AH heeft nu proefwinkels in vier Shell-stations 'Een eerlijk advies, dat weten klanten te waarderen' AH WORDT BARBECUE-SPECIALIST Benzine en boodschappen halen bij de pomp In een Flits ZEVEN DAGEN Erna Peddemors (Etos), verkoopster van het jaar in Ermelo: VOLOP AANDACHT PLEINTJE Nieuwe variaties met sauzen in bedieningsvitrine AHOLD FLITSEN MEI 1996 - Bij vier Shell-benzinestations (Den Haag 2x, Rijswijk en Har derwijk) prijkt sinds maart ook het AH-logo op de gevel. In de schappen liggen duizend verschillende supermarktpro- dukten klaar om verkocht te worden. 'Van kattenbakkorrels tot vers gehakt of kipfilet', zegt Sylvia Verboon van de afde ling Business Development bij AH. 'Maar vooralsnog gaat het om een proef.' Hoewel het fenomeen "bood schappen doen bij de pomp' langzaam is ingeburgerd, is Ver boon ervan overtuigd dat de AH/Shell-formule uniek is in Nederland. "Nergens anders vind je zo'n compleet assorti ment, we verkopen echt alles', zegt ze. 'Niet diep, maar wel breed. En het verschil met ande re benzinestations is dat we ook verse produkten verkopen. In derdaad, dankzij Vandaag Voor Vier AH's bij Shell Duizend produkten Morgen.' "We richten ons ener zijds op mensen die onderweg snel iets willen kopen. Het gaat dan om impulsartikelen, waar- Harry Tukker, afdelingsma nager IN AH 1155, NU PROJECT- BEGELEIDER in Harderwijk: "Hier moet je - in tegenstel ling tot een gewone super markt - echt alles zelf doen. Lossen, inschrijven van arti kelen, vullen en afrekenen. Van achterdeur tot voordeur ben je met de artikelen bezig. We zijn gemiddeld zo'n tien tot vijftien procent duurder dan een gewone AH, maar van snacks en drank de meest voor de hand liggende voorbeel den zijn. Anderzijds kunnen mensen er terecht voor bood schappen die ze elders vergeten zijn, of als ze te laat zijn om nog iets te kopen bij andere winkels. Je kunt bij de AH/Shell-stations prima al je boodschappen doen.' De nieuwe winkels zijn langer open dan een normale super markt. Gemiddeld van zeven uur 's morgens tot elf uur 's avonds, zeven dagen per week. Tijdens de proef werken er niet alleen medewerkers van Shell, maar worden ook AH-ers inge schakeld ter ondersteuning. De keuze voor Shell is volgens Ver boon eenvoudig te verklaren. 'Shell is marktleider, wij zijn dat ook. Dat schept een band en is daarmee nog altijd een stuk goedkoper dan een ander ben zinestation of een avondwin kel. Met dit assortiment kun nen mensen niet alleen even snel iets kopen, maar zijn ze in staat om ik denk wel dertig of veertig verschillende, verse maaltijden op tafel te zetten. En dan hebben we het nog niet over de kant-en-klaar pakketten. Wat niet vers is, staat weer in blik. Verder is het een complete AH. We ge ven zegels, mensen kunnen porselein sparen etcetera. Ik denk dat het voor zowel AH als Shell een geslaagde proef gaat worden. Je ziet hier mensen boodschappen doen voor veertig, vijftig gulden. En kijk nou naar mij: sinds kort heb ik ook verstand van motorolie en ruitenwisserbla- den!' Zestien nieuwe barbecue-artikelen heeft Albert Heijn toegevoegd aan het oude, té gewone assortiment. De uit breiding is een onderdeel van een compleet concept voor bedieningsfilialen. Op 29 april nam Verscentrale Zoeter- meer het voortouw en presenteerde voor de medewer kers van 65 vleesbedieningswinkels het assortiment, de sauzen en de achterliggende filosofie in stadion De Kuip, Rotterdam. 'AH gaat scoren met barbecue.' 'Inderdaad, veel vlees in de Kuip', lacht organisator Hans Rustwat een paar dagen na de presentatie. 