In 'Piekenweek' assistentie van verkeerspolitie VAN T SCHAP Primarkt-Heerlen: DOZEN POLmE-ASSISTENTlE THAISE KEUKEN BIJ AH - ós? SPAANS GLAS VOOR BUITEN JE EIGEN BIER-ETIKET AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1996 De Brabantse supermarktketen Primarkt is sinds mei onderdeel van Albert Heijn. Toch heeft - en houdt - het een heel eigen stijl. Lage prijzen, veel service, en de wekelijkse folder van eigen makelij moeten voor de drukte zorgen. Je kunt zien hoe het werkt bij de Primarkt in Heerlen, één van de twee winkels die ge vestigd zijn buiten Brabant. Primarkt Heerlen opende haar (voormalige garage-) deuren twee jaar geleden. Overblijfsel van de vorige bestemming van het pand is het tankstation-af dak, waaronder nu geparkeerd kan worden. Het afdak draagt nu trots de naam 'Primarkt' in de huiskleuren rood en groen. Voor de Heerlenaren kwam Pri markt uit het blauwe niets. Toch kostte het opmerkelijk weinig moeite om de Limbur gers voor de formule te winnen. 'Ik heb in mijn carrière als be drijfsleider al heel wat openin gen meegemaakt,' zegt Harry Tummers, 'maar dit sloeg alles. We hadden een week voor de opening de Primarkt-folder ver spreid met daarin veertig extra scherpe aanbiedingen. Zo'n 50.000 huizen in de wijde om trek kregen de folder in de bus. De eerste dag werd de winkel haast bestormd!' Gelukkig voor Tummers bleek de belangstelling voor de nieu we Primarkt-vestiging niet één malig. De wekelijkse folder (het enige reclamemiddel), gedrukt in de eigen drukkerij op het hoofdkantoor in Tilburg, draagt daar zeker zijn steentje toe bij. Toch is het maar een deel van de formule. Een Primarkt-win- lcel - zeker die in Heerlen - is ruim en overzichtelijk en heeft uitstraling, ondanks de vrij so bere inrichting. Qua filosofie staat de winkel voor 200 pro cent klantvriendelijkheid. Pri markt biedt alle versartikelen uitsluitend in de bediening aan. Dat is uniek voor een formule waarbij ook wordt gemikt op de klant die wat minder ruim bij kas zit. Tummers: 'We zijn bepaald geen prijzenmarkt waar de klanten de blikken uit de dozen moeten pakken. Het feit dat we hier werken met veel aanbie dingen en lage prijzen, maar aan de andere kant een zeer goede service bieden, wordt zeer op prijs gesteld. Toch blijkt 'We zijn bepaald geen prijzenmarkt, waar de klanten de blikken uit de dozen moeten pakken.' AGF-man Rob Smit helpt bij de versgesneden salades dat we een wezenlijk andere klant trekken dan AH. De Al- bert Heijn verderop heeft nau welijks te lijden gehad van onze komst.' Uit een recente klantenenquête blijkt dat de Primarkt zeer po sitief wordt- beoordeeld. Toch heeft het winkelend pubhek re gelmatig te maken met wacht tijden voor de diverse counters. De winkel kan het hebben. Tummers heeft er zo zijn ge dachten over: 'Mensen gaan er mee akkoord als je scherp prijst, goede kwaliteit levert en, heel belangrijk, goed personeel in dienst hebt.' Vooral tijdens de zogenaamde 'Piekenweek' wordt veel gevergd van de me dewerker. Twee keer per jaar, als Primarkt veertig artikelen voor één gulden per stuk in de aanbieding doet, benadert de winkel qua bezoekersaantal zijn week-plafond. Het zijn ook de weken dat de rijen auto's tot op het nabij gelegen kruispunt staan te wachten op een par- keerplekje, en de politie het verkeer moet komen regelen. Tummers: 'Het mooie van die actieweek is dat de mensen er na blijven hangen. Tot nu toe is na elke Piekenweek het gemid delde klantenaantal met hon derden gestegen. Of we ons pla fond bereikt hebben? Met de verruimde openingstijden ligt dat weer een stukje hoger dan eerst. We kunnen nog even vooruit.' AH introduceert de Thaise keuken! In het schap van menig AH-supermarkt staan sinds week 29 ingrediënten om een exotische, authentieke maaltijd op z'n Thais te bereiden: noodles, rijst, soep. curries, sauzen, desserts en krui denmixen. 