'Groeten uit Holland' VAN 'T SCHAP mm Grens-winkel Ter Huurne ANSICHTKAART SNACKPAKKET MASSAGEMANNETJE VAN DE TUINEN FRISSE BROODSPREAD AH ETOS' NAGEL-NIEUW AHOLD FLI TSEN JULI Welke Nederlandse supermarkt kan zeggen dat 95 van zijn klanten uit Duitsers bestaat? Zelfs in het hartje van de Duitse bouwvak zal de Zeelandse AH het niet halen. Grens- winkel Ter Huurne wel. Het hele jaar door. Gelokt door de gunstige prijzen van koffie en sigaretten, on-Duitse service en puur entertainment, komen onze oosterburen massaal shoppen bij het tikkeltje bijzondere Ter Huurne, dat zich ook wel 'Hollandmarkt' noemt. De dame uit het nabijgelegen koffiehuis had het al verteld: 'Ga een heel eind Duitsland en zeg dat je vlakbij Ter Huur ne woont. Buurse, ons dorp, zegt niemand wat. Maar Ter Huurne, dan weet iedereen je te vinden.' Management-trainee Richard Dallinga, die al een half jaartje bij Ter Huurne werkt, kijkt daar niet van op. 'Het kan hier op Duitse vrije dagen zo druk zijn, dat we het disco-systeem hanteren: we la ten alleen mensen binnen als anderen naar buiten komen.' De 'Hollandmarkt' is opgeno men in het reisjes-aanbod van menig reisbureau. Met bussen tegelijk arriveren de Duitsers bij Ter Huurne, waar een meer- dan-levensgroot Volendams meisje hen al van de gevel toe lacht. We hebben het ooit eens onderzocht', zegt Tallinga. 'Voor een bezoek aan Ter Huurne wordt gemiddeld zo'n tachtig kilometer afgelegd.' 'Natuurlijk zijn koffie en siga retten belangrijke trekkers', be aamt hij. 'Door verschillen in belastingheffing is de Duitse klant daarmee in Nederland goedkoper uit. Maar Ter Huur ne biedt veel méér.' De winkel is helemaal ingesteld op 'fun- shoppen'. De medewerkers, subtiel gestoken in rood-wit- blauw, zijn zeer service-gericht. Op zaterdag staan marktkra- ue medewerkers van 'Hollandmarkt' Ter Huurne spreken niet zelden perfect Duits. Marie Nijland achter de koffie-countc is in Duitsland geboren en getogen. Handig met 95% klanten van over de grens men buiten opgesteld en wor den klanten bij aankomst ge trakteerd op een kopje koffie. Het verhaal van Ter Huurne gaat na het poortje verder bij de koffieafdeling, met een over weldigende keus uit Nederland se en Duitse koffiemerken. Dan wordt de klant langs de hoge 'walls of value' geleid. Dat zijn muren van produkten naar Amerikaans voorbeeld, die alle maal heel goedkoop zijn. De versafdelingen - voor veel Duit sers staat Holland voor Vers' - hebben hun eigen verrassingen in petto. Efteling-achtige at tracties zoals een koe die loeit zodra er op een knop wordt ge drukt, zorgen ervoor dat ook de kinderen zich niet hoeven te vervelen. De verpakkingen zijn afgestemd op de regelmaat van het gemiddelde klantenbezoek: zo eens in de drie weken. Ritsen worstjes, containers drop, fami lieverpakkingen bonbons ma ken dat de Duitse klant even voort kan. Naast de winkel is een groot restaurant gevestigd en voor de kinderen is er een speeltuin. Dallinga: "Veel men sen komen uit het Ruhrgebied en de bosrijke omgeving hier, betekent dat ze meteen een dagje uit zijn. Er worden zelfs vanuit de winkel ansichtkaar ten gestuurd met 'Groeten uit Holland' erop!' De wat regelmatiger bezoekers van Ter Huurne hebben enkele Hollandse gewoonten geadop teerd. Neem nu de broden. Dal linga: 'Een Duitser is gewoon om 's ochtends, maar vaak ook nog een keer 's avonds naar de bakker te gaan. Drie broden te gelijk meenemen, doe je eigen lijk niet. Onze klanten wel, nu ze door hebben dat broden in d vriezer kunnen. Naast de kr< ketten en frikadellen overigen: die ze van huis uit ook niet ker den. Door veel te laten proeve en speciale snackpakketten se men te stellen, hebben we d Duitse consument overtuigc Alleen al het proeven en aar bieden wordt door de Duitser al bijzonder gewaardeerd. 1 het eigen land zijn winkels daa minder op ingesteld. De snack paketten worden nu met dozei tegelijk meegenomen. Kwestii van opvoeden.' 