'M: bootreis j EN r„ ALS INSPIRATIEBRON Voortvarend GVA en AH-winkels steunen AUTOMATISEERDERS HELDEN VAN VOLLEYBAL-TOERNOOI is Rectificatie 12 AH-COMPUTER Zingende groenteman KOE INSPIRATIE AHOLD FLITSEN JUNI 1996 Danny met Marianne Weber, koningin van het Nederlandse zijn eerste CD Het zal niet de eerste keer zijn dat een onbeken de Nederlander ineens als zanger hoge ogen gooit. Voor Danny van der Kracht, medewerker op de groente-afdeling van AH 1221 in Zevenaar, is dat moment misschien wel nabij. Flitsen inter viewde de enthousiaste zingende groenteman en tekstschrijver van het Nederlandse lied, die on langs zijn eerste single-CD lanceerde. C p lied, bij het uitkomen van Tijn eerste optreden als zanger was op Lmijn achtste verjaar dag'. vertelt Danny. 'André Ha- zes trad op in een circus en no digde jarige kinderen uit om met hem mee te zingen. Dat was mijn kans! In de piste heb ik uit volle borst 'Een beetje verliefd' meegezongen.' De 23- OCTTStf no q an Op 9 juni ging onder grote publieke belangstelling in het plaatsje Tolkamer 'bootreis 1996' van start. De bur gemeesters van Rijmvaarden, Dui ven en Westervoort gaven samen met Erniel Ratelband om 11.00 uur het startsein. Voor het derde jaar werd, op initiatief van vrij willigers en gesponsord door on der meer GVA en twee AH-win kels, bejaarden en geestelijk ge handicapten een mooie boottocht aangeboden. "Niet iedereen is even gemakke lijk in de gelegenheid om zo maar een vakantiedag te orga niseren. Daarom hebben we drie jaar geleden besloten om zélf het voortouw te nemen.' Niet AH-Blaricum, maar AH-Dronten won waterzeskamp In het mei-nummer van Flitsen stond het verslag van de Waterzeskamp op 20 april in het Kampense zwembad de Steur. 'Uiteindelijk' schreven wij, 'kwam Albert Heijn Blaricum als winnaar uit de bus.' Foutje! De enige echte winnaar was natuurlijk AH 1571 uit Dronten. Blaricum deed het maar half zo goed. Sorry, Dronten. Aan het woord is initiatiefne mer Joop Reimerink, die samen met zijn dochter Nanne druk in de weer is om de nodige spon sors te krijgen. Met behulp van Nanne. die bij het GVA Vers- centrum in Ede werkt, heeft de organisatie dit jaar in GVA een nieuwe sponsor gevonden. 'Hartstikke leuk, dat we van ie dereen zoveel steun krijgen', al dus Nanne. Die steun kan aller lei vormen aannemen. 'GVA geeft een zak met duiten en de Albert Heijn-winkels in Wester voort en Duiven dragen hun steentje bij in de vorm van etenswaren. Daarvan maken we maaltijdpakketten voor op de boot.' Het aantal deelnemers aan de bootreis liep gestaag op van 350 deelnemers in 1994 naar 650 een jaar later, tot het huidige aantal van 1.235 bootreizigers. Joop Reimerink: 'Om alle men sen te kunnen herbergen, zet ten we nu drie boten in. Maar gelukkig neemt ook het aantal sponsors elk jaar toe. Op dit moment worden we door ruim 75 landelijke ondernemingen gesteund en ook de hulp van de omringende gemeenten, waar onder zelfs enkele uit Duits land, is echt geweldig. Met de groei van het aantal deelne mers neemt ook de administra tieve rompslomp toe. Joop: 'Ik was dan ook aangenaam ver rast toen ik van de medewer kers van Albert Heijn in Dui ven een computer kreeg aange boden, om alle gegevens mak kelijker te kunnen verwerken. We zijn nu alweer bezig voor volgend jaar. Van AH Duiven weten we het al: die doen weer mee.' jarige Danny is al vanaf zeer jeugdige leeftijd in de weer met het maken van liedjes. Op late re leeftijd bouwde hij met be hulp van André Hazes de nodi ge contacten op in de muziek wereld. Danny: 'Ik heb een keer gewoonweg bij hem aangebeld, om te vragen of hij mij niet wat bruikbare tips wilde geven. En dat heeft André spontaan ge daan.' Danny: 'Met een bevriende band heb ik mijn eerste studio opname gemaakt van het car naval-nummer 'Ik heb een koe'. Het lied werd niet alleen een regionale hit. maar tijdens mijn vakantie op Mallorca won ik met dit nummer zelfs de eerste prijs in een talentenjacht.' Dat bracht het balletje pas écht aan het rollen. Ineens kreeg Danny aanbiedingen om op te treden in allerlei discotheken en clubs, zowel op Mallorca als in Neder land. Danny: 'Daar zaten hele leuke opdrachten bij.' Tijdens een optreden voor een Albert Heijn-personeelsfeest met 4000 man zat Danny samen in het programma met Marco Borsato. Een platenmaatschappij toonde belangstelling en zo kwam uit eindelijk zijn eerste CD tot stand. Danny is gelijk aan de slag gegaan met een maxi-CD. Danny combineert zijn muzika le activiteiten sinds vier jaar met een part-time baan op de groente-afdeling van AH: 'Dat werkt perfect, vooral omdat ik alle steun krijg van mijn colle ga's en klanten.' Om Danny's CD te promoten, wordt deze zelfs bij AH te koop aangeboden. Daar vindt hij gretig aftrek bij de klanten, die Danny als regio nale beroemdheid om zijn handtekening komen vragen. Binnenkort treedt Danny op in de tv- programma's 'Kof fietijd' en de show van Peter-Jan Rens 'U bent aan de beurt'. In de herfst staat een nieuwe single-CD op het pro gramma. Danny: 'Alledaagse voorvallen op het werk en ver halen van klanten brengen me vaak op het idee om een liedje te schrijven. Eén van de num mers is direct geïnspireerd op mijn werk op de groente-afde ling. En zelfs als het nummer 'Appels, pruimen en zuurekool' niet aanslaat bij het grote pu bliek, dan toch zeker wel bij Albert Heijn...' In sporthal Zaanlands West vond op 10 mei het jaarlijks Ahold-volleybal-toernooi plaats. Een middag- en een avondpoule - in totaal dertig teams - streden ieder om de felbe geerde eerste plaats. In beide tijdvakken kwamen de automatiseerders als overwin naar uit de bus. Zo speelde in de avondpou le de automatiserings-afdeling van de Cen trale Slagerij zich overtuigend naar de eerste plaats. Met een knipoog naar Greenfields, hun sportkledij en misschien ook nog wel hun favoriete drankje, had het team zich 'Irish-kloffie' genoemd. Op de foto is de middagpoule te zien, met als winnaar MIS- support, (achterin afgebeeld met bal in de lucht).

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 12