8 Toen wij uit Rotterdam vertrokken... T AH-gloeilamp op Australisch schap 12 Het wordt een seri euze race, de Ahold RegattaH op 18 mei op het IJssel- meer. Ahold'ers die een boot bezitten, of er eentje huren, kunnen hun zeil kunsten tegen el kaar beproeven. Jg ZEEBENEN AH 1540 uit zijn dak in Eurodisney VAART SPRAKELOOS Ahold RegattaH op 1 V SC eroen Smits van AH Vers Vlees Organisatie organi seert de zeilwedstrijd al weer voor het zesde jaar. De prijs: de Ahlqvist-wisseltrofee en een fles onvervalste Schip- persbitter. We begonnen in 1990, met vier Ahold-vrienden', zegt initiatief nemer Jeroen Smits. 'Vorig jaar deden al zo'n twintig schepen mee. We hebben twee verschil lende routes. Eén voor de 'scherpe' boten, die high tech door het water klieven, en één voor de platbodemjachten - de Oudhollandse versie met een veel gezapiger tempo. Dit jaar hopen we op nog meer inschrij vingen. Iedereen die de hand op een zeilboot kan leggen is wel kom.' Op donderdag 16 en vrijdag 17 mei is het, vanuit heel Neder land, verzamelen in de haven van Monnickendam. Mits er geen windkracht acht opsteekt, wordt er op zaterdag geraced. Die ochtend horen de schippers pas welke route ze gaan varen. 'Daar moeten ze een uur of vijf voor uittrekken', zegt Smits. 'Als de strijd is gestreden, heb ben we 's avonds een grootse barbeque en worden de win naars gelauwerd.' Zoals gezegd: met Schippersbitter. Wie daar na slingerend naar kooi gaat, kan altijd nog zeggen dat-ie zeebenen heeft. Belangstelling voor deelname? Deelnemers van vorig jaar krij gen een uitnodigingsbrief. Alle anderen kunnen voor informa tie en inschrijven terecht bij Je roen Smits, CS Z 312, telefoon 4750 of bij John de Ruiter, tele foon 035-6947253. AHOLD FLITSEN APRIL 1996 Oudhollandse zeilboten doen ook mee aan de Ahold RegattaH. Met deze boot startte (eroen Smits in de eerste Ahold-race En de winnaar is: ...AH 1540!! Toen het Rotterdamse filiaal aan de Lijnbaan vorig jaar november werd uitgeroepen tot 'De Beste AH- winkel 1995', vloeide de champagne. In het laatste weekend van maart deden de 115 medewerkers van AH 1540 het feest nog eens dunnetjes over in Eurodisney, Parijs. Een verslag van een bruisend personeelsuitstapje. ©s, Zelfs in Australië blijft AH op de kleintjes letten, zo stelde Hennie van Essen onlangs tevreden vast. Op familiebezoek bij haar tante in de buurt van Melbourne stuitte ze op een Nederlandse 'Winkel van Sinkel'. Hennie, zelf werkzaam bij AH 1294 in het Utrechtse Hoog Catharijne, wilde er meer van weten en stapte de winkel binnen. ■ot mijn stomme verba zing hingen er overal AH-redameborden aan de muur en trof ik Nederlandse gloeilampen aan van het AH- huismerk. Heel grappig, als je zo ver van huis bent!' Naast souvenirs en typisch Neder landse produkten als koffie, hagelslag en pindakaas was ook het Jamin-snoepassorti- ment ruimschoots in de 'Winkel van Sinkel' vertegenwoordigd. De klanten worden door de Ne derlandse eigenaar onthaald met muziek van vaderlandse bodem. Verschillen merkte Hennie ook meteen op: 'Op de afdeling Vers ben ik verantwoordelijk voor het uitpakken en het snij den van brood. In Australië vult de leverancier zélf de vak ken in de winkel met zijn pro dukten. In Australië zou ik dus meteen een ander baantje moeten zoeken!' b ssistent-bedrijfsleider IWilliam Vermeijs (33) ge- "niet nog helemaal na van zijn" Disney-avontuur: 'Het was in één woord geweldig! We heb ben er eerlijk over gestemd, maar iedereen wilde het liefste naar Parijs. De supermarktma nagers uit ons cluster boden aan onze winkel te runnen toen we het weekend naai" Eurodis ney vertrokken; heel collegiaal van ze! In totaal zijn er 70 me dewerkers uit andere vestigin gen voor ons ingesprongen.' Wil liam: 'De supermarktmanagers gingen meteen aan de slag toen de eerste vrachtwagen van het DC binnenkwam. Alles werd uitgeladen en in de winkel ge zet. Toen kwamen ze er pas ach ter, dat de zending voor een an der filiaal bestemd was! Zo zie je maai-, het valt niet mee om in een winkel te werken. Met ver eende krachten is alles overi gens weer netjes opgelost en ge lukkig konden ze zelf ook sma kelijk om dit voorval lachen!' Slager Eef Olthof (29) ging in Eurodisney totaal uit zijn dak: 'Ik ben echt overal in geweest waar vaart in zat! Van Space Mountain, tot een Indiana Jo- nes-rit in een treintje tot een tocht in de Space Tours, een soort ruimtevaartreis. Zwaar genieten! Het is heel leuk om el kaar eens op een andere manier te leren kennen dan alleen in de winkel. Na zo'n reis heb je echt een band met elkaar.' Caissière Tanja de Roo (25) heeft bijna geen stem meer over: We hebben luidkeels zit ten zingen in de bus en natuur lijk ook in het park. Ja, ze heb ben in Parijs echt geweten dat we er waren! Toen de bar in ons hotel 's avonds dicht ging, heb ben we gewoon op onze hotelka mer verder gefeest. Op de terug weg hebben we nog ergens vre selijk lekker gegeten. Het was een weekend om nog lang aan terug te denken!' AH-gloeilampen kom je tot in Australië tegen 'We hebben er eerlijk over gestemd, maar iedereen wilde het liefste naar Eurodisney, Parijs'

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 12