'Het is niet goed om achter de geraniums te gaan zitten' Vul het gat van de Nabestaandenwet Colofon AHOLD-VAKIARGON GEVRAAGD 10 Jubil ea Jubilea 25 k I Dick Zwart, directeur Ahold Vastgoed, neemt afscheid Kostwinners opgelet: verzekeren! r In niemoriam REGELING Puzzel van de Maand -AHOLD FLITSEN SEPTEMBER 1996 De heer F. Mulder, magazijnmede werker Etos-filiaal 8007. Viering heeft reeds plaatsgevonden. De heer R.J.G.D. Enderman, mede werker Gall Gall-filiaal 6647. 1 oktober 1996. Plaats en wijze van viering worden op een later tijdstip bekendgemaakt. Mevrouw M.Th. Schwarz, mede werkster Albert Heijn-filiaal 1052. Viering zal plaatsvinden op vrijdag 4 oktober vanaf 17.00 uur in het fi liaal Hertogenlaan 29, Kerkrade. De heer G.A.M. v.D. Poel, maga zijnmedewerker distributiecentrum Tilburg. Viering zal plaatsvinden op vrijdag 4 oktober in het distribu tiecentrum, Pegasusweg 1, Tilburg De heer D.J. Gerritsen, magazijn medewerker Meester bv. 4 oktober 1996 Mevrouw G.T.A. Lippus-Hogeboom, verkoopster 2, Albert Heijn-filiaal 1148. 7 oktober 1996. Plaats en wij ze van viering worden op een latei- tijdstip bekendgemaakt. De heer G.W. Roeke, productieme dewerker Meester bv. 11 oktober 1996 De heer C. de Koning, afdelingsma nager 3, Albert Heijn-filiaal 1079. 15 oktober 1996. Plaats en wijze van viering worden op een later tijdstip bekendgemaakt. De heer G.-J. Leutscher, verkoop manager Albert Heijn-filiaal 1148. 15 oktober 1996. Viering zal in be sloten kring plaatsvinden. Mevrouw B. Loba. medewerkster Albert Heijn-filiaal 1142. Viering zal plaatsvinden op zater dag 26 oktober vanaf 19.30 uur in het filiaal, Drossaartstraat 2, Go- rinchem. De heer H.B. Wolkers, supemarkt- manager Albert Heijn-filiaal 1215. Viering zal plaatsvinden op woens dag 2 oktober van 17.30 - 19.00 uur in restaurant Hooibargen in Zoeter- meer. 53e Jaargang, nr. 9 September 1996 Oplage 60.000 Uitgave van het Directoraat Communicatie Ahold Albert Heijnweg 1 Kamer 247 1507 EH Zaandam Tel. 075-6595722 Fax 075-6598360 Redactie: Jan Hol (hoofdredacteur) Gijs Coffeng Lara Fiddelaar (coördinatie) Alexandra de Vries Els Witte Redactionele bijdragen: Linea Recta Media Johan Weemhoff e.a. Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Egbert Jonker (adviezen) Lithografie: LithoHouse Druk: Koninklijke Smeets Offset b.v. 'Als ik Iansrs het zebouw kom caat miin blik toch even van hoofd DOG bijkomt.. Uitein- 'Het is niet goed om na 'Als ik langs het gebouw kom gaat mijn blik toch even naar de vijfde verdieping', vertelt Dick Zwart (58), die in De Bonkelaar in Zaandam jarenlang een kamer met uit zicht bezette. Hij sluit een mooie periode van 32 jaar Ahold af en begint tegelijkertijd aan een nieuwe fase in zijn leven. 'Terug in de collegebanken', zegt hij. Tweeëndertig jaar dezelfde baas, dat hoor je tegenwoordig niet vaak meer? 'Ik was in 1964 bezig met een studie Economie toen ik solliciteerde naar een part-time baan als vestigings plaatsondernemer voor onder andere restaurants. Ahold had toen nog de AC-keten. Een leu ke afwisseling naast mijn stu die, dacht ik.' Dat het bedrijfs leven hem inderdaad beviel, be wijst het feit dat Dick Zwart al snel zijn studie laat varen en zich in het bedrijfsleven stort. In 1965 wordt hij hoofd Vesti gingsplaatsonderzoek bij de Dienst Onroerende Goederen (DOG). Een baan waarin je vooral praktisch ingesteld moet zijn. 'En dat ben ik.' In 1973 stoomt hij door naar hoofd Prospecting bij Albert Heijn waar in 1975 het werk Bij overlijden kreeg de overgebleven partner vroe ger een uitkering via de Algemene Weduwen en Wezenwet. Vanaf 1 juli heeft de AWW plaatsge maakt voor de Algemene Nabestaandenwet (ANW). Wordt het jongste kind achttien? Verdient de ach tergebleven partner zelf? Dan valt de ANW-uitke- ring helemaal weg of wordt in het beste geval ge kort. Tijd dus, voor een aanvullende verzekering! Veel overheidsvoorzieningen worden in een nieuw jasje ge stoken', zegt Ad van Dorssen van Pensioenfonds Ahold. 