Hollandse stagiaire leert het vak bij Giant Hollandse stagi leert het vak bi 'HET IS BELANGMJK ANDERE MENSEN TE ONTMOETEN' EXTM BI-LO KRIJGT WINKEL HELPDESK LAND Aandelen-emissie afgerond Amerikaans Stop Shop nu bij Ahold HART In een Flits HECHT GROEPJE GEIN AARDAPPELS STAGE In een Flits BUITENLAND- Met je man naar Singapore: AHOLD FLITSEN JULI 1996 (Vervolg van pagina 1). De overname van Stop Shop wordt betaald met geld uit 36 miljoen nieuwe aande len. De uitgiftekoers was f 85,- per aandeel. Vooral Eu ropese beleggers hebben grootschalig gebruik ge maakt van de mogelijkheid nieuwe aandelen te kopen. Dit heeft f 3,06 miljard opge bracht (1,79 miljard dollar). Hiermee kan de aankoop van Stop Shop (1,78 miljard dollar) worden betaald. De FTC stelt als voorwaarde voor de overname, dat Ahold 29 winkels verkoopt (met na me in de staat Connecticut) en afziet van twee geplande winkels. 26 winkels, plus de twee die op de planning ston den, behoren bij Edwards en drie winkels bij Stop Shop. Zwartendijk zegt hierover: 'De verplichte verkoop gaat ons best aan het hart. Dit leidt er immers toe, dat we afscheid moeten nemen van goede medewerkers. Maar het kwam niet als een veras sing, en we groeien nu naar 800 winkels. Daardoor kun nen we de Amerikaanse klanten uitstekend van dienst zijn.' De Amerikaanse Ahold-keten BI-LO (South Carolina) heeft op het hoofdkantoor in Green ville twee extra telefonische helpdesks ingericht voor de (ruim tweehonderd) winkels. Een helpdesk voor winkelsyste men draaide al. Daarmee vol gen onze Amerikaanse collega's de aanpak van Albert Heijn, die vorig jaar een winkelhelpdesk inrichtte op het hoofdkantoor in Zaandam. Doel: snelle en ge richte hulp bij vragen en pro blemen in de winkels. Eric Ver hoeven, manager Marktonder zoek bij BI-LO vertelt: 'Uit een groot onderzoek, dat we in maart en april van dit jaar on der het management van onze winkels hielden, bleek dat er een grote behoefte is aan een betere sendee en bereikbaar heid van het hoofdkantoor. Met de inrichting van deze telefoni sche helpdesks voor verkoop en distributie komen we daaraan tegemoet. In augustus zullen we ons winkelmanagement vra gen of het tevreden is met deze service'. Azië-gangers: goed voorbereid Ahold-vrouwen vormen hecht groepje Geen aardappels sinds april 'In april pakten we onze koffers in Huizen, een dorp in midden Nederland, om ons in de metro pool Singapore te vestigen. We hebben geluk gehad: we vonden een huis met een tuin in een buitenwijk, vrij dicht bij het centrum. Die tuin is erg belang rijk voor mij en de kinderen. De eerste weken zaten we in een appartement, en hadden de kin deren geen gelegenheid om bui ten te spelen. Dat viel niet mee voor ze.' Casimir gaat naar de Hollandse School (the Dutch School), zijn kleine broertje bin nenkort naar een kinderop vang. Bij het gezin woont een dame in voor de huishouding. 'Ideaal', lacht Evelyn. 'We hoe ven nooit op zoek naar een ba bysit.' Ze verveelt zich geen mo ment. 's Ochtends brengt ze Ep- po naar de het station van de ondergrondse, vanwaar hij de trein neemt naar zijn werk in het drukke centrum. De auto is voor haar, 'omdat je hier ge woon niet zonder kan.' Ze legt uit: 'Het regent hier vrij vaak en taxi's zijn schaars. Ook voor de boodschappen heb je hem echt nodig.' Als ze Eppo heeft uitgezwaaid, vaak voor een periode van meerdere dagen, zet ze haar zoon af bij zijn school. 'Zo ont moet ik gelijk andere moeders.' Tijdens de rest van de dag ziet ze meestal wel een van de ande re Ahold-vrouwen. In korte tijd is het een hecht groepje gewor den. En dan is er nog de Hol landse Club, die druk wordt be zocht door landgenoten en waar je je kunt inschrijven voor aller lei cursussen. Evelyn is nog druk bezig met de inrichting van het huis. 