36 scholiertjes op snuffel- bezoek bij DC Zwolle i Open Huis DC-Tilburg yiPUüMIIKT MT1M DIM GRIEKSE Jantje Beton-dag: 5?rs .diets LOSLOPEND Rommelende magen OP 'WERK'-VAKANTIE IN GRIEKENLAND: Hard hoofd IPi^ M 36 Basisschool-leerlingen waren op 19 juni te gast in het AH Dis tributiecentrum in Zwolle. Het bezoek stond in het teken van 'Jantje Beton Roefeldag'. Ma nagement assistente Joke Tuytel zorgde voor het programma, Martin Wolters van Logistiek stortte zich op de dag zelf. 'Als het saai wordt ga ik gillen', stond waarschuwend op de AH- shirts van de kinderen. Werd het saai? In ieder geval niet voor Martin: 'Ik was 's avonds bekaf'. Martin legt uit: "Roefelen is Vlaams voor 'snuffelen'. Joke had van tevoren een aantal werkplekken uitgezocht, waar de kinderen veilig konden 'rond snuffelen'. We hadden de scho liertjes verdeeld in kleine groe pen, om ze allemaal in het oog te kunnen houden. Op hun AH- petjes prikten we het nummer van hun groepje. We hadden een heel schema: drie kwartier op één plek, vijf minuten wan delen en dan weer drie kwartier op de volgende plek.' De man Twee Zwolse scholiertjes wijzen een chauffeur professioneel de weg in het DC. 'Hier wil ik later werken.' van Logistiek grinnikt: Ik had 'mijn' vijf minuten. Ik heb heel zes, de oudste twaalf - hebben alleen over het hoofd gezien dat kinderen kortere benen hebben. Om van het ene punt in het DC naar het andere te komen had den ze echt langer nodig dan wat af moeten bellen om ons schema aan te passen.' De kinderen - de jongste was Het was een groot succes', zegt Jenny van Schooten van het DC. We hadden een speciale route uitgestippeld, die iedereen door de 'site' voerde. Veel medewerkers wierpen zich op als gids voor hun familie leden; zij lieten vol trots hun werkplek zien en vertelden hoe het DC in elkaar steekt, en wat overal gebeurt.' Vooral het nieuwe Retourencentrum (11.500 m2) en de nieuwe Verscentrale (16.000 m2) trokken veel bekijks. In het Retourencentrum worden fusten, plastic, karton, kratten en pallets vlot verwerkt. Jenny: "We hebben een fustwasinstallatie staan, die zo'n 200.000 fusten per week wast. En in de nieuwe Verscentrale zijn melk, zuivel, groenten en vlees nu cen traal ondergebracht. We zijn bijna klaar met de verbouwing. We bedienen 220 fi- Op 16 juni hield het Albert Heijn Distri butiecentrum Tilburg 'open huis'. Alle (oud-) medewerkers en hun familiele den waren uitgenodigd. De opkomst was groot. 1850 bezoekers slenterden op hun dooie gemak door de vele vier kante meters nieuwbouw. 'Kijk, daar werkt papa.' lialen. Die weten straks niet wat ze over komt.' De enorme magazijnen vond iedereen in drukwekkend. Maar het uitgebreide wa genpark was natuurlijk eigenlijk het leukst. Vooral omdat de vrachtwagens ook van binnen bekeken mochten worden. Het programma hield rekening met rom melende magen. Leveranciers gaven de monstraties en hadden kraampjes opgezet met hapjes en drankjes. Ook voor de kin deren was er vertier. Er was onder andere een springkussen en een clown, en kinde ren die een dagje als poes of paljas door het leven wilden, werden geschminkt. En natuurlijk was er Brabantse muziek. Drie orkesten zorgden voor de swing. Jenny: 'In de nieuwe opzet zijn alle on derdelen van het DC meer een eenheid. Dat zal de samenwerking ten goede ko men. De reacties van de medewerkers zijn erg positief. In november vieren we ons 25-jarig jubileum. Dan kijken we, of onze nieuwe opzet is geslaagd.' veel gedaan. Harde werkers', prijst Martin. Vanuit de Ver keerstoren' wezen ze vrachtwa gens de weg, in het restaurant hielpen ze met de lunch en AHOLD FLITSEN JULI 19S deelden koffie rond, en vanuit de receptie werd de één na de andere medewerker omgeroe pen. "Van 12.00 tot 13.00 uur hadden de begeleiders van school en wij van het DC een adempauze. We schoven alle maal aan in het personeelsres- taurant, voor patat en kroket ten. Een onderwijzer bekende dat hij z'n koters liever vóór zich had in de klas, dan zo los lopend' in een groot DC. Er was zoveel te zien; als je niet uit keek, ging zo'n groepje alle kan ten op.' Joke en Martin vegen opgelucht het zweet van hun voorhoofd. Eens, maar nooit weer? "Welnee', zegt Martin. 'Die kinderen waren hartstikke enthousiast en wij ook. Als we volgend jaar weer worden ge vraagd, doen we mee. Sommige kinderen zeiden: 'Hier wil ik la ter werken'. Dat moet je warm houden!' iet begon als een geintje', vertelt Jeanette Bakker van AH 1048 in Laren. 'We hadden het op het werk over vakanties en toen riep iemand: Hou, dan gaan we toch gewoon met zijn allen?' En toen raakte het balletje aan het rollen.' Zes collega's van AH in Laren, twee oud collega's en één Albert Heijn-medewerk- ster uit Amsterdam voegden de daad bij het woord en kozen het mooie Griekse eiland Rhodos als vakantiebestemming. De Albert Heijn-delegatie had zich degelijk voorbereid voordat ze op 2 mei in het vliegtuig naar het zonni ge zuiden stapte. Gewapend met AH-shirts, -petjes en natuurlijk de AH-vlag ging het negental op avon tuur. Jeanette: 'We hadden leuke appar tementjes in het plaatsje Trianda, even buiten Rhodos-stad. Elke mor gen bezochten we de dichtstbijzijn de supermarkt, voor ons ontbijt. Hoewel de levensmiddelen-afdeling niet groter was dan één gangpad in onze AH, konden we er altijd sla gen. De Griekse eigenaar Pantilas van Anna's Super Market was zeer vereerd, toen wij vóór zijn winkeltje voor een foto poseerden. Als dank kregen wij alle negen een T-shirt van zijn winkel en een flesje Ouzo. Toen konden wij natuurlijk niet ach terblijven! Pantilas kreeg van ons een pet met de tekst 'Hieronder wordt gewerkt' en een T-shirt met het opschrift: 'Vraag aan mij hoe leuk het hier is'. Het shirt trok hij voorzichtigheidshalve niet onmid dellijk aan. Hij zal gedacht hebben: 'Wie weet met wat voor teksten die Hollanders op hun kleren lopen.' Maar blij was-ie er wel mee.' De 'werk'-vakantie van het negental verliep gesmeerd. Jeanette: 'Omdat we allemaal op verschillende afde lingen werken, konden we zonder problemen tegelijk vakantie opne men. In de winkel hadden ze er wél een hard hoofd in of we niet zou den gaan bekvechten. Ze hebben er zelfs weddenschappen op afgeslo ten! Nou, het ging goed hoor! We gaan volgend jaar weer!' Negen AH-collega's uit Laren en Amsterdam voor Anna's Su permarkt op Rhodos. 'Volgend jaar weer.'

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 12