SCHAFTKEET GROOTSTE DC-MEDEWERKER EXPOSEERT SCHILDERIJEN BERT WAS ÉCHT IN Al ET DE OP VAKANTI PANNE AHOLD FLITSEN SEPTEMBER 1996 De Brabander Willem de Bont werkt een dag per week in het DC in Tilburg, de rest van de tijd leeft hij in schilderskiel. Op 8 september opende DC site-ma nager Dick Dijkstra in Tilburg een expositie van ruim dertig werken van zijn 'veelbelovende medewerker'. In slakkengang van Emmen naar Renesse in de mobiele caravan met tractor. Op het balkon Jurek Oortwijk (I) en Martijn Huizing Vier matrassen, een zelfgebouwde radio, ze ven geluidsboxen en een gasstel. De inventa ris van een wel zéér vreemd vakantievoer tuig, dat enkele weken geleden over Neer- lands wegen toerde. Na zijn studie als graficus gooi de Willem de Bont (42) het roer totaal om. 'Het was een oude droom', zegt Willem, 'schilderen en er je brood mee verdienen.' In 1993 hield hij zijn eerste ex positie. Hij hoopt ooit volledig van zijn kunst te kunnen leven, maar voorlopig zorgt zijn werk in het restaurant van het DC voor zijn broodbeleg. Willem: 'Soms doe ik er inspiratie op. Dan zie ik een stapel fruit klaarliggen voor de lunch, en dan zou ik zó wel mijn kwasten willen pakken.' Nieuwsgierig geworden? Het werk van de kunstenaar annex DC-medewerker is tot eind ok tober te bezichtigen in Galerie Excellent Art Promotion in Til burg. Jurek Oortwijn, werkzaam op de AGF-afdeling van AH-filiaal 1096 in Emmen, wilde eens heel anders op vakantie. 'Nou, dat is ons aardig gelukt.' Met drie vrienden ging hij op stap met een tractor met daarachter een schaftkeet. geheel versierd met AH-vlaggen. De reis voerde van een klein plaatsje boven Emmen naar de Zeeuwse bad plaats Renesse. 'Een reis van dik 350 kilometer, terwijl onze tractor nog geen 30 kilometer per uur haalde. Maar het ging ons ook niet om de snelheid. Het reizen zélf was het leukst!', aldus Jurek. De tractor konden ze lenen van één van de ouders, de keet tik ten ze voor een zacht prijsje bij een aannemer op de kop. 'Aangezien we allemaal redelijk technisch zijn hebben we de schaftkeet zelf opgeknapt. Ei- kwamen deuren en ramen in en een lekker zonnebalkon, van waar we de mensen op onze reis hebben toegezwaaid', aldus de DC site-manager Dick Dijkstra opent Willems expositie Drentenaar. De vier vrienden waren ruim een maand bezig met de verbouwing. 'De reis was geweldig', ver klaart Jurek 'Alleen de tweede dag hadden we panne. Eerst bleven we bij Brakel steken op de dijk; toen hebben twee boe ren ons met tractoren losge trokken. Even later raakte ons zwenkwiel lek. We waren uren bezig met de reparatie en weer bracht een boer redding.' Jurek: "Wie weet gaan we volgend jaar wel met een opgeknapte win kelwagen op stap!' 'Geachte redactie, Ik heb de zon nebloempitten die in april bij Flit sen zaten, in de grond gestopt. Nu zijn ze zo'n vier meter hoog en de groei zit er nog in.' Deze brief kreeg de redactie eind au gustus van Aad Everaarts, AH- Schiedam. 'Zijn er meer collega's die de pitten hebben geplant?' vraagt hij. Welzeker. De redactie heeft een heel stapeltje foto's, krantenknipsels en andere trotse meldingen van metershoge zon nebloemen binnengekregen. Die van Aad Everaarts lijkt echter de absolute winnaar, met 4,5 meter. Op de foto staat Aad op de keu kentrap naast zijn tuinreuzen. Op zijn werk geloofden ze het maar half. Bert van der Lans naar China; ja, ja. Bert, in het dagelijks leven beheerder van het Magazijn Inventaris Gall Gall in Zoeterwoude, liet dat niet op zich zitten. Hij stopte de Gall Gall-vlag in zijn koffer en liet zijn vrouw Lidij een foto maken bij de Chinese Muur, als 'bewijs' voor het thuis front. Bert 'We hadden veel bekijks toen we de vlag ontvouwden. Hij viel erg in de smaak. Menig Chinees wilde zijn kroost samen met ons fotograferen, met de vlag op de achtergrond. We staan, met Gall Gall-vlag en al, dus in een stuk of wat Chinese familie-albums.' Bert van der Lans van Call Gall poseert, met vlag, voor de Chinese Muur

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 12