Waar doen die Groningers het van? VAN 'T SCHAP FOCUS 2 AH Winschoten pakt uit bij jubileum EXTRA'S 'VERLEIDING' FOTOROLLETJES KNISPERS JAMINPRODUKT IN THEATERPAK En dan was er natuurlijk nog de slagzinwedstrijd. Van de in totaal 2500 inzendingen wer den de dertig origineelsten be loond met een lang weekend in een bungalowpark. Ook hier droegen de leveranciers hun steentje bij. Dat resulteerde in grote tassen met boodschappen, waarmee de vakantiegangers het weekend van 8 op 9 juni in gingen. Bovendien kregen ze op zaterdag een geheel verzorgde maaltijd voorgeschoteld, een ge zamenlijk initiatief van Conim- ex, Grand d'Italia en Johma. De Groningse AH kan terug zien op een geslaagd jubileum feest. 'Mogelijk zijn leveran ciers bij een groot filiaal als het onze wat toeschietelijker', zegt Gerard Oynhausen. 'Maar over het algemeen wordt er nog best weinig gebruik gemaakt van de extra's die leveranciers willen verzorgen. Overigens kun je on derling, in een winkelstraat ook veel meer samenwerken.' Gea ard doelt op de drie TVs van Megapool die tijdens het Euro pees Kampioenschappen in de winkel hangen. 'Voor hen is dat goede reclame en wij trekken er weer klanten mee. En zo beden ken we telkens wat anders. Er zijn mogelijkheden te over.' AHOI.D FLITSEN JUNI 199( Albert Heijn aan de Venne in Winschoten bestaat 25 jaar. Bij een jubileum hoort natuurlijk een feestje. In dit geval ontaardde het feest in een waar prijzenfes tijn. Onder het motto 'Albert Heijn stuurt zijn klanten de deur uit' werden er bungalowvakanties en week- endjes-over-de-grens weggegeven. Waarbij zich on vermijdelijk de vraag opdringt: 'Waar doen die Gro ningers het van?' verleiden eens flink 'uit te pak ken'. Oynhausen: "We noemden dan ons verlanglijstje en vervol gens belde zo'n vertegenwoordi ger zijn of haar baas om de mo gelijkheden door te nemen. Ze stonden er vaak zelf van te kij ken wat er allemaal voor elkaar te krijgen was.' Zo kon het dus gebeuren dat AH Winschoten tijdens de jubileum-feestweek meer dan honderd prijzen te vergeven had. De prijzen va rieerden van openers en porte- momieeljes, tot een fiets en een frituurpan. Maar het absolute toppunt was wel een weekend Parijs (inclusief een bezoek aan Disneyland) en een weekend Londen, bijdragen van respec tievelijk Mars en Coca Cola. 'Natuurlijk hebben we een potje waaruit deze activiteiten be taald kunnen worden'. Gerard Oynhausen, AM bij de Winschotense AH, 'maar onze leveranciers zijn ook stevig over de brug gekomen.' Om dat te bereiken hadden de Groningers een even simpele als doel treffende tactiek. Oynhausen: 'Omdat ik standaard aan elke vertegenwoordiger zijn visite kaartje vraag, weet ik ze altijd en overal te bereiken, ook op hun huisadres. En ik maak er al jaren een gewoonte van om na elk bezoek meteen een nieu we afspraak te maken. Zo ver lies je elkaar niet uit het oog.' En dat hebben de vertegen woordigers geweten. In de aan looptijd tot het jubileum wer den ze stuk voor stuk opgetrom meld, waarbij Oynhausen en zijn collega Lammert Timpener het als hun schone taak zagen de man of vrouw in kwestie te )FILM IFOTO'S [KLEURENFILM kleurenfilm Knispers 20 krokant, '™öwPers'jKi Leveranciers zijn vaak bereid 'extra's' te verzorgen. Twee klanten van AH 1136 in Winschoten konden dankzij Mars en Coca Cola de koffers pakken voor een weekendje Parijs resp. Londen keften voor alle filialen, proefzakjes, demonstraties