Volgende week verhuizen Unit AH Vaste Klanten Fonds20% Akkoord Vut voor Ahold'ers BETERE RESULTATEN OVER DE HELE LINIE MILJOENSTE BEZOEKER IN EERSTE WINKEL ALBERT HEIJN 3 Winkels hebben alles met aan delen te maken AH-ers bekijken nieuwe werkplek bedrijlsissultaa' 233 bedrijfsres 2Sultaat 163 IN DE WINKELS KIJKEN WE TE RUG op de eerste maand met ruimere openingstijden. Dat we als grote organisatie daarbij voorop lopen, laat zien dat we de klant opti maal willen bedienen. Mas saal langer open dwingt res pect af, maar je wordt hier en daar soms ook een beetje te gengewerkt. Dat hoort erbij en wordt vaak na een goed gesprek en een beetje inschik ken weer rechtgetrokken. OP HET MOMENT dat deze Flitsen bij je op de deurmat valt verkopen we niet alleen produkten in onze winkels maar ook aandelen aan be leggers. We verkopen deze we ken nieuwe Ahold-aandelen aan de beleggers om zo de aankoop van de ruim 200 grote winkels van Stop Shop in Amerika te kunnen betalen. Wereldwijd zijn daarvoor teams van Ahold en de begeleidende banken op pad om pensioenfondsen, ver zekeringsmaatschappijen en investeerders maar ook 'ge wone' vrouwen en mannen voor ons aandeel te interesse ren. Dat loopt goed. Er is veel belangstelling omdat ons be drijf een duidelijke visie heeft op de toekomst, sterk staat in de markten waarin we ac tief zijn en daarnaast een snelle groei laat zien in 'opko mende' economieën, zoals die van Portugal en Azië. OOK IN NEDERLAND hebben de afgelopen week enkele honderdduizenden particu liere aandeelhouders post ge kregen van hun bank met in formatie over het aandeel Ahold. En daar stuiten we op een mooie overeenkomst. Want veel van onze klanten zijn te gelijk ook aandeelhouder. Ze hebben een dubbelbelang bij ons bedrijf. Als klant willen ze een gevarieerd assortiment tegen concurrerende prijzen. Als aandeelhouder willen ze een goede winst op hun inge legde geld. Dat geldt ook voor ruim 20.000 medewerkers, die rechtstreeks of via het AH Vaste Klanten Fonds als aan deelhouder aan Ahold ver bonden zijn. Ben je (voor een stukje) mede-eigenaar, dan kijk je anders naar een win kel en de mensen die erin werken. Het vergroot je ver bondenheid. Het hoort een beetje bij je. Een goede service in de winkel vergroot het ver trouwen dat de klant/aan deelhouder in ons bedrijf heeft en draagt in die zin bij tot het slagen van de uitgifte van nieuwe aandelen. Hoofdredactie AHOLD FLITSEN JUNI 1996 3500 m2 natuursteen, 33.000 m2 vloerbedekking, meer dan anderhalf miljoen stenen en twee jaar lang gemiddeld 400 werklui in touw. Met deze getallen begon Hans de Nijs van de werkgroep Herhuisvesting telkens de rondleidingen voor de nieuwe bewoners van het nieuwe HK96. De groepjes HK- ers trokken deze maand langs kantoorkamers, met nog in plastic verpakte bureaustoelen, toiletruimten, keukens en vergaderruimtes. Het nieuwe HK96 gaat zo'n verhuizing is nabij: op 28 juni 1200 mensen huisvesten. De gaan de eersten over. Op 14 juli is iedereen geïnstalleerd. 'Het zal wel even wennen zijn', zegt een FIK-er die de weg is kwijt geraakt. 'Een hele vooruitgang', oordeelt een ander, die het oude gebouw 'echt te klein' vindt. Het HK96 is overigens geen ei gendom van Albert Heijn. noch van Ahold. Een groep beleggers bezit het pand, dat door Albert Heijn wordt gehuurd. De bijna 20.000 medewerkers die meedoen in het AH Vaste Klanten Fonds hebben in de eerste zes maanden van dit jaar geprofiteerd van een forse groeispurt. De waarde van een unit (deelnamebewijs) steeg met bijna 20% van f 75,51 per 31 december 1995 tot f 91.15 per 4 juni 1996. Winst in het verleden is, bij een fonds als het AHVKF, echter geen garantie voor winst in de toekomst. De waarde-ontwikke- ling van een unit is immers voor de helft gekoppeld aan de koersontwikkeling van het Ahold-aandeel op de Amster damse Effectenbeurs. De ande re helft is rente van een lening aan Ahold. De rentevergoeding is al geruime tijd laag, maar het Ahold-aandeel doet het erg goed op de beurs. In 1995 steeg de waarde ervan met ruim 22% en in het eerste half jaar van AANBOD VOOR DEELNAME MANAGERS IN AH VKF Ahold stelt deze maand circa 1.500 leidinggevenden in de gelegenheid een aantal units A van het AHVKF aan te kopen. Ahold biedt daarvoor de mo gelijkheid van een volledige fi nanciering van de aankoop te gen een lage rente. De leiding gevenden ontvangen persoon lijk bericht. Met dit aanbod streeft Ahold ernaar de band met de onderneming verder te versterken. Eind 1993 kreeg een groep van circa 300 Ne derlandse Ahold-medewerkers (functiegroep 16 en hoger) eenzelfde voorstel voorgelegd. Daarop is zeer positief gere ageerd. Nu gaat het voorna melijk om medewerkers in de functiegroepen 13, 14 en 15 èn alle supermarktmanagers van AH en bedrijfsleiders van SpA-winkels. 