Pluim voor rol AH in milieu project Diemen ETOS GEEFT MEDEWERKERS LES IN 'OPMAAKTECHNIEKEN' Stichting Kleinnood steunt kleine ondernemers Minister De Boer bezoekt AH 1106 VEGETARISCH HAPJE BOODSCHAP Met hulp van Ahold: OPROEP VOOR EX-AHOLDERS In een Flits TIPS TRUCS VISAGISTE AHOLD FLITSEN JUNI 1996 'Koop Groen, Natuurlijk Doen' luidt het motto van de op 22 mei gestartte milieumaand in Die- men. Milieu-minister De Boer verrichtte de ope ning in winkelcentrum Diemerhof en nam een kijkje bij AH-winkel 1106, dat een belangrijke rol speelde in de voorbereidingen van deze milieu actie. Tijdens de vooraf in het ge meentehuis gehouden toe spraak van de heer De Zeeuw (gedeputeerde Milieuzaken Noord-Holland) werden de ge meente Diemen en de plaatse lijke winkeliersvereniging ge prezen voor hun inzet. Met na me AH kreeg een pluim voor de actieve rol tijdens de voorberei dingen én het milieubeleid dat de supermarktketen landelijk voert. Na de officiële opening maakte de minister een rondje langs diverse winkels. AH-supermarktmanager Rob van Proosdij nodigde de minis ter uit in zijn supermarkt. 'Het is natuurlijk een hele eer om haar hier te mogen ontvangen', vertelt hij later. 'De minister heeft onze marktkraam met mi lieuvriendelijke produkten, zo als ecologisch geteelde aardap pelen en zuurkool, bekeken. Binnen kon ze zelf zien en proe ven hoe we als supermarkt be wust omgaan met het milieu. Ze heeft een vegetarisch hapje gegeten en kon in ons magazijn zien dat we reststoffen scheiden en retourneren voor herge bruik.' De actie heeft als doel consu menten milieubewuster te ma ken als het gaat om het kopen van produkten. 'Om onze klan ten te overtuigen moeten we natuurlijk laten zien wat we zelf doen', vindt Van Proosdij. 'Qua produkten, achter de schermen en ook als het gaat om mensen en bedrijven waar mee we samenwerken. AH kijkt wat dat betreft zeer krititsch naar de mate waarin leveran ciers bewust omgaan met het Supermarktmanager Rob van Proosdij (rechts) geeft minister De Boer tekst en uitleg bij de AH-kraam met milieu vriendelijke produkten. Carolien André de la Porte van AH kwaliteit en milieu (tweede van links) luistert mee milieu. Of het nu om materiaal gebruik, verpakkingen of onbe spoten groente gaat.' Volgens de supermarktmanager heeft de milieumaand in Diemen ook een gunstig effect op de onder nemers zelf. 'Door samen aan zo'n project te werken kom je op nieuwe ideeën. We hebben bij voorbeeld al plannen voor een gezamenlijk inzamelingspunt van klein chemisch afval, zoals verfresten en batterijen. Kijk, milieuvriendelijk worden moet je leren. Dat kost veel tijd en energie. Je moet de milieube wustheid die je nu creëert, uit bouwen. Steeds een stapje ver der. Ook de scholen doen hier actief mee. We hebben deze maand kleur-, teken- en opstelwedstrij den georganiseerd. De uiteinde lijke boodschap is voor iedereen hetzelfde: 'Een beter milieu be gint ook in de winkel'.' Ahold sponsort sinds vorig jaar De Stichting Klein nood uit Den Haag. Een stichting die gratis adviezen geeft aan kleine en middelgrote bedrijven, die zelf een bepaald probleem niet één twee, drie kunnen op lossen. Meer dan 170 voormalige ondernemers, direc teuren, topmanagers en vakexperts stellen hun kennis en ervaring pro deo beschikbaar. De Stichting is een initiatief van een aantal grote onderne mingen, dat belang hecht aan een florerend midden- en klein bedrijf. Net als collega-spon sors, waaronder Shell, Unilever en de Rabobank, is Ahold op zoek gegaan naar ex-medewer- kers, die zich willen inzetten voor de stichting. Een van hen is de heer Tholen, voormalig vestigingsmanager van de Miro (nu AH) in Beek. 'Ik werk sinds een jaar voor de Stichting Kleinnood. Als je met pensioen gaat, wordt de afstand tot het werk dat je jaren hebt gedaan steeds groter', zegt hij. 