in de winkels en specia le aanbiedingen en publiciteit in onder andere AllerHande maken duidelijk: dit wordt een nieuwe AH-kraker! Etos verkoopt sinds kort professionele kleurenfilms voor kleinbeeld fotocame ra' onder eigen merk: Etos Colorfocus. De in zee ondergaande zon, je vriend onder een palmboom of een detailfoto van een bijzondere bloem, de nieuwe fotorolletjes zijn geschikt voor vele vor men van fotografie en de kleuren knallen van de foto's af. Een speciaal laagje op de film zorgt voor bescher ming tegen vochtigheid. De rolletjes zijn verkrijgbaar in vijf verschillende varianten: 100 ASA met 12, 24 of 36 opnames (respectievelijk f 2,99, f 3,99 en f4,99) en 200 ASA met 24 of 36 De markt van zoet strooibaar broodbe leg daalt gestaag. Hagelslag, muisjes, vlokken en vruchtenhagel maken al ja ren de dienst uit, verder is er weinig nieuws. Maar volgens beide heren zijn de nieuwe AH Knispers anders: 'Kro kant. licht, luchtig en lekker. Alsof je chocolade-biscuit op je brood eet.' De moderne, opvallende ver pakking, introductiepak- In navolging van enkele winkels, medewerkers en de ijsjes, zitten nu ook de voor verpakte eigen merk-snoep- jes van Jamin in een nieuw theateijasje. Op de zakjes snoep - framboosjes, grote peren, roomboterwafeltjes, vruchten hartjes, Engelse pepermunt, sinaas- en citroenschijfjes, salmiakbrokken, mok ka babbelaars, etcetera - prijkt de in middels bekende Jamin-harlekijn op voor- en achterkant.. 'De felle, opval lende kleuren zuilen de aandacht van vele snoepers trekken', zegt product- group manager Hans van Hooren. 'Sterker nog, bij het zien van deze ver pakkingen loopt het water je al in de mond.' Jamin zal in de toekomst ook andere verpakkingen omtoveren in theaterstijl. 'Maar', zegt Van Hooren, 'we zullen per produktgroep onder scheid blijven maken. Luxe chocola moetje sjieker verpakken. Felle kleu ren en een harlekijn passen daar min der goed bij. Ook koekverpakkingen en onze actiezakken moetje niet klakke loos met hetzelfde design bedrukken. Elke produkt krijgt straks z'n eigen theaterpak.' Sinds 3 juni staan ze in het AH-schap: AH Knispers HagelCrisp. Een nieuw strooibaar broodbeleg, gemaakt van krokant gepofte rijstkorrels, omhuld met een laagje chocolade. Ze zijn ver krijgbaar in de smaken puur, melk en mix. De Knispers zitten verpakt in een kartonnen doosje (inhoud 225 gram) dat voorzien is van een kartonnen strooituit. Die wordt afgeplakt met een zegel in de vorm van een pleister, want volgens Gerard van Ruiten, account manager bij Marvelo, bijten de Knis pers terug. 'Kijk maar naar hun tand jes op het pak!' We kunnen spreken van een echte innovatie op het gebied van broodbeleg", vult AH-category ma nager John Dankers aan. 'Bovendien verkopen we voor het eerst een huis- merkprodukt met een fantasienaam.' opnames (f4,99 en f5,99). Ze zijn geschikt voor fotografie bij daglicht en flitslicht. 200 ASA films zijn bovendien meer lichtgevoelig en daarom ook te gebruiken bij minder licht. Ook voor het ontwikkelen en af drukken kunnen klanten bij Etos te recht. De Etos Fotoservice drukt af op kwaliteitspapier, al vanaf f 0,29 (9 x 13 cm.). De afdrukken zijn haarscherp en kunnen na twee werkdagen opgehaald worden. Ook voor foto's van 10 x 15 cm (f 0,39) en vergrotingen van de mooiste vakantieplaatjes zitje bij Etos altijd goed.

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 2