Wie wordt De Beste? Beste Winkel-wedstrijd '96 Albert Heijn in volle gang FOTOWEDSTRIJDEN GOUDEN VERKOOPTIP AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1996 - Karin Smit houdt zich bij AH-Nootdorp bezig met de displays. Zoals deze: met elementen over de Olympische Spelen «M- fljr/s WEER TIJD UOOR dl CLUSTER 112, FILIAAL 1405, NOOTDORP '"We staan in ons cluster bo- len in het teken stond var tot acht open zijn, moeten brood en producten waar buffet'. Op muurkranten in de win kels en via het AH/TV Jour naal worden de deelnemers op de hoogte gehouden van de tussenstanden in de Bes te Winkel-wedstrijd '96. In het novembernummer van Ahold-Flitsen besteden we uiteraard aandacht aan de ontknoping ervan en zetten we de winnende winkel in de spotlights. Sinds week 21 strijden alïe AH filialen en 41 AH- franchisers mee in de Beste Winkel-wedstrijd '96 van Albert Heijn. Jury's trekken erop uit en vallen onverwacht supermarkten binnen voor een stren ge beoordeling. Op dinsdag 10 september worden 17 winnaars in de diverse AH-clusters en twee franchise-winnaars bekendgemaakt. Zij gaan de finalestrijd aan die duurt tot en met week 40. Op zaterdag 2 november volgt een knallend eindfeest voor de finalisten en krijgen we antwoord op de vraag: wie is De Beste van 1996? GOUDEN T1P-WINNAARS Slagerij-medewerker Irene Stange en AAM Gijs Helder van de Dordrechtse winkel 1542 zijn tussentijdse win naars in de wedstrijd om de Gouden Verkooptip. We heb ben zelf op de computer een folder gemaakt met allerlei informatie over AH-barbe- cueproducten', legt Gijs uit. 'Die folder hebben we als in legvel bij AllerHande gedaan. Klanten kunnen bij onze vleesafdeling voor al hun barbecuespullen terecht. Je geeft gewoon je complete be stelling door, ook brood, wijn, salade, etcetera. Wij zorgen ervoor dat alles op het afge sproken tijdstip klaarstaat. En ongebruikte houdbare producten', zegt Irene, 'ne men we na de barbecue weer retour.' De twee collega's gaan binnenkort op kosten van AH naar Ahold Portugal. Conny van Werven (filiaal 1279, Zeewolde) won al eer der met haar EK-kaaspla- teau een visual merchandi- sing-reis naar Londen. AM Rob Venneker bij de display die betrekking heeft op het AllerHande-thema 'het grote buitenbuffet' het om', legt hij uit. 'Meestal blijven goede ideeën hangen in de hoofden van mensen. Nu vragen we ze ermee voor de dag te komen. Als iemand in Eind hoven bij wijze van spreken een idee heeft waarmee de meloen verkoop ineens omhoog schiet, kunnen ze er in de rest van het land misschien ook wat mee. En', zegt Ros, 'je kunt met zo'n gouden tip interessante reisjes winnen. Naar Portugal bijvoor beeld, of naar Londen.' In sommige clusters kunnen winkels foto's van bijzondere productpresentaties opsturen. In cluster 101 (Groningen en Drente) krijgen elke week in vier miniclusters drie filialen een prijs voor hun inzending. De winnende foto's hangen in het jurykantoor in filiaal 1515 in Assen. 'We ontvangen zo'n veertig foto's per week', zegt AM Henk Visser. "We kunnen er de muur van één kamer al mee behangen.' Als de wed strijd voorbij is, wordt er een fo to-album van gemaakt, het zo genaamde 'Display-ideeënboek voor de supermarkt'. Alle win kels van het cluster 23 krijgen een exemplaar toegestuurd. venaan', zegt winkelmede werkster Karin Smit trots. 'En we doen er alles aan om dat zo te houden. Geen rommel in de winkel, ruim te in de paden en leuke presentaties. Bij de ingang hebben we een display, die tijdens de Olympische Spe- Atlanta. Nu gaat-ie over barbecuen. 'Tuin in, barbe cue aan'. Je vindt er alles wat je voor een uitgebreide barbecue nodig hebt, behal ve natuurlijk het vlees. Daarvoor verwijzen we met een grote pijl naar de vleesafdeling.' CLUSTER 106, FILIAAL 1554, AMSTELVEEN 'Het is een nek-aan-nek- race met Uithoorn, maar voorlopig doen we het net iets beter', zegt afdelings manager Houdbaar Rob Venneker. "Elke week staat hier de jury onverwachts op de stoep. Dus zorgen we ervoor dat winkel én wij zelf er altijd perfect uit zien. Zeker nu we van acht mee de klant een maaltijd kan samenstellen de hele dag in voorraad zijn. Klan ten mogen 's avonds niet denken: 'goh, 't is half acht, de winkel is leeg. *Nee' ver kopen is uit den boze. Ver der spelen we in op actuele zaken. We hebben nu een display rond het AllerHan- de-thema 'het grote buiten- Irene Stange en Gijs Helder (AH 1542) met hun winnende ideeën 'Het is reuzespannend in de di verse clusters', meldt AH-wed- strijdcoördinator Luuk Ros. 'Er wordt bij de jurering op drie speerpunten gelet. Hoe we de nieuwe openingsuren 'van acht tot acht' invullen, is een belang rijke. Hoe brengen de super markten die verruimde ope ningstijden bijvoorbeeld over aan hun klanten? En welke nieuwe mogelijkheden beden ken ze om het de klant van acht tot acht naar de zin te maken?' Volgens Ros is vakmanschap het tweede speerpunt bij de be oordeling. Hij zegt daarover: 'De jury's kijken kritisch naar de supermarktmanagers, hun assistenten, de verkopers, de caissières en de vakkenvullers. Wat maakt hen tot een goede winkelmedewerker, oftewel een échte AH-medewerker? Ze moe ten zorg dragen voor de kwali teit van de producten die ze verkopen, er wordt gekeken naar hun omgang met de klan ten, naar hoe ze inspelen op hun wensen, naar de winkel presentaties op de diverse afde lingen en hoe ze hun klanten proberen te verrassen. Naast 'van acht tot acht' en vakman schap kijken de jury's uiteraard naar de ontwikkeling van de winkelomzet.' Elk cluster heeft z'n eigen jury die zelfstandig bepaalt hoe de beoordeling plaatsvindt. Om het enthousiasme er in te hou den, geven ze regelmatig aan moedigingsprijzen weg. Alle ge wonnen bedragen gaan in de personeelspot. Ros: 'Er liggen in elke winkel faxformulieren waarmee individuele medewer kers, verkoopteams of een hele winkelploeg creatieve ideeën aan ons kunnen doorgeven. Bij voorbeeld over een speciale pro ductpresentatie of een verkoop techniek. Zij strijden om de Gouden Verkooptip.' Volgens Ros wordt er flink gereageerd en zitten er veel goede ideeën bij. 'Bruikbaarheid, daar gaat

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 9