'Er waren 230 mensen, dat betekent dat alle Erna Peddemors, eerste verkoopster van Etos fran- chise-filiaal 8895, is volgens de mensen die haar kennen enthousiast, staat altijd klaar voor een be trouwbaar advies en is bovendien een fantastische collega. Geen wonder dat ze op 27 maart jl. in Er melo werd gekozen tot verkoopster van het jaar 1996! Een stralende Erna Peddemors, geflankeerd door collega's Marlieke Siersema (r) en Marjolein Stege Elk jaar organiseert de onder nemersvereniging van Ermelo de verkiezing 'verkoper en ver koopster van het jaar'. Erna Peddemors, al zeven jaar werk zaam bij Etos-franchiser Van Slooten, was al vaker genomi neerd. 'Dit jaar had de organi satie een oproep in de plaatse lijke krant en op de kabelkrant geplaatst', vertelt ze. "Daarna werden achtduizend speciale folders verspreid met daarin een deelnamebon die men inge vuld kon opsturen. De mensen in Ermelo konden aangeven wie volgens hen verkoper en ver koopster van het jaar zouden moeten worden.' De bekendmaking vond plaats op woensdagavond 27 maart, middenin de landelijke "Week van de Winkel'. Vijf genomi neerden werden op het podium geroepen, waaronder Erna. "Na tuurlijk is dat een spannend moment. En uiteindelijk werd ik winnaar, hartstikke leuk! Het is een mooie waardering voor m'n werk, vooral omdat klanten me gekozen hebben. En het is goede reclame voor onze winkel.' Natuurlijk werd er in de plaatselijke media van Er melo volop aandacht besteed aan Ema's verkiezing. Ook de reacties van klanten waren na afloop enorm. "Mensen kwamen met bloemen naar de winkel om me te feliciteren.' Ze is van me ning dat je als verkoopster veel meer moet doen dan verkopen alleen. Daarom volgde ze een cursus voor drogiste en schoon heidsspecialiste. "We verkopen veel uiteenlopende produkten en klanten willen daarover een goed advies. Ik ben daarin heel eerlijk. Als ik ergens niet in ge loof, zeg ik het ook. En dat we ten klanten te waarderen.' filialen geweest zijn. En wat be langrijker is: de reacties waren fantastisch.' De avond begon met een presentatie. Rustwat vertelde dat AH in het verleden kansen liet liggen op barbecue- gebied. 'En dat terwijl we alles in huis hebben om de barbecue specialist bij uitstek te zijn. We verkopen van houtskool tot satéprikkers.' Rustwat trok, geïnspireerd door de omgeving, paralellen met de topsport. "We zitten met ons barbecue-vlees in de Eerste Divisie. We willen promoveren naar de Eredivisie. Sterker nog: we willen gelijk meedoen aan de Champions League.' Om die grote stap te zetten ontwikkelde Albert Heijn zestien nieuwe barbecue variaties, die met nieuwe mari nades en nieuwe kruiden wer den verrijkt. Daarnaast zijn er vier sauzen: mango, cajun, cur- ry-ananas en orlando. 'De be doeling is dat we de klant erop attenderen dat ze bij ons alles kunnen kopen voor een gezelli ge barbecue.' Onderdeel van het concept is een promotiepakket waarin onder andere een span doek zit met de tekst: 'Het is weer tijd voor barbecue'. Rust wat ziet het doek boven de be dieningsvitrine, waarin het vlees én de sauzen gepresen teerd worden. Hij kan zich zelfs voorstellen dat er winkels zijn die een hele barbecuehoek in richten. 'Ik hoorde iemand zeggen: bij ons voor hebben we een pleintje waar we best eens een leuke presentatie kunnen houden. Kijk, dat is wat we willen.' Van een franchiser hoorde Rustwat dat je bij hem zelfs een barbe cue kan huren.' 'Het telefoon nummer van het verhuurbedrijf ging van hand tot hand.' Hij verwacht veel van het ver nieuwde barbecue-assortiment. 'Het wordt een prachtige zomer voor gezellige avondjes met de EK voetbal en de Olympische Spelen.' Voor dat laatste evene ment ontvangen winkels een Atlanta-pakket. "Want Amerika en barbecue, dat is bijna syno niem.' Geïnteresseerde gezichten voor de presentatie van het nieu we barbecue-assortiment Reflex Autowusse De AH/Shell-winkel in Harderwijk goed voor de uitstraling. Boven dien hebben we als belangrijke bindende factor Air Miles. De consument zal onze samenwer king daarom ook logisch vinden.'

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 9