AHOLD KOOPT STOP SHOP Snelle AH-reactie op Britse vlees-affaire AH'ER ALLROUND WINKELMEDEWERKER 1996 FEEST VOOR ETOS SUPERBABY PLANTJE ZONNEBLOEM OPEARTHDAY IIHlllllllllillIll Porselein-spaaractie bij AH 'Voor de consument wilden we duidelijkheid' In een Flits TOEKOMST W r Alle partijen content NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV 53e jaargang Earthday (22 april) vier je feestelijk met de zonne bloemzaden die je bij dit nummer van Flitsen krijgt. Zoek een zonnig plek je uit, en plantje pitten. Met dank aan de AH Bloemen- centrale en Sluis Garden, le verancier van bloemenzaden aan AH. Meer over Earth day: zie pagina 9. nummer 4 april 1996 "Vanaf 20 mei staat het porselein in onze winkel' vertelt AH haar klan ten. Vanaf week 15 kunnen klan ten sparen voor exclusief Duits Arzbergservies. Het servies bestaat uit drie lijnen die goed met elkaar kunnen worden gecombineerd. 'De klanten zijn geïnteresseerd', zegt supermarktmanager Pieter Schuiten van AH 1038 in Den Hel der. 'Veel mensen vinden het een exclusief produkt dat ze, volgens eigen zeggen, anders niet zo gauw zouden kopen. Ze gaan sparen.' De porseleinactie duurt tot eind 1997. mmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm^mmamm 'Geachte klant, het Britse rundvlees is uit de verkoop geno men. Zaterdag Hollandse aanvoer.' Bordjes met een derge lijke tekst hingen vrijdagochtend 22 maart boven de vlees vitrines in alle Albert Heijn-winkels. Het betrof de razend snelle reactie van AH op de berichten rond Brits rundvlees, die donderdag in de pers kwamen. De klant was blij met AH's stap. wordt Christiaan Koetsier gefeliciteerd door AH-directeur Oscar van den Ende Op 27 maart, de Dag van het Winkel werk, stond Christiaan Koetsier, verkoper bij AH 1274 in Gouda, letterlijk in de spotlights. Tijdens een uitzending van RTL 4 werd hij gekozen tot allround winkelmedewerker van 1996. AH-directeur Oscar van den Ende kwam de volgende dag naar Gouda om hem persoonlijk te feliciteren. AH kiest voor duidelijkheid Wens consument bepaalt 'hoe verder' De aanleiding voor alle commo tie was het bericht dat het eten van vlees dat besmet is met BSE (Gekke Koeienziekte), bij mensen de dodelijke ziekte Creutzfeldt-Jakob kan veroor zaken. "Er bestond bij een deel van onze klanten een grote be zorgdheid over de produkt- groep', legt Jeroen Smits van AH Vers Vlees Organisatie uit. 'In zo'n geval kiezen we voor duidelijkheid, ondanks het feit dat we garanties hebben dat Het systeem is simpel. Voor elke vijf gulden die je bij Etos besteedt aan baby-produkten, krijgt de klant een Superbaby- zegel. Een spaarkaart met twintig zegels kan worden in geruild in de Etos-winkel voor een kinderkleding-cheque ter waarde van f 5,-. Daarmee kan vader of moeder terecht bij C&A, voor kleding in baby tot en met kleutermaten. 'Superbaby is een groot suc ces', zegt Alex van Wijk, pro- het Noordierse Greenfields- vlees BSE-vrij is. Vrijwel direct bleek dat veel klanten onze re actie op prijs stelden, alhoewel sommigen zeiden: Ik heb m'n vriezer vol met Greenfields. Dat eet ik allemaal op.' Albert Heijn verkocht voor de BSE-affaire Greenfields snij- rundvlees, Argentijns rundvlees en Nederlandse draaiartikelen (gehakt, tartaar etc). 'Op dit moment', zegt Smits, Verkopen we alleen Argentijns en Neder lands rundvlees. Hoe we in de toekomst verdergaan, staat nog helemaal open. Dat hangt af van de ontwikkelingen rond Brits rundvlees. En uiteraard van de wens van de consument.' ductgroup manager Verzor ging van Etos en brein achter de actie. 