1996 met zelfs bijna 44%. Sinds de start van het Fonds, in februari 1992, hebben de 'deel- nemers-van-het-begin' goed ge boerd. Wie in februari 1992 via een AH-zegelboekje f 49,- in het Fonds stortte, heeft de waarde daarvan inmiddels met ruim f 42,- zien stijgen, een winst in ruim vier jaar van bijna 85%. Voor medewerkers geldt daar boven nog de aantrekkelijke re geling, dat Ahold per jaar maxi maal f 441,- cadeau geeft als je negen zegelboekjes bij de AH- winkel inlevert en daarvoor units koopt in het AHVKF. In middels hebben bijna 20.000 medewerkers de smaak daar van te pakken. In de salaris-enveloppe, die je in week 27 bereikt, zit een spe ciale kaart, die je attendeert op deze regeling. Toekomstige bewoners van HK96 kijken rond in het atrium van het nieuwe gebouw Deze maand heeft Ahold met de vakbonden een (principe akkoord gesloten over de inhoud van de VUT-regeling tot 2010. Zo kunnen werknemers die er de komende jaren op hun zestigste mee stoppen, blijven rekenen op een Vut-uit- kering van 80 Vanaf 2003 wordt de uitkering 75 De regeling gaat in op 30 december a.s., en geldt voor alle werknemers voor wie de huidige Ahold CAO-en Vut en Deeltijd- Vut van toepassing zijn. Jaap van der Sar van Ahold-Arbeids- zaken: 'We zullen elk jaar bekij ken hoe de kosten van de Vut zich ontwikkelen. Dat kan effect hebben op de regeling. Belang rijk is dat we een goede Vut-re- geling in stand kunnen houden, waarvan de kosten voor zowel Ahold als de werknemers accep tabel zijn.' Nieuw is dat deeltijd- Vut mogelijk wordt vanaf 55 jaar. Met ingang van 1997 gaan we geleidelijk meer premie betalen. Ahold-medewerkers betalen nu 0,4 van hun bruto periode salaris. De premie zal naar ver wachting stijgen tot 1,35 in 2010. Ahold zal het overgrote deel van de kosten voor haar re kening blijven nemen. Helma Goossens: goed contact met Gorbatsjov De één miljoenste bezoeker stapte in mei de Museum winkel op de Zaanse Schans binnen. 'Maar', zegt Helma Goossens, beheerder van de eerste winkel van Albert Heijn: 'Wie het precies was, zullen we nooit weten. We registreren de bezoekers al 29 jaar, maar vroeger ging dat met een leitje. Niet zo héél nauwkeurig dus.' (Vervolg van pagina 1) Grootverbruik Ahold behaalde een nagenoeg gelijke omzet als in 1995. De omzet van Schuite- ma (73% Ahold) steeg met 4,5%. Daardoor nam het marktaan deel iets toe. De Ahold-collega's in Tsjechië, die in mei het vijf jarig bestaan vierden, verdub belden ruimschoots hun omzet ten opzichte van 1995, mede dankzij de overname -midden vorig jaar- van winkels van Ceska General Food. De Portu gese winkels en Feira Nova- hypermarkten boekten een om zetstijging van 30,6%. In Ame rika behaalden vooral Edwards, Tops en Giant fors hogere om zetten en bedrijfsresultaten. Bij Finast en BI-LO groeide de om zet minder en was het bedrijfs resultaat iets lager onder in vloed van toenemende concur rentie. Ahold maakte bekend dat het voortaan de baten en lasten van de pas begonnen Aziatische activiteiten apart gaat vermelden. Over het eer ste kwartaal 1996 was het be drijfsresultaat van Asia Pacific f 2,2 miljoen negatief. Het zal nog wel even duren, verwacht Ahold, voordat in Azië winst wordt gemaakt. Maar de voor uitzichten op iets langere ter mijn zijn prima. In 1887 opende Albert Heijn in Oostzaan zijn eerste winkel, sa men met zijn vrouw. 'De muse umwinkel is voor 80 de origi nele eerste winkel, de overige 20 is gereconstrueerd', aldus Helma Goossens. Samen met drie collega's staat zij klaar om de bezoekers in vier talen alles over de inrichting en de ge schiedenis van de winkel te ver tellen. 'Mijn meest speciale gast was Gorbatsjov', vertelt Helma Goossens. 'Als dank voor de rondleiding heb ik nog een Delfts blauw koetje van hem gekregen. Hij heeft er voor mij zijn handtekening op gezet.' In de wintermaanden gaat de win kel door de week op slot.

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 3