'Sommi gen vinden dat prettig, maai- ik blijf liever meedoen.' Vooral kleine bedrijven met vijf, hoog uit tien medewerkers kloppen volgens Tholen bij de stichting aan. Ze hebben uiteenlopende problemen of staan voor belang rijke beslissingen, maar hebben geen geld om bijvoorbeeld een extern advies- of onderzoeksbu reau in te schakelen. De Stichting Kleinnood is een onafhankelijk klankbord en geeft advies waar mogelijk. Be drijven komen er meestal te recht via de Kamer van Koop handel of banken. Weetal zijn ze dan al flink in de problemen en dat is jammer. Hoe eerder ze Stichting Kleinnood initiatief grote bedrijven Ahold is mede-sponsor Oud-Ahold'ers gezocht voor actieve bijdrage naar ons toekomen, hoe meer we voor ze kunnen doen.' Als een bedrijf zich aanmeldt, wordt binnen de stichting beke ken wie zich in het desbe treffende probleem verdiept. Tholen: "We zijn met zo'n 170 oud-ondememers, bankdirec teuren, managers, specialisten op het gebied van arbeidszaken, accountants, juristen. Ikzelf hou me op dit moment bezig met een cadeau-boetiek, een bakkerswinkel en een bedrijf dat handelt in automaterialen. Het geeft een goed gevoel on dernemers verder te helpen. Daarnaast blijf je zelf ook op de hoogte van het reilen en zeilen in de branche. Inmiddels zijn er drie ex-Aholders actief in de Stichting Kleinnood, maar ik hoop dat het er in de toekomst meer zullen worden.' Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met Stichting Kleinnood, Prinses Beatrixlaan 7a, 2595 AK in Den Haag (tele foon 070-3814445, fax 070- 3819641) Etos voert naast het eigen merk ook het make-up assortiment van merken als Revlon, Gemey, Max Factor, Invite, Miss Spor ty, Theatre en Ellen Betrix. Op de cursusdag waren ze allemaal vertegenwoordigd. Elk merk een eigen tafel, een instructrice èn een visagiste. Er werd druk gediscussieerd over produkteigenschappen, verkoopargumenten, en tips trucs voor een geslaagde make up. Veel informatie. Ook kregen de cursisten het losbladig hand boek 'Etos Opmaaktechnieken' als handige naslag-hulp. Over de cosmetica-campagne van Etos legt Esther Koetsier uit. 'Het kopen van cosmetica is iets feestelijks. De campagne 'It's your party' onderstreept dit gevoel nog eens door klanten bij aankoop van twintig gulden cosmetica een partycheque te geven die recht geeft op allerlei leuke kortingen. Van een gratis ijsje bij Jamin tot korting bij de Free Record Shop.' De cursus 'Opmaaktechnieken' was zo'n succes dat Etos over weegt om de training in het vaste opleidingsprogramma op te nemen. Sprekende ogen, een ga ve huid, de perfecte wenkbrauw. Ruim 500 Etos-medewerksters kre gen dit voorjaar een dag les in opmaaktechnie ken. De cursus hangt sa men met de introductie van Etos Cosmetics, Etos eigen merk decoratieve cosmetica, èn de Etos- campagne 'It's your par ty'. 'Een leuke dag waarin theorie en praktijk werden afgewis seld,' vindt Esther Koetsier van Etos. 'Van de ontstaansgeschie denis van make-up produkten, de werking van de cosmetica- markt en trends tot de ge bruiksmogelijkheden van de di verse merken die Etos voert. In het praktijkgedeelte konden de dames vervolgens het geleerde op elkaar uitproberen. Onder begeleiding van het visagisten team natuurlijk.' Decoratieve cosmetica neemt een belangrijke plaats in bin nen het Etos-assortiment. En bij de verkoop ei-van speelt een Bij Etos 7356 in Den Bosch konden klanten al bij Karin Passon terecht voor een gratis make-up advies goed advies een doorslaggeven de rol. Dat vraagt om goed ge trainde verkoopsters, die op de hoogte zijn van de laatste ont wikkelingen en technieken. Esther Koetsier: Waar let je op als een klant om make-up ad vies vraagt? Op de kleur van de huid, van de ogen en het haar. Wat voor kleding draagt ze, wat voor type vrouw is ze? Wil ze een dag- of avondmake-up? De verkoopsters kregen een trai ning van professionele visagis ten. Nu kunnen ze ook zelf eens een klant opmaken in de win kel. Of op lokaal niveau een ac tie organiseren in de geest van 'Ga nu naar Etos voor een gra tis make-up advies'.

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 9