'De nieuwe regeling is bijna altijd Gepensioneerden en oud medewerkers Mevrouw N.H. van Dulmen-Bakker (69) Albert Heijn Amsterdam, 4 augustus 1996 De heer J.P.F. Philippa (84) Simon de Wit Berkel-Enschot, 9 augustus 1996 De heer P.J. Veldman (75) Albert Heijn Jubhega, 14 augustus 1996 De heer C.G. Borst (77) Albert Heijn Rijpwetering, 14 augustus 1996 De heer G. van der Wal (72) Meester bv Wijhe, 24 augustus 1996 De heer J. van der Aart (69) Simon de Wit Krimpen a/d IJssel, 26 augustus 1996 minder gunstig. Dat geldt ook voor de Algemene Nabestaan denwet. Vooral als je een gezin hebt en verantwoordelijk bent voor de hoofdmoot van het inko men, doe je er verstandig aan de nieuwe wet eens goed te be kijken. Bij overlijden kan de overgebleven partner financieel zwaar achteruit gaan. Extra narigheid bij een toch al ver schrikkelijke situatie.' Als je je wilt indekken tegen de gevolgen van de nieuwe wet, neem je een aanvullende verze kering. Ahold biedt haar mede werkers zo'n verzekering aan tegen gunstige condities. 'Het is best lastig om de juiste oplos sing te bedenken en rond te krijgen', zegt Dorssen. We heb ben daar nog wat tijd voor no dig; tot 1 juli 1997. Tot die da tum biedt Ahold een overgangs regeling, waarbij de gevolgen van de ANW gedeeltelijk zijn afgedekt. Medewerkers hoeven daar geen extra premie voor te betalen.' Natuurlijk zijn er voorwaarden. Samenwonende partners moeten wèl zijn aan gemeld bij het Pensioenfonds. Ook moet voor jouw bedrijfson derdeel de Ahold-pensioenrege- ling gelden. Meer weten over de ANW en over de Ahold-overgangsrege- ling? Zoek de brochure nog eens op die Ahold je in juni heeft toe gestuurd. Alle 25-plussers en Ahold'ers met een partner heb ben hem ontvangen. Je kunt ook bellen: 075 - 6592704 of 6592707. van hoofd DOG bijkomt. Uitein delijk wordt hij directeur van Ahold Vastgoed. 'Een veelzijdi ge baan met alle aspecten op het gebied van vastgoed in zich', vindt hij. 'Het werven van nieuwe vestigingen, bestaande lokaties verbeteren, en het rela tienetwerk op allerlei politieke en zakelijke niveaus gaande houden. Ik voelde me echt als een vis in het water.' Na een drukke tweeëndertig jaar in het Vastgoed-leven, staat hij nu op eens weer in het studeergareel. 'Het is niet goed om na zo'n drukke periode achter de gera niums te gaan zitten. Ik heb me altijd al geïnteresseerd voor de geschiedenis. Op vakantie bij voorbeeld, wil ik toch iets meer weten over de geschiedenis van het land. Daarom ben ik nu te rug in de collegebanken. En ik kan je vertellen, ik vind het nu zelfs vervelend als ik een colle ge moet missen'. Naast zijn stu die is Dick Zwart ook beschik baar als adviseur van de Raad van Bestuur op zijn vakgebied: Dick Zwart Onroerend Goed. 'En ik speel graag een partijtje golf. Kort- i om, heeft Dick Zwart het er rustiger op gekregen? 'Niet i echt, maar ik heb nu veel meer I tijd voor dingen die MOGEN en niet MOETEN.' Het gaat hem I vast goed. TXT'-" 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 J 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Schrijf de gegeven woorden zo in het diagram dat ze allemaal een plaatsje krijgen. Breng de letters in een vakje met een getal over naar het verzameldiagram. Hoe luidt de slagzin? Stuur uw oplossing voor 9 okto ber naai- Redactie Flitsen, KA 247, postbus 3050, 1500 HB Zaandam. Onder de goede in zenders verloten we drie Ahold- cadeaubonnen, ter waarde van f 50,-. De winnaars van de au- gustuspuzzel zijn mevrouw T. Storm, Den Haag; H. Leijenaar, Leeuwarden en Sylvia Tijhuis, Hengelo. Gefeliciteerd! 2 ei, ijs, ui, wij 3 pil, web, wijn 4 anijs, drop, peen, peer, vers 5 drank, robot, taart 6 nougat, schaal, wortel 7 spelden 8 gastheer, internet, roompate 10 dillekruid, drogisterij 11 eürosh opper, soendaplein, verwenplein, wijnadviseur 12 frikandellen, koffiecomer 13 beeldhelpdesk 14 veilingmeester 15 momentconsument Begin dit jaar kreeg je bij Flitsen het Ahold-ABC, met afkortingen en vakjargon die je in ons bedrijf kunt tegenko men. Uit reacties bleek dat er een hoop aanvullingen en ver anderingen zijn te bedenken. Het Ahold-ABC krijgt daarom een vervolg. Net als vorig jaar is de redactie van Flitsen op zoek naar Ahold-uitdrukkin- gen, afkortingen en gezegden. Weet jij ze? Schrijf ze op een briefkaart en stuur deze naar Redactie Flitsen, KA 247, postbus 3050, 1500 HB Zaan dam. Onder de inzenders verloten we tien maal de letters A, B en C in chocolade.

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 10