Met Albert Heijn Bergen uit eten VAN 'T SCHAP 2 Door samenwerking met plaatselijk hotel GESTE GRATIS DRANK UITJE ACUUTKORRELS VERS VRUCHTEN SAP ETOS-COSMETICS AHOLD FLITSEN APRIL 1996 In het Noordhollandse Bergen voeren de plaatselijke AH- supermarktmanager en dito hotelier samen actie. Met bonnen die bij Albert Heijn zijn gespaard, krijgen klan ten een tientje korting op een etentje bij liotel-restau- rant Marijke. De actie duurt voorlopig tot eind 1996. Een hotelier die zijn Chablis en jus d'orange (niet pallets tege lijk!) komt inslaan, daar is iets bijzonders mee. 'Daar moest ik maar eens mee gaan praten', dacht Wies Hendriks, super marktmanager in het Noordhol landse Bergen. Het klikte tus sen de beide ondernemers en niet lang daarna was een sa menwerkingsverband geboren Hotel Marijke draait mee in de campagne 'Tafelen in Neder land 1996', georganiseerd door Horeca Nederland. Restaurants bieden hun klanten een jaar lang elk maand een verschil lend menu aan, afkomstig uit één van Neerlands twaalf pro vinciën. De twee ondernemers spraken af dat Albert Heijn daarvoor de benodigde ingre diënten zou leveren, èn dat klanten bij elke vijftig gulden boodschappen bij AH een diner bon krijgen van tien gulden. Het couvert bij viersterrenhotel Marijke kost daarmee f 39,95 in plaats van f 49,95. 'Het is voor ons beiden goede reclame', legt Hendriks uit. Wie de boodschappen haalt bij AH in Bergen krijgt van supermarktmanager Wies Hendriks (rechts) dinerbonnen voor een etentje in hotel Marijke het als een uitje.' Op dit moment zijn al 60.000 bonnen vergeven, en bij hotel Marijke schuiven soms wel der tig AH-klanten op een dag aan. De actie is dus zonder meer een succes. Toch is er één 'maar', zegt Hendriks. We willen wat meer grip hebben op het mo ment waarop mensen de bon nen besteden. Dat is nu niet het geval. We weten dat veel klan ten de bonnen opsparen.' Hen driks en de hotelier van 'Marij ke' staken voor de tweede maal de koppen bij elkaar. 'De super marktmanager meldt: 'Al onze klanten vinden het leuk. Maar voortaan spitsen we de bonnen meer toe op evenementen; we maken bijvoorbeeld een moe derdag- en een vaderdagbon. Onze oudere klanten zien het trouwens als een korting op het diner, de jongeren denken: zie zo, de drank hebben we gratis.' Hendriks polste zijn collega-su permarktmanagers in de omge ving of ze niet óók aan de actie wilden meedoen. Tijdens een door hem geregeld etentje in het Bergense hotel trok hij ze over de streep. Hendriks: 'Er waren bijvoorbeeld wat twijfels of klanten uit, zeg: Heerhugo- waard wel in Bergen uit eten zouden willen. Wat blijkt: juist mensen die wat verder weg wo nen, komen grif. Ze beschouwen 'Door de tientjes-actie heeft 'Marijke' méér gasten en met de produkten van AH kan het res taurant rekenen op goede kwa liteit. Op de menukaart staat AH vermeld als leverancier. Maar, wat ons betreft, is de ac tie bovenal een geste naar onze klanten. En dat hoeft niet altijd geld op te brengen', vindt hij. Keelpijn? Neusverkouden? Reisziek? Overwerkt? Weinig nachtrust? Men struatiepijn? Hoestbuien? Brandend maagzuur? Diarree? Griep? Hoofdpijn? Kiespijn? Hooikoorts? Zonne-irritatie? Geen zin in roken? Jeugdpuistjes? Sinds week 11 staan in de winkels van De Tuinen nieuwe oplossingen voor al die problemen: acuutkorrels van het huismerk Dimedici. 'Het zijn homeopa- tische geneesmiddelen', zegt product- group manager Annemieke Rijke van de Tuinen. 