HONDEKOP V, Caraïbische Drie AH-medewerkers adopteren MOOISTE TREIN BADMUTS Vakantieblooper? LEG M VAST EN STUUR 'NI IN! AHOLD FLITSEN MEI li Drie man en een hondekop. V.l.n.r. Hans Buijs, Remco van Mourik en Jules Draaijers Met weemoed in zijn stem verhaalt Remco van Mourik, deli-verkoper bij AH-Delft en voorzitter van de stichting, over het feit dat vlakbij Zwolle ruim veertig afgedankte Hondekoppen gereed staan voor de sloop. Van Mourik: 'Er komt weliswaar een Hondekop in het Spoorwegmuseum in Utrecht te staan, maar dat is er een van het kleinere ty pe. Die is maar 50 meter lang, heeft maar twee wagons, een heel kleine ba gage-afdeling en geen restauratie-afde ling. De onze is twee maal zo groot.' Omdat de stichting de trein ook rijden de wil houden, heeft de NS besloten een exemplaar uit 1960 te schenken aan de stichting. En na al het zakelijke geregel en de onderhandelingen met de NS kunnen Remco van Mourik, Hans Buijs (verkoper bij AH 1087, Rotterdam) en Jules Draaijers (magazijnmedewerker AH 1248, Bilthoven) nu al hun vrije tijd Iijftien januari van dit jaar reed de zogeheten Hondekop-trein van de NS, na veertig jaar trou we dienst, zijn laatste rit. Drie vrienden en Albert Heijn-collega's besloten een Hondekop te adopteren en daarmee tenminste één trein van hun geliefde type te redden van de sloop. Ze richtten speciaal daarvoor de stichting Mat '54 (Materieel '54: jaar van ont werp,- red.) op. De bedoeling is dat de Hondekop in de toekomst ritjes zal blijven maken voor liefhebbers en daarnaast dienst zal doen als party-trein. steken in het rijvaardig maken van de trein. Het feit dat een aantal monteurs van de NS-werkplaats ze daarbij vrij willig ter dienst staat, maakt het nog eens extra speciaal. Wat is er nu zo speciaal aan de Hondekop? Van Mourik: Wij vinden het de mooiste trein die ooit gebouwd is. Hij werd ge bouwd in een fase van de wederopbouw toen het met de Nederlandse economie weer wat beter ging. De treinen zijn echt oerdegelijk en loodzwaar. Dat laat ste resulteert in een hele rustige ligging op de rails.' En dan is er natuurlijk die neus, het kenmerk waar de trein zijn naam aan dankt en die dient als extra bescher ming voor de machinist. Van Mourik: 'Als klein jongetje had ik vanuit mijn raam uitzicht op het spoor. Zo is mijn fascinatie voor treinen ont staan. En vooral dan de Hondekop met die reusachtige neus; daar kijk je dan als klein jongetje echt letterlijk tegenop. En dat is nooit meer weggegaan.' Hans en Remco ontmoetten elkaar bij toeval in, hoe kan het anders, de trein. Jules reageerde op een oproep in een spoorwegvakblad. Daarin werden men sen gevraagd mee te helpen de stichting vorm te geven. Iedereen kan de stich ting steunen door donateur te worden en jaarlijks 54 gulden over te maken op girorekening 187711 van de stichting MAT '54 Hondekop 4 te Zeist. Dona teurs krijgen het informatiebulletin en reizen met korting met de 766. Informa tie: Remco van Mourik, 015-2615304. 'We hadden de deelnemers gevraagd zich te kleden in de sfeer van deze Caraïbische avond' Zaterdag 20 april werd er voor de tiende keer op rij een waterzeskamp gehou den in tropisch zwembad De Steur' in Kampen. Zesentwintig Ahold- teams, afkomstig uit het hele land, be streden elkaar in, op en rond het wa ter, met een wissel trofee als inzet. Die werd uiteindelijk ge wonnen door het Al- bert Heijn-filiaal uit Blaricum. De personeelsvereniging van de Verscentrale Overijssel, die het evenement organiseert, had vanwege het jubileum de zaken dit jaar iets anders aangepakt. Arijan Diender, distributieme dewerker en mede-organisator: 'Het accent lag nu vooral op het feest. We hadden de deelnemers gevraagd zich te kleden in de sfeer van deze Caraïbi sche avond. Dat werd ook beoordeeld door een jury. Het team uit Rolde werd ge zien als de best verklede en in casseerde daarmee een geldbe drag van duizend gulden.' En dan was er natuurlijk nog de zeskamp. Op een lange mat op het water was een hindernis- baan opgesteld en er was onder andere een vier meter hoge glij baan waar de zeskampers op en af moesten. Niet zo moeilijk, ware het niet dat ze in hun handen een manshoge, opblaas bare banaan moesten meetor sen. Zie dan maar eens een spekgladde trap op te komen! Meest originele onderdeel was nog wel het badmutsje vullen. Een gewone badmuts moest worden gevuld met emmers wa ter, waardoor het ding wel tot een meter hoog kon opzwellen. Daarna moest het team er met zoveel mogelijk mensen in gaan staan. En in een beetje bad muts gaan toch wel snel zo'n zes tot acht mensen! De avond werd besloten met een Caraïbisch feest, compleet met band, vuurspuwers en dan seressen. Liefst twaalfhonderd mensen (met bussen vol waren ze gekomen) gingen uit hun dak op de feestelijke klanken van de band en dansten samen met de danseressen de limbo. Rond half twee gingen de laatste be zoekers naar huis. De organisatoren (als enigen niet verkleed) kijken terug op een geslaagde avond. Arijan Diender: 'Je leert elkaar op een andere manier kennen. Wij als Verscentrale bijvoorbeeld spre ken de mensen van de filialen wel, maar daarbij gaat het toch meestal om klachten. Nu ont moet je elkaar eens op een ontspannen manier.' Honderd Aholders genoten op 21 april jl. in het voormalig woonhuis van Rembrandt van Rijn van een speciaal voor hen georganiseerde rondleiding. Ze hadden de bon uit Flitsen- april ingestuurd. In totaal gingen tweehonderd collega's gratis op bezoek bij de schilder. Dat heb jij weer! Sta je in Frank rijk met een kokende motor in een plensbui. Of je duikt van de hoge en verliest pardoes je zwembroek. Je hebt sjans in een Spaanse discotheek, maar hij gaat er vandoor met je tweeling zus! OfAls jij een vakantie blooper meemaakt deze zomer, maak dan snel een foto en stuur 'm naar ons op. De leukste in zendingen drukken we af op pa gina 12 van Ahold Flitsen. De meest gekke of originele inzen ding roepen we uit tot Ahold's Vakantieblooper 1996 en belo nen we met 10 Air Miles. Stuur jouw blooper (foto met korte beschrijving) vóór 31 au gustus naar: Redactie Ahold Ritsen Postbus 33 1500 EA Zaandam o.v.v. Vakantieblooper

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 12