Vernieuwd Gall Gall wérkt Bouw DC Pijnacker kan beginnen Chipknip wint terrein 'DÏT IS HET AH VLEESCONCEPT VAN DE KOMENDE JAREN' s Z .urn 3 OPEN HAARD /W /v, - SB In een Flits Voorverpakt vlees net zo goed als 'vers van het mes' NETZO GOED EENDENBORST Werk aan de winkel(s) AHOLD FLITSEN SEPTEMBER 1996 - Op 9 en 10 september werden door Gall Gall ruim 1100 medewerkers onthaald in de Meerpaal in Dron- ten. De medewerkers kregen een pluim voor hun in zet van het afgelopen jaar. Ook gaf het management de Gall Gall-missie - 'we laten de klant genieten van eten èn drinken' - per winkelonderdeel handen en voeten. Zo staan er spannende vernieuwingen op het programma en komt er een cursus eten en drinken. Controller Henk Jan ten Brin- ke, verantwoordelijk voor auto matisering, constateerde: 'Het gaat goed met Gall Gall. Ons marktaandeel groeit, net als de omzet van de gemiddelde win kel. En dat, in een moeilijke markt!' De lijn die Gall Gall vorig jaar heeft gekozen, onder meer met een nieuw winkelcon cept, blijkt dus te werken. Manager operations Bouke van der Meij vertelde over de voort gang van het nieuwe winkel concept, waarin de winkels qua grootte, assortiment en uitstra- GULPENtR BfcH Wlifdiol, biporniT. Claas Janssen en Paul Goossens wonnen de Gall Gall receptenwedstrijd. Op naar België! ling zijn aangepast aan de loka- tie. 'De winkel met de meest luxe uitstraling, de AA-winkel, gaat een kwart van het winkel- bestand vormen', vertelde hij. Vernieuwing blijft op programma Open haard voor Blaricum Medewerkers op bezoek bij top hotels 'De A-winkel de helft, en een kwart van alle winkels krijgt het eenvoudigste jasje.' Ver nieuwing blijft op het program ma staan. Zo wordt de AA-win kel in Blaricum binnenkort uit gerust met een open haard. 'Slaat het aan', zegt Van der Meij, 'dan komt-ie ook in ande re winkels.' Hoofd personeelsza ken Wim Smit kondigde een nieuw opleidingsprogramma aan voor alle medewerkers. "We werken daarbij samen met de Académie Gastronomique', ver telde hij, 'en we gaan op bezoek bij tophotels.' Van Henk Jan ten Brinke hoorde de zaal dat in het komende jaar gewerkt wordt aan de winkelautomati sering en commercieel manager Erik Visser kondigde aan: Van- Vanaf 7 september ziet het AH-vleesschap er 'anders' uit. Het voorverpakte assortiment is uitgebreid en de verpakkingen hebben een metamorfose ondergaan. In één oogopslag zie je nu wat je (ver)koopt. Vier win kels hebben proefgedraaid, waaronder AH Jan van Galenstraat in Amsterdam, vanaf week dertig. AM Frank Korfage: 'Met de éénpersoonsverpakkingen winnen we de klant terug.' Was die dan weg? 'We hebben veel één- en tweepersoonshuis houdens in deze buurt', legt Korfage uit. 'De éénpersoons verpakkingen zijn er een poosje uitgeweest. En dan halen men sen hun vlees toch ergens an ders. Nu? Nu stijgt de omzet. Vooral met de nieuwe produc ten, zoals de minirollades. Ik vind zelf ook dat het assorti ment, maar ook de verpakkin gen er goed uitzien. De witte bakjes hebben plaatsgemaakt voor zwart (vlees), geel (kip en kalkoen) en groen (vegetarisch). Ook het etiket is aangepast in kleur en grootte. Het geheel heeft een betere uitstraling.' Het assortiment in de koeling is uitgebreid met tien éénper soonsverpakkingen, twee Ar gentijnse producten en twintig stuks 'AH Royaal'. We gaan heel bewust voor die kwalitatieve uitstraling die Frank Korfage noemt', zegt ea- tegorymanager Rik Louwman. Dit is het AH vleesconcept van de komende jaren. We hebben niet voor niets AH Royaal zo stevig uitgebreid. Ook zeggen we dat voorverpakt vlees net zo goed is als 'vers van het mes'. Nu laten we het de klant zien, door de verpakking met het kleine etiket.' De Gall Gall'ers dekten eerst een lange zandtafel, voor ze aan hun eigen diner begonnen „VuvW De nieuwe vleesverpakkingen van Albert Heijn af oktober komen we met een nieuwe Gall Gall-reclame op TV.' Na het missie-verhaal werden de Gall Gall'ers aan het werk gezet. De (per dag) 550 mede werkers staken de handen uit de mouwen om, in witte over alls, een 55 meter lang zand- banket te bouwen. Men leefde zich uit op eendenborst, var kensbouten en bokalen. Daarna kwam het werkelijke eetfestijn. 