'Er wordt ervan uitgegaan dat een ziekte een reactie is van het li chaam om een schadelijke invloed te overwinnen. Ziekte wordt met het 'ge lijke' genezen. Griep wordt dus bestre den door het innemen van juist een griepvirus, in een vastgestelde verdun ning.' De zestien verschillende soorten geneesmiddelen zijn per tachtig kor rels verpakt in een buisje datje mak kelijk mee kunt nemen. De buisjes staan in een speciale display op de toonbank en kosten f 8,95 per stuk. 'Al le winkelmedewerkers hebben vooraf gaand aan de introductie op 12 maart jongstleden een speciale 'acuut-trai- ning" gevolgd om de klanten optimaal te kunnen adviseren', vertelt Annemie ke. 'De eerste resultaten zijn boven verwachting en beloven een nieuwe WSja* mijlpaal in de ontwikke- ling van ons eigen merk Dimedici.' Als het aan AH ligt, koopt iedereen binnenkort verse vruchtensappen in de supermarkt. Daar staat vanaf week 14 in het Panklare Groen- van bijvoorbeeld de prijs van een net perssinaasappelen.' AH zal de sappen, die tot zo'n vijf dagen na produktie houdbaar zijn, opvallend introduceren. Naast plafondhangers, consumenten folders en raambiljetten in de winkel gelden in week 14 speciale introductie prijzen. Een klein flesje kost dan slechts f 1,19 en een grote fles f 2,49. Bovendien staat in AllerHande nummer 5 (week 15) een sappig ver haal over de nieuwe aanwinsten in het vers-assortiment. Als de sappen een succes worden, zal het assortiment uit gebreid worden met de smaken ana nas, meloen, wortel, tomaat en kiwi. In week 14 introduceerde Etos een complete lijn eigen merk make-up arti kelen onder de naam Etos-Cosmetics. Een groot aantal produkten, waaron der nailpolish, eyeliners, cream make up en mascara wordt voor een vaste la ge prijs verkocht. Een lippenstift voor - bijvoorbeeld - maar f 3,99 en zijde zachte blusher voor maar f 5,79. 'Kleine prijsjes', zegt Esther Koetsier van Etos. 'En het overzichtelijke presentatiemeu bel waarin alles staat uitgestald, nodigt mensen uit om op zoek te gaan naar iets leuks. Cosmetics-produkten neem je als klant dus makkelijk mee.' Lip sticks, blusher en oogschaduw zijn ver krijgbaar in uiteenlopende kleuren. Van warme, volle tinten tot frisse, felle kleuren die het in de komende zomer maanden goed gaan doen. De Etos-Cos- metics-produkten zien er modem uit en zitten in stijlvolle zilverkleurige, zwar te en transparante verpakkingen. Air Miles-spaarders krijgen er bij aankoop, net als bij alle eigen merkartikelen van Etos, één extra Air Mile bij. De intro ductie-actie, gratis nagellak bij aan koop van een lipstick, liep alvast prima. 'In onze Etos-krant en in het TV-pro- gramma 'Koffietijd!' hebben we er veel aandacht aan besteed', zegt Koetsier. 'De respons was enorm. Het komend jaar volgen er nog zes van dergelijke acties om Etos-Cosmetics onder de aan dacht van het grote publiek te brengen.' temeubel, naast de vers voorverpakte sla en rauwkost ook persvers sinaasappelsap, grape fruitsap en appelsap van het huismerk van AH. De sappen zijn verkrijg baar in glazen flessen van 0,5 en 0,2 liter voor respectievelijk f 3,49 en f 1,79. 'Gemak en gezond heid gaan hand in hand', zegt logistiek manager Edo Abels. We richten ons op drinkers van pak ken sap uit geconcentreerd sap, maar ook op de mensen die thuis fruit per sen. Na het schillen, persen en koelen van het fruit gaat het direct de fles in. Het sap zit dus boordevol vitaminen. Voor de prijs hoeft men het niet te la ten, want die is gunstig ten opzichte

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 2