Omzetten omhoog, kosten omlaag 'VOORRANG VOOR BASICS' VAN KRUIDENIERSVAK' Eerste 'eigen' winkels in Azië Je werk, je toekomst' In een Flits GEREEDSCHAP 53e jaargang Test de (kruiden)thee Tops in Maleisië geopend FLINK STEENTJE jfpethout AH-president Andreae op Supermarktmanagersdag Het accent naar de winkelvloer. Dat was de boodschap van het Albert Heijn-management aan ruim zeshonderd supermarktmanagers. Samen met hun partners kwamen zij op 10 september naar de Rotterdamse Kop van Zuid voor de jaarlijkse supermarktmanagersdag. nummer 9 september 1996 nagers. Zij vertelden over de plannen voor vlees, AGF, Eu roshopper, zuivel, promotie, koffie en wijn en non-food. Op leidingen bij AGF en wijnen, ac tie op de winkelvloer en nieuwe producten: het komt er alle maal aan. President Jan Andreae sloot het officiële deel van de super marktmanagersdag af met de woorden: 'Wees creatief, pak kansen. De 'basics' in het krui deniersvak hebben nu de hoog ste prioriteit!' VAN DAM TOT DAM Op 22 september liepen zo'n twintigduizend mensen de 16,1 kilo metervan de Dam tot Damloop. Aan deze twaalfde 'Dam tot Dam' deden maar liefst 2200 Ahold-lopers mee. Albert Heijn, Gall Gall, Etos, Marvelo: bijna alle Ne derlandse werkmaatschappij en waren vertegenwoordigd. Dit jaar liepen voor het eerst Ahold'ers mee uit de Poolse win kels. Lees op pagina 6 en 7 over winnaars, spierpijn en teamwork. 'Kom op joh, nog drie kilometer.' Met beelden van een schip in zwaar weer en het geluid van de zee en krijsende meeuwen in de oren, zochten de super marktmanagers en hun ega's een zitplaats in de grote hal. AH 'zeewaardig schip' Lokaal kan het beter 'Gereedschap' daarvoor ligt klaar 'Dankzij het formidabele werk dat u heeft verzet, hebben we een zeewaardig schip', zei AH- directeur Hille Bosma. 'Welke koers varen we, wat wordt van u verwacht?' Samen met Bos ma, keken de supermarktma nagers kritisch naar percenta ges en cijfers. 'Landelijk doen we het goed', concludeerde Bos ma, 'lokaal kunnen we altijd be ter.' Bosma, die vier jaar lang de nadruk legde op kostenbe heersing, zei nu: We maken ons huiswerk, onze doelen van vorig jaar, af. Maar het accent verschuiven we naar de winkel vloer.' Directeur Oscar van den Ende pakte hier de draad op. Het Soendaplein verscheen op het witte doek, 'omdat daar al les waar we jaren mee bezig zijn, bij elkaar komt. We heb ben 15 miljoen markten', be toogde de directeur. 'Daarom bieden we op het Soendaplein zowel verwennerij als voordeel, en gemak naast service.' Het 'gereedschap' voor in de winkel kwam van de unitma- AH-financieei directeur Hille Bosma op de supermarktmanagersdag: 'Welke koers varen we, wat wordt van u verwacht?' Sinds eind vorige maand ver koopt Albert Heijn onder haar eigen naam vier kruiden theeën: venkel, kamille, zoet hout en munt. Natuurlijk is kruidenthee gezond. Maar probeer het nu eens voor het lekkere. Marvelo laat een zakje bij Flitsen bijsluiten.i Doordrinken vanuit het W. c,.f. AH koffie- en theeschap, jpf c NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Ahold-cijfers tweede kwartaal Ahold had een druk eerste half jaar met belangrijke aanko pen zoals Primarkt in Nederland en Stop Shop in Amerika. Op 5 september werden de halfjaarcijfers en cijfers van het tweede kwartaal bekendgemaakt. 'Zoals het nu gaat', zegt de Raad van Bestuur van Ahold, 'zal de nettowinst in 1996 verder toenemen.' Het tweede kwartaal eindigde op 14 juli. De totale nettowinst, konden de rekenmeesters van Ahold meedelen, nam toe met 18,3 procent (tot f 121,3 mil joen) vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. De hogere omrekenkoers van de dollar hielp daarbij een handje. In alle landen waar Ahold win- In Tsjechië kwam dat mede doordat het aantal winkels ste vig groeide. In Amerika ging het ook goed. Daar nam de omzet toe met 14 procent tot 2,1 miljard dollar. In alle landen is ook het be drijfsresultaat flink gestegen. Dat betekent dat we de kosten nog verder omlaag hebben ge bracht. Voor alle Ahold-medewerkers: De eerste twee Tops-winkels van Ahold in Azië zijn een feit. Op 19 september wer den ze feestelijk geopend in johor Bahru in Maleisië. Het zijn de eerste 'eigen' win kels in dit deel van de wereld, nadat Ahold een jaar geleden haar regiokantoor open de in Singapore. De komende maanden zullen meer Tops-winkels volgen in Indo nesië, Singapore, Thailand en Maleisië. Ahoid's eerste Tops in Azië Eddie Moerk, lid van de Raad van Bestuur van Ahold zei bij de opening; 'Samen met onze Aziatische partner Kuok Group introduceren we in Maleisië een moderne supermarktketen, die heel goed aansluit bij de lo kale wensen.' De Tops-winkels meten allebei ruim 2000 m2 en bieden 8000 producten, die veelal laaggeprijsd zijn en afge stemd op de Maleise klant. Een groot deel van de klanten van Tops is moslim. Met name vleesproducten zijn aan hun voorschriften aangepast. Ook op andere manieren hebben de Tops-winkels in Maleisië een heel eigen uitstraling. Geschei den kassa's voor mannen en vrouwen worden daar bijvoor beeld bijzonder op prijs gesteld. Tops is de eerste supermarkt in Azië met een eigenmerk. Er staat onder meer Tops-cola op het schap. Volgende maand meer nieuws over de Tops-winkels in Azië. kels heeft, stegen de omzetten. Albert Heijn, incluis Primarkt, deed het 4,3 procent beter en Schuitema's omzet (met onder meer C1000) nam toe met 3,5 procent. Ze veroverden ook alle bei een extra stukje van de markt. Bij Speciaalzaken Ahold deden vooral Etos en Gall Gall het goed. Portugal en Tsjechië droegen ook een steentje bij aan het goe de resultaat. Samen zorgden ze in het tweede kwart-aal voor een omzetstijging van 27,8 procent. Want Ahold is een bedrijf dat zich snel ontwikkelt, op allerlei gebieden. Het is heel goed mo gelijk dat binnen een paar jaar je huidige functie heel anders wprdt ingevuld. Sommige func ties verdwijnen, anderen komen ervoor in de plaats. 'Als Ahold- medewerker kun je maar beter voorbereid zijn op de verande ringen' zegt lid van de Raad van Bestuur Peter van Dun. 'Met opleidingen en cursussen sta je sterker.' 'Je werk, je toekomst' laat per bedrijfonderdeel zien welke kanten je opkunt. Deze maand hebben alle mede werkers van Ahold het boekje 'Je werk, je toekomst' gekregen. Het boelge gaat over flexibel werken en jezelf ontwikkelen, met name binnen het bedrijf.

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 1