'Als we weer te rugkeren naar Nederland', ver zekert ze, "hebben we absoluut meer containers nodig voor onze spullen dan toen we kwamen.' Was zij nooit bezorgd over de afloop van, zoals ze het zelf om schrijft, het grote avontuur? Evelyn: 'Nee, niet echt. Maar we hebben ons dan ook heel Bas Wittkampf (22) uit Dor drecht loopt van maart tot eind augustus stage in de Giant-su- permarkt in de stad Camphill. 'Giant is een groot bedrijf; goed georganiseerd, met goed ma nagement, een strak beleid en een goede verdeling van verant woordelijkheden', beschrijft de retailstudent zijn tijdelijke werkgever. Bas studeerde tot voor twee jaar aan het Middel bare Middenstands Onderwijs in Rotterdam. Toen hij klaar was, had hij geen zin om me teen het bedrijfsleven in te gaan. 'Ik wilde meer weten van de detailhandel; misschien om goed voorbereid. Ahold biedt een oriëntatieprogramma, dat Azië-gangers wegwijs maakt in de geschiedenis, politieke situ atie en cultuur van het land waar je een tijdje zult wonen. Uiteraard waren we bij dit pro gramma van de partij, en in ja nuari zijn we een week hier ge weest. We hebben toen kennis gemaakt met een vrij grote zelf nog eens een winkel te be ginnen. Ik ben toen naar een Open Dag gegaan van de Retail Management School in Leeuw arden. Detailhandel oefent een grote aantrekkingskracht op mij uit.' Inmiddels is Bas bezig met het tweede jaar van de Retail Ma nagement School en daarin hoort een stage van vijf maan den. Via Ahold kwam hij in con tact met Giant en na de nodige telefoontjes en brieven was de stageplaats bij Giant geregeld: 'Giant heeft ruim zeventig win- groep mensen die hier voor Ahold, of voor een ander bedrijf werkt. Hun ervaringen klonken allemaal wel positief. Singapore is een prima stad om in te wo nen; uitbundig mooi, levendig, en met veel culturele variatie. Het is ook een schone stad en criminaliteit valt gelukkig erg mee. Het andere eten vinden we geen enkel bezwaar. We Studie: Retail Management School Stage: vijf maanden Giant kels in vier staten. Ik ben elke drie weken in een andere win kel en werk dan op tenminste vijf verschillende afdelingen. Zo leer ik veel over de hele winkel operatie.' Wat gaat Bart doen als hij straks, over twee jaar, het di ploma 'retailmanager' op zak heeft? 'Ik vind de supermarkt- business wel interessant en wil graag een aantal jaren 'store manager' zijn. Maar voordat het zover is, geef ik hier mijn ogen en oren goed de kost. En na deze stage ga ik eind augus tus eerst lekker met m'n vriendin op vakantie.' hebben sinds april geen aardap pel gezien, maar we rouwen er niet om.' Ze besluit: 'Ons leven is er zeker leuker op geworden, maar je moet er natuurlijk wel wat voor doen. Het is belangrijk andere mensen te ontmoeten, je huis uit te gaan, initiatieven te ontplooien. Het leven kan hier vol avontuur zijn, maar ook eenzaam, als je niet uitkijkt.' Opeens staat hij voor je. Een boomlange jongeman die je in onvervalst Nederlands begroet. Als Amerika-gan- ger waan je je even in de Albert Heijn-winkei om de hoek. Maar op Bas' krullen prijkt een rood-witte win kelpet. De vertrouwde kleuren van Giant Food Stores, één van Ahold's supermarktketens in Amerika. Holiandse Bas met de drie koppen kleinere Jean Gorman, deli-manager bij Giant, Camphill Werken in Singapore, voor Ahold; een hele uitdaging. Oók voor de echtgenote, die het gezinsleven op orde moet krij gen. De beslissende factor voor een geslaagd verblijf in den vreemde, is het zich thuis voelen van vrouw en kinderen. Ep po en Evelyn Boot (beiden 33) en hun zoons Casimir (4) en Timo (1) wonen nu ruim twee maanden in Singapore. Eppo maakt als controller deel uit van het Asia/Pacific team. Eve lyn bestiert het huishouden. 'Het leven kan hier vol avon tuur zijn, maar ook eenzaam.' Evelyn Boot met zoons Casimir en Timo voor de Hollandse Club in Singapore, die druk bezocht wordt door landgenoten

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 5