'Chinees, Indisch of Itali aans vinden we inmiddels heel gewoon in Nederland', zegt Mike Duppen, cate- gorymanager bij AH. 'Thailand is in. Veel mensen gaan er met vakantie en steeds vaker worden hier Thaise res taurants geopend. Een logisch gevolg is dat mensen ook thuis Thais willen koken. Met deze producten spelen we in op die behoefte.' Rijst is in de Thaise keuken het basisvoedingsmiddel, maar ook bami en mihoen worden in veel re cepten gebruikt. Uiteraard mogen ko kosmelk en de vele typisch Thaise kruiden en specerijen tijdens het berei den van de maaltijd niet ontbreken. Vlees, kip, vis of groenten: in de Thaise keuken kun je vele kanten op. Sterker nog: in Thailand zetten ze het liefst verschillende gerechten tegelijk op ta- Nieuw in het cadeau-assorti ment van Gall Gall is een fles bier met daarop een etiket met zelfbedachte tekst. Leuk voor een verjaardag, een feestje of als goedmakertje. 'Onze klanten kunnen zelf een naam verzinnen voor het bier', vertelt Mart van Dijk van Gall Gall. 'Daarbij kunnen ze ook nog een zelfverzonnen tekst kwijt van maximaal 120 letters. Een voorbeeld? Een klant leende sneeuwkettin gen van zijn baas en vergat ze terug te geven. Om het goed te maken be stelde hij bij één van onze winkels een fles bier met op het etiket 'sneeuwkettingen- bier'. Daaronder bood hij zijn excu ses aan. Je kimt er dus van alles op kwijt èn het is een origineel ca deau.' Een ander halve literfles bier met eigen etiket kost f 19,95. De flessen staan op voorraad in de winkel, Gall Gall levert de etiketten razendsnel aan. Wie voor 17.00 uur zijn bestelling en de gewenste tekst doorgeeft, kan zijn bier de volgende dag al ophalen', zegt Van Dijk. Het gaat natuurlijk niet alleen om het eti ket, maar ook om de inhoud van de fles. Het bier is amberkleurig, bevat zes procent alcohol en is van hoge gis ting. Het wordt gebrouwen door de Belgische brouwerij Strubbe, die al sinds 1861 bestaat. 'Het bier heeft een aangename, lichtzoete smaak', zegt Van Dijk, die allicht heeft voorge proefd. 'Tongstrelend voor elke bier drinker. En omdat het niet te zwaar is, kun je lekker doordrinken.' De AllerHande van augustus staat in het teken van het Grote Buitenbuffet. Hartige taarten, kleine hapjes, salades en sandwiches vullen de bladzijden en beloven een verrukkelijke zomeravond in eigen tuin. Bij het lekkere en goed ogende eten en drinken behoort een ro buust servies. Albert Heijn biedt één malig een serie kannen en glazen, die zich prima leent voor gebruik buitens huis. Het glaswerk komt uit Spanje, is handgeblazen en verkrijgbaar in twee kleuren: aquablauw en appelgroen. De kannen komen in drie maten (1 liter, 1,3 liter en 1,7 liter), er is een groot en een klein limonadeglas en een wijn glas. Categorymanager Marco van der Hulst: 'Sinds begin dit jaar hebben we elke maand een non food-actie die past bij het thema van AllerHande. Ook dit glaswerk is exclusief ontwikkeld voor Albert Heijn. Het past prachtig in de thematiek van deze AllerHande; het maakt de buffettafel af.' Het Spaanse glas kost: kannen vanaf f 9,95, limona deglas f 2,95 resp. f 3,50 en het wijn glas f 5,95. Het is te koop in alle AH 3, 4 en 5 winkels. Zolang de voorraad strekt. fel. Wat dacht je van een garnalen- soepje? Of Thaise zeevruchtensalade? Thai Isan gebraden kip? En als toetje: kleefrijst of bananen in kokossaus? De 'Thai Kitchen'-lijn is opgenomen in de nieuwe Aziatische worp. Daarin vind je ook het Indiaas Patak's assortiment en de Japanse producten van Nissin.

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 2