'Gall Gall'ers krijgen steeds meer verstand van eten en drinken', verklaart directeur Tom Heidman. 'Die zet je geen pizzapunt voor.' Drank en spij zen werden thematisch in lan- denbuffetten (o.m. Japan en Ar gentinië) gepresenteerd. Op 10 september werd de win naar bekend gemaakt van de Gall Gall-receptenwedstrijd. Met het voorgerecht 'Sympho- nie de crevettes et saumon fumée' wonnen Paul Goossens en Claas Janssen uit Tilburg een culinair weekend in België. We gaan er met onze partners heen', aldus Goossens. Het be langrijkste nieuws van de dag vond hij de op handen zijnde automatisering. 'Heel verstan dig', vindt hij. 'Dat levert ons een hoop extra tijd op voor de klant.' Logistiek directeur Han Willemse zette op 19 augus tus namens AH zijn handtekening onder een overeen komst voor de bouw van een groot regionaal distribu tiecentrum in Pijnacker. Het DC-terrein ligt op het toe komstig bedrijventerrein Delf- gauw aan de A13 (Rotterdam- Den Haagl en meet ruim twin tig hectare. In september vol gend jaar is het eerste deel van het nieuwe DC af. De eerste 450 medewerkers, afkomstig van de huidige verscentrales in Zoetermeer, Nieuwegein en Ba- rendrecht (die uiteindelijk wor den gesloten) kunnen er dan aan de slag. Vanaf begin 1998 biedt het distributiecentrum Pijnacker werk aan duizend mensen. Zij gaan 160 Albert Heijn-winkels in zuidwest Ne derland beleveren. 960 winkels van Speciaalzaken Ahold krijgen apparatuur voor de chipknip. Tegen het einde van het jaar is het kastje (waar op ook gepind kan worden) bij alle winkels van Gall Gall, Etos en De Tuinen geïnstal leerd. De Jamin-winkels krij gen een aangepaste versie, die alleen geschikt is voor chippen. De chipknip wordt vanaf okto ber grootscheeps verspreid. De chipper van de Postbank volgt in december. Beide kaartjes zijn bij uitstek geschikt voor ldeine bedragen. OP 9 EN 10 SEPTEMBER wer den pakweg elfhonderd me dewerkers van Gall Gall (in Dronten) en een dikke zeshonderd supermarktma nagers van Albert Heijn in Rotterdam) bijgepraat over de plannen voor het komen dejaar. EERST ALBERT HEIJN. Dat be drijf heeft zóveel medewer kers. Die kun je onmogelijk in één keer uitnodigen. Als AH-medewerker hoor je van je supermarktmanager over het winkelbeleid voor het ko mende jaar. Lokaal moet het beter; er komt meer actie, meer service op de winkel vloer. Ging het dan niet goed? Jawel, zegt de direc tie. Maar Albert Heijn heeft nu eenmaal een naam hoog te houden op het gebied van betrokkenheid bij de klant, met hem méédenken, service verlenen. Dat betekent nogal wat voor de medewerker. Die moet daar aan blijven trekken. De supermarktma nager trouwens ook. Die zie je de komende tijd bijna per manent in de winkel tussen de klanten. Er was de laat ste jaren veel kantoorwerk. Maar ze zeggen zelf: een rechtgeaard supermarktma nager is liever op de 'vloer'. BIJ GALL GALL kon het ma nagement zich nog net ver oorloven om iederéén uit te nodigen. Dat deden ze in twee dagen. Om en om hiel den de medewerkers van de ene helft van Nederland de andere helft vrij om bij te praten en feest te vieren. Daar is bij Ahold's slijter best reden toe. Gall Gall is vorig jaar een nieuwe weg ingeslagen. Die weg is ambi tieus en er valt nog veel te verbouwen, te leren en uit te proberenverstand hebben van eten èn drinken komt je nu eenmaal niet aanwaaien. De nieuwe aanpak werpt al zijn vruchten af en dat is een applausje waard. De Gall Gall'ers kunnen ver der. NA DAGEN ALS DEZE kun je twee conclusies trekken. Ten eerste blijkt, dat zusterbe drijven binnen Ahold heel verschillend zijn, maar in hun klantbenadering precies hetzelfde doen door veel per soonlijke aandacht. Het tweede is, dat je overal, ook bij Albert Heijn en Gall Gall hoort: geniet van het succes, maar rust niet op je lauweren: er blijft een hoop werk aan de winkel. De hoofdredactie

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 3