De favorieten van onze medewerkers Is grazing ongezond? De Graas-route Is grazing werkelijk een trend? Danny Majoor, full-time winkelmede- werker AH 1374, Alkmaar: Een reep, TESSA DEN HARTOG, AFDELING KWALITEIT EN MILIEU AH: weliswaar bij het bord 'Albert Heijn' de deur door, maar alles wat je ziet, geen AH. Een plein met counters, achterin een luxe koffiehoek met gebak en bon bons. 'Waar je fUSSENDOOR binnenkomt Ie vingers te eten hebben we de naar lekkere trek Italiaanse enten per dag hoek', zegt as- vant impuls- sistent-super- marktmanager Rick Keur. 'Da's niet meer weg te denken. Itali aans. Daarnaast brood. Kun je een broodje Beenham kopen. Dat assortiment gaan we lang zaam uitbouwen. En rechts kun je vanaf twaalf uur terecht voor wanne maaltijden en vanaf vier uur voor de dagschotel, wat we 'de grote pan' noemen. Als we straks van acht tot acht open zijn, denk ik dat we op dit ge deelte de extra omzet gaan pak ken.' EDDY WILLEMS, PRODUKTONTWIKKELAAR VACO (BELGIE): 'Toch wel. Als je ziet dat de laatste ja ren onze omzet in kant-en-klaar maal tijden met zo'n 40 is toegenomen en dat dat alleen maar doorgaat... We zien het ook aan ons assortiment. De kern blijven de maaltijden, maar er zijn steeds vaker verschillende compo nenten. Zo kun je gehaktballetjes in pindasaus kopen als borrelhapje, maar ook als onderdeel van een Indische rijsttafel. Het is een trend die je ook ziet in de restaurants. Er worden min der volumineuze maaltijden geser veerd. Daarvoor in de plaats komen meer buffetten. En mensen kiezen eer der twee tussengerechtjes dan één grote maaltijd. Toch is de markt wisse lend. De consument is voortdurend op zoek. Trends gaan voorbij, maar bij Vaco willen we de ontwikkelingen voor blijven. Vandaar dat je die snack trend terugziet in ons assortiment. Kleine lasagnes, moussaka's en bin nenkort komen we met een shoarma- schotel. jawel, grazing gebeurt ook in België, maar op minder grote schaal. De Belg is toch meer een Bourgondiër die zelf aan het koken gaat. Voor de Hollandse markt zie je nog steeds veel Italiaanse en Hollandse pot, maar ook Indonesisch en Chinees. Wat er aan komt? Ik voorspel de Indiase keuken.' partymix tot zes-in-één verpakking. Bij de vleeswaren het overbekende 'Snacktime- worstje' van Stegeman. Als dat geen grazing is. Op een kopstelling het fijn banket. Kokos makronen, Vlinders, Mergpijpjes. En wie trek heeft in een paasstolletje. Ze liggen voorver pakt klaar. Wellicht gezonder: de koeken van Zonnatura. Bij de deli olijven voor bij de borrel of eenhaps geitekaasjes. Zoet kan ook: punt zakken drop, zuurtjes en pepermunt. Zelf scheppen. Zijn we er dan? Nee, vlak voor de kassa kunnen we een verse stroopwafel proe ven. We kunnen nog een ijsje meenemen uit de mini-vriezer of een rolletje, een reep of een doosje met chocola, keelpastilles of peper munt bij de kassa. In zomaar een AH-winkel komen we zonder echt te zoeken de volgende 'graasprodukten' tegen. Bij de ingang taco-chips in de aanbie ding. Op de AGF-afdeling natuurlijk veel ap peltjes voor de dorst en het makkelijke pan- klaar-assortiment. Op de zuivel-afdeling kaas puntjes om weg te happen en de hele range yoghurts met vruchten, cruesli's en puddink jes, de Yakult, de kleintjes melk, allemaal klaar voor direct gebruik. Tussendoor een meter of twee nootjes. Om thuis af te bakken het in middels populaire broodje bakpao en de Mexicaanse tortilla. In de zalm-, huzaren- en kipkerriesalade is een lepeltje meeverpakt. Kun je in de auto gelijk opeten. De chipsstraat dan. Telt zo'n vijftig verschillende items. Van 'Grazing hoeft niet per se ongezond te zijn. Dat hangt helemaal af van de keuze van de produkten. Een mens heeft verschillende voedingsstoffen nodig. Eiwit, vetten, koolhydraten, vi tamines en mineralen, voedingsvezels (en vocht), je krijgt deze stoffen in voldoende mate binnen als je drie hoofdmaaltijden per dag eet. Ook grazingprodukten zoals een appel of een Evergreen kunnen een goede bij drage leveren. Binnen een gewoon voedingspatroon is ook ruimte voor 'lekkere tussendoortjes', zoals een kro- ketje of een gevulde koek. Zulke pro dukten bevatten veel energie, verza digde vetten en suiker. Je moet wel oppassen dat ze niet de overhand krij gen, waardoor je volwaardige voe dingsmiddelen laat staan. De kans dat je onvoldoende voedingsstoffen en te veel energie binnenkrijgt, is dan groot. Voor je het weet, wordt je te zwaar. Variatie is belangrijk! Als je 's ochtends vroeg geen hap door je keel kunt krijgen, kun je het beste je ont bijt meenemen naar je werk (verschui ving van het eetmoment) of een goe de vervanging nemen (bijvoorbeeld Evergreen). Ook als je geen tijd hebt voor het bereiden van avondeten, zijn kant-en-klaar maaltijden een goed al ternatief. je vult zo'n maaltijd zelf aan met een verse salade en klaar is Kees.' jnógjesg? TêMBêLA In zomaar een AH-winkel kom je zonder echt te zoeken massa's graasprodukten tegen EEN TOETJE of EEN WORTEL? 'Ik ben best een snoeper. Als tussendoortje op m'n werk neem ik 't liefst een chocoladereep, ja, dat gebeurt wel vaak. Maar verder heb ik niet echt favorieten. Soms een lekker toetje tussen de middag. Thuis varieert 't van drop tot een wortel. Dat laatste is nog gezond ook. En af en toe een hamburger. Dat hoort er ge woon bij.' Carla Verkerk, parttime medewerkster De Tuin van Tiel: Een kaasstengel bij de koffie 'Bij ons om de hoek zit een heerlijke bakker. Regelmatig halen we daar een kaasstengel voor bij de koffie. We trakteren hier om beur ten. Verder snoep ik niet zo veel. Ja, bij vla gen. De ene week niks en dan ineens weer een heel pak koekjes achter elkaar.' Frans van Rhee, filiaalmanager Etos, Roden: Een handje Engelse drop 'De grootste snoeper in de winkel ben ik zelf. Het liefst Engelse drop, regelmatig neem ik hier een handje uit de bak. En heksenhyldrop vind ik ook zalig. Dat is trouwens de favoriete drop van veel Nederlanders, wist je dat? Beet je zoet, beetje zout en zacht van binnen. Aan het einde van het jaar stop ik meestal vijfen twintig gulden in de kassalade. Om m'n tus sendoortjes te betalen!'

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 7