Klanten enthousiast over Van 8 tot 8 NETTO WINST KWARTAALWINST 15,7% HOGER Overname Stop Shop nadert afronding In een Flits IIIKIRIll» DE KLANT VAN NU HEEFT 1001 GEZICHTEN PAS OP: ZE BIJTEN TERUG! Betere resultaten over de hele linie AANTREKKELIJK VEEL BELANGSTELLING Ahold informeert over uitgifte nieuwe aandelen nummer 6 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV SAH002000612 Flitsen Landelijk Juni 1 juni 1996 Het jaarverslag 1995 van Ahold heeft als thema: het centraal stellen van de lokale klant. In onze winkels weten we immers: elke klant is ver schillend, en de voorkeuren van elke klant kunnen dage lijks varieren. De klant van nu heeft 1001 gezichten. En in de winkels houden we daar rekening mee. Met onze ken nis, onze technologie en onze flexibiliteit. Hoe? Lees pagina 6 en 7. Daar vind je de be langrijkste punten van het jaarverslag-thema. En je bent weer bij. 53e jaargang Het is een nieuw pro- dukt van AH en ligt sinds het begin van deze maand in de winkel. Heb je Knis- pers al geproefd? Grijp je kans! Dank zij producent Mar- velo vind je een zakje Knispers bij dit nummer van Flitsen. Voor één boterham of over ijs... Netto winst eerste kwartaal, in miljoenen guldens 3 juni startten alle AH-winkels met de openingstijden van 8 tot 8. De Albert Heijn-directeuren Co van Hanegem en Maar ten Dorhout Mees gingen gelijk de eerste week 'op tournee' om medewerkers en klanten, in de winkels, te vragen naar hun ervaringen. Zij bezoeken in zes weken zo n 250 Albert Heijn-winkels. De redactie van Flitsen hield een schaduw- belronde: wat vinden we van acht tot acht, en wat vinden de klanten ervan? Gert Buitenweg (AAM), filiaal 1184 in Groningen: 'De klanten reageren positief. Bij ons is het nu 's ochtends drukker met moeders die hun kinderen net naar school hebben gebracht. Mijn collega's en ik hebben er weinig moeite mee. Wij hadden een commissie samengesteld die onderzocht hoe iedereen aankeek tegen 'van 8 tot 8'. Uit de enquête bleek dat bijna nie mand er bezwaar tegen heeft om soms een langere dag te ma ken.' Michel Castemiller (SM), filiaal 1505 in Middelburg: 'In de eer ste dagen hadden we het rustig, maar de klantenstroom komt nu steeds beter op gang. Dit heeft ook te maken met het mooie weer. Mensen die vroeg naar het strand gaan komen eerst nog even bij ons langs. Het blijft natuurlijk voor beide partijen wennen, maar het ver loopt goed.' Frans Noordeloos (AAM), fili aal 1528 in Heerlen: 'Bij ons is het heel rustig tijdens de extra uren. Dit komt waarschijnlijk, omdat onze klantenkring be staat uit studenten en bejaar den. De ouderen komen om ge zellig te winkelen. De winkel hoeft van hun niet langer open. Ik heb er zelf geen moeite mee om één keer per week tot acht uur te werken. Wij hebben daar onderling afspraken over ge maakt.' Tony van de Jagt (kassa), filiaal 1601 in Vlissingen: Weel klan ten zeggen: 'Het is geweldig makkelijk voor ons'. Ik zelf vind de nieuwe openings tijden eigenlijk heel aantrekke lijk, omdat ik zo een vier-daag- se werkweek kan indelen. Col lega's die niet tot acht uur wil len werken, worden niet inger oosterd. Ze moeten wel een ex tra koopavond draaien. Het blijft natuurlijk toch een beetje geven en nemen. In de extra openingsuren is het bij ons nog vrij rustig. Deze rustige perio des kunnen we nu goed gebrui ken voor zaken waar we anders geen tijd voor hebben.' Over het eerste kwartaal van 1996 heeft Ahold een winst geboekt van f 138,4 miljoen. Dat is 15,7 meer dan in de eerste zestien weken van 1995. Het bedrijfsresultaat ('brutowinst') steeg tot f 274,0 miljoen 17,4%). Over de hele linie behaalden on ze winkels betere resultaten. Ahold informeert de komende weken beleggers over de uitgifte van nieuwe aandelen en verwacht de over name van de grote Amerikaanse supermarktketen Stop Shop te kunnen afronden. Dit is mogelijk, om dat het gebruikelijke onderzoek van de Amerikaanse antitrust-autoriteiten voorspoedig verloopt. In maart maakte Ahold bekend Stop Shop te willen kopen. Het bedrijf heeft circa 200 grote winkels, waaronder veel super stores, en een omzet van bijna f 7 miljard. Ahold zal in de staat Connecticut een beperkt aantal winkels verkopen. Door de overname van Stop I Shop zou Ahold volgens de auto riteiten in sommige gemeenten, waar ook Edwards-winkels zijn, te sterk worden. Nu naar verwachting de over name voor 31 juli kan worden afgerond, betaalt Ahold 33,50 voor elk aandeel Stop Shop. Overname Stop Shop waarschijnlijk rond voor 31 juli Beperkt aantal winkels wordt verkocht Ahold verwacht veel belangstelling voor nieuwe aandelen Dat is totaal circa 3,1 miljard gulden. Inmiddels is ruim 80% van de aandelen Stop Shop aan Ahold aangeboden. Om het aankoop-bedrag bij elkaar te krijgen geeft Ahold nieuwe aandelen uit. Hiervoor houden Ahold en de banken deze we ken in veel Amerikaanse en Europese steden presentaties voor beleggers. In Nederland gingen deze presentaties al van start. Ahold verwacht veel be langstelling voor de nieuwe aandelen. Stop Shop zelf maakte op 10 juni bekend dat de omzet in het eerste kwartaal van dit jaar is gestegen met 26,9% tot ruim f2,5 miljard, in clusief de omzet van aange kochte winkels. Dat geldt voor zowel Neder land, Amerika, Portugal als Tsjechië. De Ahold-omzet steeg met 10,8% naar f 9,5 miljard. Bij AH steeg de omzet met 2,9%. Hierin zitten niet de ver kopen van de Primarkt-winkels (jaaromzet circa f 260 miljoen). Die tellen vanaf het tweede kwartaal mee in de concern-om zet. Etos en Gall Gall boek ten begin dit jaar fors hogere omzetten. Daardoor nam hun marktaandeel belangrijk toe. (Vervolg op pagina 3). 19.00 uur. Hoek Van Baerlestraat-Wouwermanstraat in Amsterdam. Sommige mensen gaan een hapje eten op het terras, anderen stappen nog even bij AH 1391 binnen

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 1