ALS ER EEN FUIF IS ppr Frans ikbrood, de week! Bruidspaar wint hoofdprijs: KIJK, DAAR HEB JE DE TRAP NAAR DE KANTINE' r I Expositie over oude Marvelo COMPLOT We gaan openen VERSE VI(E)S! VERRASSING AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 19' Voor Raymond en Cynthia van de Wijgerd was het op 5 juli dubbel feest. Niet alleen gaf het paar elkaar op die dag het ja-woord, ze bleken óók de hoofdprijswin naar te zijn van een wedstrijd van AH 1146 in Amster dam en borrelnootjesfabrikant Duyvis. Toevallig bleek de bruidegom familie van Patrick van de Wijgerd, AM in de .Amsterdamse winkel. 'Geweldig vond ik het, dat uit gerekend mijn broer en schoon zus met de hoofdprijs aan de haal gingen!' zegt Patrick. In zijn winkel had een week of wat een stoere shopper bij de groen ten gestaan, met een uitnodi ging van Duyvis om een orgine- le borrelnootjes-tekst te verzin nen. De beste inzender zou de motor mogen meenemen. 'Ze hebben er veel werk van ge maakt', aldus de trotse Patrick over zijn broer en schoonzus. 'Maar dat ze ook zouden win nen, dat hadden ze natuurlijk nooit durven dromen!' Als ceremoniemeester werd Pa trick al gauw door de fabrikant in het complot betrokken. Be sloten werd, om het paar pas op hun trouwfeest met de prijs te verrassen. Patrick: 'Dus moest ik twee weken lang mijn mond houden. Dat viel niet mee, voor al omdat mijn broer Raymond maar blééf vragen of ik wist wie die wedstrijd nou gewonnen had. Helemaal verbijsterd waren ze, toen de heren van het Duyvis- feest-comité op hun trouwdag ineens met ronkende motor de hoofdprijs de feestzaal inreden', zegt Patrick, grijnzend. 'Het was een geweldig gezicht, hoe ze even later allebei stralend op die motor zaten!' Raymond was al aan het 'lessen'. Nog even, en ze mogen met hun cc's op twee wielen de weg op. Duyvis-feestcomité (in rood tenue), erachter: vriend van bruidspaar verkleed als tijger(nootje), bruidspaar Raymond en Cynthia van de Wijgerd en Patrick van de Wijgerd van AH 1146 met AH-vlag. Welk deel van de oude Marvelo- fabriek is dit? De schilderes weet het -O Normaal gesproken werkt ze als caissière, maar ze valt ook in als er werk verzet moet worden in de kantine, of bij de admi nistratie. Nee; Linda Verhaar van AH 1151 uit Leidschendam is echt niet vies van werken. Hoewel? Er is één product waar Linda haar neus een beetje voor optrekt: vis... y ^"igenlijk kan ze geen vis I— zien!', vertelt haar moeder LJannie Verhaar lachend. 'Toch gaat ze zonder morren achter de stand met Hollandse nieuwe. En als je onze dochter zo stralend haring ziet verko pen, zou je niet vermoeden dat ze er echt niets van moet heb ben! Wij merken het we]! Als Linda 's avonds thuis komt, gaat ze meteen druk in de weer met citroenen om de vislucht van haar handen af te krijgen.' Linda's ouders zijn trots, dat ze haar werk met zoveel plezier doet. Met deze foto in Flitsen willen zij hun dochter verrassen en haar feliciteren met haar 18e verjaardag die ze 16 augustus vierde. Ook namens Flitsen: Linda, van harte! De gekleurde raampjes in de koffieafdeling van de oude Marvelo-fa- briek. Schilderes Noor Bos: 'Toen ik er rondliep wist ik niet waar die ruimte voor werd gebruikt. Dat heeft een Marvelo-werknemer me later ver telt.' Vanaf maandag 2 september is het werk van schilderes Noor Bos te bezichtigen in de hal van het Marvelo- gebouw in Zaandam. Haar werk gaat over de oude Marvelo- fabriek, 'zowel van binnen als van buiten'. Over stille getuigen van noeste arbeid. De Zaanse schilderes had enkele jaren haar atelier in een melk- winkeltje, pal tegenover de oude Marvelofabriek. Ze vertelt: 'Ik hield van de reuring en bedrij vigheid. En niet te vergeten: de geuren van de fabriek, zoals het aroma van koffie en cacao. Ik had iets met dat gebouw.' Toen de fabriek al was gesloten, vroeg Noor aan de portier of zij er eens mocht rondkijken. 'Ik heb een dag in het gebouw rondge dwaald. Foto's makend en schet send. Ik zocht naar sporen, naar stille getuigen van wat er alle maal was gebeurd. Een paar maanden later ben ik pas gaan schilderen.' De twintig schilderij en laten telkens een fragment zien. Tijdens de laatste (jaarlijk se) atelierdag, waarbij kunste naars hun deuren openzetten voor publiek, herkende een oud- Marvelowerknemer ineens frag menten van 'zijn' fabriek. 'Kijk, dat is de trap naar de kantine.' Toen bedacht ik ineens hoe leuk het zou zijn voor oud-werkne mers om de schilderijen te zien', vertelt Noor Bos. De expositie wordt 30 augustus geopend door Marvelo-directeur Teun Winkel. Het adres van Mar velo is Hoofdtocht 3 in Zaandam. Bezoekers zijn tot 30 september, op werkdagen, van harte wel kom. Linda Verhaar, AH 1151, verkoopt verse vies, uh: vis

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 12