'We hebben loyaliteit opgebouwd bij een belangrijke doelgroep van Etos; de jonge moeder. Deze vaste klanten kring breidt zich nog steeds uit.' Baby-voeding blijkt na een jaar de grootste stijger, op de voet gevolgd door de luiers en de babyverzorging. Van Wijk: We willen Superbaby dit jaar verder uitbouwen. Hoe, daar wordt nog over na gedacht.' Temidden van zijn collega's De 22-jarige Christiaan werd gekozen uit een eerste selectie van dertig winkelmedewerkers 25 Flitsenlezers hebben Superbaby-taart bij de koffie, als zij de juiste oplossing van de puzzel op pagina 10 insturen. uit alle branches van de retail. De wedstrijd bestond uit ver schillende onderdelen 'Maar', zegt Christiaan achteraf, 'mijn klantgerichtheid en allround vakkennis hebben wel de door slag gegeven.' In de weken daarvoor hadden twee mystery- klanten de dertig kandidaten op hun werkplek bespied en be vraagd. En Christaan, in alle bescheidenheid, was de beste. Ook de levensmiddelen-bran che, voor wie de overname als een volkomen verrassing kwam, reageerde positief. De beleggers sloten zich daarbij aan. Nadat ze ontdekten hoe waardevol de overname is voor de verdere internationale groei De titel, die werd uitgeloofd door het Hoofdbedrijfschap De tailhandel, ging gepaard met een prijs van f 10.000,-. Winke liers uit Gouda deden er nog een schepje bovenop en van zijn collega's, die uitbundig met Christiaan feestvierden, kreeg de winnaar f 500,- zakgeld. 'Maar het mooiste cadeau', zegt Christiaan, 'is dat Oscar van den Ende zelf naar Gouda van Ahold, brachten ze met hun aankopen de koers van het Ahold-aandeel ver over de f 80,- grens. Dat is natuurlijk ook goed nieuws voor de circa 20.000 Ahold-medewerkers in het AH Vaste Klanten Fonds. Zij zagen de waarde van hun tè 4 kwam om me te feliciteren. Dat was een totale verrassing, die mij m'n hele leven bij zal blij ven.' De AH-directeur zei bij zonder trots te zijn op Christi aan. De sprakeloze titelhouder ontving van Van den Ende een reis naar de VS voor twee per sonen. Binnenkort schittert Christiaan in een promotiefilm van het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) over werken in de supermarkt. 'Hopelijk wordt de film bij ons in de winkel opgenomen', duimt supermarktmanager Wim Schmidt. units binnen enkele weken stij gen van f 75,- naar ruim f 85,-. Rob Zwartendijk, president van Ahold USA en lid van de Raad van Bestuur, toonde zich een tevreden man. 'De overname is een lang gekoesterde wens, die nu in vervulling gaat.' Sinds 1992 maakte de Raad van Be stuur plannen voor een eventu ele overname van één van de beste supermarktketens van de VS. Steeds bleken de omstan digheden echter niet gunstig voor een aankoop. Lees verder op pagina 5. Op 1 april vierde Etos' Superbaby zijn eerste ver jaardag. Door baby-produkten te kopen bij Etos, kunnen ouders sparen voor gratis baby-, peuter en kleuterkleding bij C&A. De in luier gehulde jonge held heeft vele fans. 90.000 cheques werden in één jaar bij C&A te gelde gemaakt. Eind maart kondigde Ahold de overname aan van de Amerikaanse supermarktketen Stop Shop. 'Samengaan met Ahold is het beste dat ons kan overkomen. Het is een unieke kans om onze geza menlijke groei te versterken en onze klanten nog beter van dienst te kunnen zijn', zei president Ro bert Tobin van Stop Shop in een eerste reactie.

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 1