Tops zet beste beentje voor in 'Walk' Edwards-winkels naar Stop Shop, Giant en Edwards gaan samen GASTGEZINNEN GEZOCHT 200 duizend dollar voor diabetesonderzoek BUITENLAND- Ahold USA opnieuw ingedeeld: Voor Aziatische stagiaires: NAAR THAILAND STRATEGIE BEKEND VEREISTE GROOTSTE CANADA VERENIGDE STATEN 4» Buffalo NEW YORK' Carlisle WASHINGTON y 'Walk for the Cure', of te wel: loop voor het me dicijn. Zo heet de sponsorloop voor diabetes- onderzoek waaraan Tops Markets al vier jaar meedoet, en met succes. Deze zomer liep het Tops Team 200 duizend dollar bij elkaar, waar mee het zich het 'Number One-team' van Amerika mag noemen. De Amerikaanse gemeenschap geeft veel energie aan 'goede doelen'. 'Walk for the cure' is er een van. Elk jaar wordt de loop op honderd verschillende plaat sen georganiseerd. Aan de Walk' in Buffalo, New York deden de winkels van Tops mee. Veel werk vond ui teraard plaats in de weken ervóór. De president van Tops, Larry Castellani, was voorzitter van het diabetesproject en in de winkels werd er alle aandacht aan gegeven. Klanten kregen tekst en uitleg en werden ge vraagd mee te doen. Het project sprak veel mensen aan. Een meters hoge 'Walk for the cure'- wand was al spoedig bedekt met rijen papieren schoentjes, die elk een donateur vertegen woordigden. De president van Tops was te vreden met de resultaten van 'zijn' walk, in Buffalo. Hij zei: 'Ik ben erg onder de indruk van de betrokkenheid en gulle hand van geven van de mensen in on ze gemeenschap. Door de dona ties kan verder worden gezocht naar een remedie voor diabe tes.' AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1996 (Vervolg van pagina 1) Ahold gaat een belangrijke bij drage leveren in de vorm van kennis en internationale erva ring op het gebied van het run nen van supermarkten. De voormalig GVA-directeur Tom den Hertog gaat leiding geven aan het Thaise team. Hij is be noemd tot Ahold Landenma- nager Thailand. Alle winkels in Zuidoost Azië gaan Tops heten. De naam is afkomstig van de Amerikaanse Ahold-keten Tops. De gezamen lijke naam en huisstijl in Azië heeft voordelen op het gebied van eigenmerk-producten. Ook blijkt de consument de naam Tops heel positief te ervaren. Sinds 1995 ontwikkelt Ahold supermarkten in Indonesië, Singapore en Maleisië en nu ook in Thailand. Dit past in de strategie van onze onderneming om te groeien in landen waar nu nog geen grote supermark ten zijn en waai- de economie meer dan gemiddeld groeit. studenten kun je eigenlijk niet meer spreken', zegt Ahold's Han van der Pool. 'Ze hebben allemaal een afgeronde oplei ding achter de rug en mini maal drie jaar 'business'-erva- ring. Voor hun stage betekent dat, dat ze bijvoorbeeld zullen meelopen met supermarktma nagers en clustermanagers.' Behalve Ahold, doen ook bedrij ven als Heineken en de ING- bank mee in het project. 'Bij het komende bezoek kijken we of de stages en studie beide partijen bevalt. Als dat het geval is, zul len we de stages nog enkele ma len herhalen', aldus Van der Pool. Belangstelling? Bel Han van der Pool, 075 - 6595595. Van januari tot en met half juli worden gastgezin nen gezocht voor Aziatische stagiaires. De stagiai res komen op uitnodiging van de Europese Com missie naar Nederland. Ahold is één van de bedrij ven die voor stageplaatsen zorgt. De jonge Aziaten komen hier om kennis te maken met de Neder landse c.q. Europese cultuur en onze manier van zakendoen. (Vervolg van pagina 1) Het nieuwe Giant Food Stores, Inc. heeft straks 135 grote su permarkten en een jaaromzet van ongeveer 3 miljard dollar. Giant is vanuit Carlisle in Pennsylvania al enkele jaren Ahold's snelst groeiende keten. De winkels staan in Maryland, Virginia en West-Virginia. De Edwards-winkels bestrijken New Jersey, Long Island en New York City. Het nieuwe ge zamenlijke hoofdkantoor komt in Carlisle. Het bestaande hoofdkantoor van Edwards zal worden gesloten. De nieuwe indeling wordt voor het eind van het jaar afgerond. Bij de ingang van een Tops-winkel hangt een reeks papieren schoenen met de namen erop van donateurs van de loop voor diabetesonderzoek 'Studie en praktijk gaan elkaar afwisselen' zegt Han van dei- Pool van Ahold's afdeling Ma nagement Development. Voor twee blokken van 2 1/2 maand stage zoeken we gastgezinnen.' Omdat de meeste winkels en kantoren van Ahold-bedrijven in het westen van het land zijn, worden de gastgezinnen vooral gezocht in die regio. 'Maar ook in bijvoorbeeld Limburg kan ik mij prima stageplaatsen voor stellen', zegt Van der Pool. Voor de opvang van een stagiaire ontvangt het gezin trouwens een vergoeding. De Aziatische stagiaires spre ken goed Engels ('een vereiste', aldus Van der Pool), en zijn tus sen de 25 en 35 jaar oud. Ze ko men uit Thailand, Indonesië en Maleisië, Aziatische landen waar Ahold zelf actief is. Van Per 1 januari 1997 is Tony Schiano president van het nieu we Giant. Schiano is nu presi dent van Edwards. De Raad van Bestuur heeft ver der bekendgemaakt dat de pre sident van het huidige Giant, Allan Noddle, binnen Ahold een andere functie krijgt. Hij wordt president van Ahold USA Sup port Services, dat onder meel de synergie-activiteiten in de Verenigde Staten coördineert. Noddle is als president van Giant heel bekend bij werkne mers en klanten. Hij treedt op als hoofdpersoon in Giant-recla- mespots, waarin hij bij mensen aanbelt ('Hi, I'm Allan Noddle') en hun keukenkastjes onder zoekt op te dure artikelen. Tony Schiano, toekomstig president nieuwe Giant Giant en Edwards hanteren beiden de formule 'Every Day Low Prices'. Dat betekent datje in die winkels altijd het goed koopst uit bent. 'Deze formule wordt door de klant zichtbaar gewaardeerd', zegt Ahold USA- president Zwartendijk. 'Bij de nieuwe Giant-ondememing kunnen we die formule nog ver der uitbouwen. De grotere om vang van het bedrijf zal ons op meerdere terreinen veel voor deel opleveren.' Over Stop Shop zegt Zwar tendijk: *We verwachten van onze grootste keten (jaaromzet ruim 5 miljard dollar, red.) aan zienlijke bijdragen aan de sy- nergie-processen die voor al on ze ketens in Amerika zo belang rijk zijn. Onderling kunnen de ketens veel van elkaar leren. Als een systeem bij één van winkels erg goed werkt, kunnen anderen het waarschijnlijk overnemen. De lokale klant kunnen we hierdoor optimaal van dienst zijn.' Stop Shop gaat verder onder het huidige management, met Bob Tobin als president. Het werkgebied: Massachusetts, Rhode Island, Connecticut en een deel van New York.

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 5