedsel en drankjes voor de lopers met hun fans. Uiteraard: in de tent. Het enige waai' ik spijt van heb', zegt Gijs, 'is dat ik zelf niet mee kon lopen.' Oud Marvelo-medewerker Arie van Klaveren zal zijn 65e verjaardag niet snel vergeten. Hij kreeg een heel speciaal cadeau. Arie moet voortaan 'op de kleintjes gaan letten', zegt hij zelf. Het AOW-tje is tenslotte geen vetpot. Zijn schoonzoon zorgde voor een passend, 'spaarzaam' presentje. *Een schot in de roos', zegt Arie, wijzend op zijn originele ver jaardagscadeau: een verkeerspaaltje met AH erop dat, door de brede sleuf bovenin, een spaarpot wordt. 'Mijn schoonzoon Frans heeft het zélf Arie spaart alles dat een Ahold-logo draagt. Die liefde stamt uit zijn vijfen twintig jaren als hef truckmonteur bij Marvelo. Dat bracht Frans op een idee. Het bedrijf in Zaan dam waar hij werkt, maakt onder meer de bekende 'Amsterdam- mertjes'. Ook Albert Heijn laat bij dit be drijf parkeerpaaltjes maken, 'Zaandam- mertjes' zogezegd. Frans maakte er spe ciaal één voor zijn schoonvader. De par- keerpaal werd in het Heijn-blauw gespo ten, en het Albert Heijn-logo werd erop gezet. Vervolgens maakte Frans er een reuzenspaarpot van. Ter gelegenheid van zijn 65e kreeg Arie de spaarpot gevuld met 65 vijijes. Arie: 'Het 'Zaandammer- tje' heeft een ere- op mijn vensterbank gekregen. Hij staat broederlijk tussen de geraniums.' Sommige tennissers speelden in felle herfstbuien, 't Kon de pret niet drukken. In het Zaanse Ahold-tennistoernooi op zater dag 5 oktober kwamen tachtig deelnemers van diverse werk maatschappijen tegen elkaar uit. Als je werkplek Zaans was, kon je meedoen. Annemieke van den Broek, sportief type van het Ahold-kantoor en Jo- han van den Boogaard van AH 1133 in Zaandam sleepten de wisselbekers, die al rouleren sinds 1978, in de wacht. Annemieke: 'Ik heb gewonnen dankzij mijn nieuwe tactiek. Gewoon alle ballen terugslaan. De wisselbeker staat op mijn nachtkastje en ik poets hem el ke dag met Brasso. Ik ben eer lijk gezegd niet van plan hem ooit nog in te leveren.' Johan van den Boogaard en Annemieke van den Broek. Wisselbekers op bet nachtkastje

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 12