'Ik schrijf u deze brief omdat ik hele maal weg ben van de Happy Massager. Vanaf het eerste moment dat ik dit mannetje in uw winkel zag staan, was ik ver kocht. Die glimlach alleen al! Het doosje, de beschrijving...ik moest gewoon een Happy hebben!' Het is bijna niet te geloven, maar het meest succesvolle pro- dukt van dit moment van De Tuinen, de Happy Mas sager, zorgt voor fanmail. Maar üefst 35.000 exemplaren van dit handige massagehulpje vlogen sinds april over de toonbank. De populariteit is zo groot, dat de grote opblaasbare promo- tie-Happy's geclaimd worden door de meest fanatieke fans. 'Het succes zit 'm in het feit dat iedereen massage kan geven met de Happy', legt Emiiie Dries van De Tuinen uit. 'En natuurlijk ziet hij er grappig uit. Kijk maar eens naar dat koppie.' De Happy Massager is er in twee maten. De kleine (f 16,95) is geschikt voor massage van armen, handen, voeten, hoofd en gezicht. De grote (f 18,95) is bedoeld voor grotere lichaamsdelen als rug, schouders en benen. Dries waarschuwt voor plagi aat. 'De Happy is een geweldig succes en daarvan willen anderen meeprofite ren. Tegen de verkoop van nep-Happy's wordt streng opgetreden.' Wie slim is, koopt dus geen 'neppie', maar gaat naar De Tuinen voor een echte Happy. ten), bijbehorende lijm, lijmstickers en remover behoren tot het assortiment. Veel vrouwen denken dat het aanbrei] gen van kunstnagels een moeilijk klus je is en laten het daarom doen', zegt Carolien Boom van Etos. 'Een dure aangelegenheid. Onze kunstnagels breng je binnen enkele minuten zelf aan. Nagels schoonmaken, nagellak verwijderen, de juiste maat kiezen, éér druppel lijm op je nagel, kunstnagel er op, tien seconden vasthouden en de scherpe randjes eventueel bijvijlen. Een simpel klusje met een prachtig re^ sultaat. En bovendien heb je bij ons professionele kwaliteit voor een klein prijsje. Een compleet nagelsetje met twintig nagels, lijm en een vijl koop je bij Etos voor maar f 12,95.' Natuurlijk krijgt de klant ook bij dit eigenmerk- produkt van Etos weer één Air Mile ca deau. Vanaf week 23 staat er bij AH een nieuwe pot in het schap: frisse brood- spread, onder de naam Euroshopper. 'Een produkt dat te vergelijken is met Heinz Sandwich Spread naturel', aldus categorymanager John Dankers. T)e afgelopen tijd liep ons marktaandeel op dit gebied terug, omdat enkele con currenten eigenmerk-artikelen ver kochten tegen discountprijzen. Dit pro dukt, een zogenaamd 'me too produkt' hebben we nodig om ons aandeel weer terug te pakken.' AH zal geen rucht baarheid geven aan de introductie van de frisse broodspread. Dankers: We zetten het in de winkel en dan gaat het gewoon lopen, daarvan ben ik over tuigd.' AH bracht de produktie niet on der bij een bekende spread-leverancier als Heinz. 'Marvelo maakt voor ons de ze spread', zegt Dankers. 'Dat is voor hen uniek, om dat ze daarmee een nieuwe aanbieder wor den op dit speci fieke gebied. Het is de start van een nieuwe pro- duktielijn; in te genstelling tot pindakaas of chocopasta wordt er ge werkt met wa ter in plaats van met vet.' Voor de conserve ring van het produkt worden geen toe voegingen gebruikt. Door verhitting en door gebruik te maken van de zuur graad van het produkt zelf, is het lang houdbaar. In elke pot zit 450 gram fris se broodspread. De kwaliteit is prima, de prijs is - zoals een echt Euroshop- per-produkt betaamt - laag: f 2,49. Smeren maar. Met één van de waardebonnen voor Flitsen-lezers in dit nummer krijg je drie gulden korting op het populaire massagemannefje. Knip uit en ga ermee naar De Tuinen. Je betaalt geen f 18,95, maar f 15,95 voor de grote uitvoering. In de Etos-winkels ligt vanaf week 30 een gloednieuwe lijn nagelverzorgings- produkten waarmee klanten zélf hun nagels vakkundig kunnen verzorgen. De naam: Etos Nail Cosme tics. Diverse

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 2