NIEUWE HELPDESKS BELLEN ETOS- WINKELS BINNEN DRIE UUR TERUG 'Ahold steeds bezig met vernieuwing' Vanaf 1 april Air Miles bij Jamin INWERKPERIODi UIT DE WERELD In een Flits GROEIMARKTEN In een Flits Wik KLANTENBINDER Achter cijfers gaan mensen schuil 991 AHOLD FLITSEN MAART 1996 Vanaf 4 maart heeft Etos twee telefonische vraag baken. Een commerciële helpdesk (CH) en een logis tiek servicebureau (LSB) Vier dames behandelen alle vragen die binnenkomen bij het CH, twee gaan aan de slag bij het LSB. Moet er toch iets nagevraagd wor den? Uiterlijk drie uur later word je teruggebeld. De splitsing is een logisch ver volg van een winkelonderzoek dat Etos vorig jaar uitvoerde. Er moest teveel 'rondgebeld' worden naar de deskundige persoon, bleek uit dat onder zoek. Of je kreeg, met je spoed- vraag, contact met een ant woordapparaat. Die situatie was duidelijk voor verbetering vatbaar. 'We denken twee maanden no dig te hebben om er goed in te komen', schat Marijke Fahner, plaatsvervangend hoofd van de afdeling CH. 'Maar dan hopen we ook 70 van alle vragen di rect te kunnen beantwoorden. Inderdaad, een ambitieus plan. Maar we denken dat we ons op veel vragen goed kunnen voor bereiden Wanneer er een com merciële activiteit wordt ge start, moeten wij ons daar van te voren goed in verdiepen. Het zelfde geldt voor onze collega's van het Logistiek Servicebu reau. Die kunnen zich, door de splitsing nu concentreren op de logistieke vragen, zoals trans port-informatie, spoedorders en bestelinformatie.' Marijke krijgt er een taak bij. Zij maakt over een paar maan den een eerste analyse van alle vragen die tot dan toe zijn bin nengekomen. Die worden na melijk vanaf het begin geregi streerd. 'Na een maand of twee denk ik al een aantal voorlopige conclusies te kunnen presente ren aan het management', zegt Marijke. 'Als een probleem tel- Splitsing commerciële en logistieke vragen 70% van alle vragen direct beantwoord kens terugkomt, kunnen we misschien een oplossing beden ken die het voorgoed uit de we reld helpt.' In week 9 hebben alle Etos-winkels een telefoon kaart ontvangen. Daarop staan onder meer de nummers van de Commerciële Helpdesk (3434) en het Logistieke Servicebu reau (3696). Bij de CH kun je terecht van maandag tot vrij dag van 8.30 tot 17.30 uur. Bij het LSB van maandag tot vrij dag van 8.30 tot 12.30 uur. De helpdesk-ruimtes in Zaandam worden vijf dagen in de week 'bemand' door vrouwen die allemaal de nodige ervaring in het bedrijf hebben opgedaan. Op de foto Wilma van de Vel de, Corrie Rothuizen, Wilma Raijmakers, Marijke Fahner, Sonja Berendsen en Sylvia Leegwa ter. Met twee dagen stage bij de Helpdesk van Albert Heijn, een week in de winkel en een telefoontraining, verscheen het zestal op 4 maart aan de start. (Vervolg van pagina 1) 'Onze activiteiten in Tsjechië zijn in een stroomversnelling terechtgekomen', meldde Van der Hoeven. 'En onze samen werking met Jerónimo Martins in Portugal levert prima resul taten op.' De omzet in de VS nam toe met 12,3% tot 8,3 miljard. Van der Hoeven: 'Die stijging kwam vooral door de bijdrage van Ed wards, Finast en Giant Food Stores. Edwards heeft de laat ste jaren een ware metamorfose ondergaan en Giant heeft op nieuw een recordjaar achter de rug. Oók, omdat twaalf nieuwe winkels werden geopend. Over de toekomst zei de Ahold- president: We zijn steeds bezig met vernieuwing in en buiten de winkels. Om tegemoet te ko men aan de klant en om de kos ten zo laag mogeljk te houden. Ik kan u verzekeren dat, als dit gevolgen heeft voor individuele medewerkers, we dat zo goed mogelijk opvangen.' Van dei- Hoeven sprak ook over de ver dergaande internationalisatie van Ahold. We denken in de komende jaren in Nederland Tsjechië in stroomversnelling VS 12,3% meer omzet Saamhorigheid basis bedrijfscultuur een resultaatgroei van 10% te kunnen blijven realiseren. Voor de VS ligt dat op 15% per jaar. En voor de groeimarkten elders zelfs op 25%. In een aantal landen in Zuidoost-Azië en in China liggen voor Ahold aan trekkelijke mogelijkheden. On ze partners daar willen graag met ons in zee, vanwege onze ervaring met, en kennis over supermarkten, buurtwinkels, cash carry's, hypers en distri butiesystemen. Net als elders, worden de winkels waarin Ahold een aandeel heeft, geleid door lokale mensen.' 'Onze bedrijfscultuur is door dit alles in ontwikkeling5, consta teerde Van der Hoeven. 'De ba sis blijft echter het gevoel van saamhorigheid dat overal aan wezig is.' Voor 1996 verwacht de Ahold-president een omzet en winst vóór belastingen die hoger zullen zijn dan in 1995. 'De mensen zullen weten dat we met Air Miles beginnen', aldus Gerard de Vijlder van de gloednieuwe Jamin uit Katwijk Op 1 april starten de win kels van Jamin met Air Miles. 'Bij elke besteding van f 10 geven we één Air Mile', zegt productgroup manager Hans van Hoor- en. 'Bij andere bedrijven krijg je die pas bij f 25,-. Gerard de Vijlder, filiaalma nager van de gloednieuwe, ver bouwde theaterwinkel in Kat wijk aan Zee: 'Jamin pakt de in troductie groots aan. Er komt veel landelijke reclame en we hebben diverse Bonus Miles- aanbiedingen. 'De winkel is nu in paassfeer', zegt hij. 'Maar voor 1 april komt de winkel vol te hangen met de bekende blau we posters, stickers, noem maar op. Verder komen er veel cou pon-acties, waaraan we Bonus Miles zullen koppelen. De men sen zullen weten dat we met Air Miles beginnen.' "Waarom we mee gaan doen?', vraagt Hans Van Hooren. 'Ten eerste omdat Air Miles een uit stekende klantenbinder is. En ten tweede omdat het systeem een begrip in Nederland is ge worden. We sluiten ons graag aan bij het rijtje bedrijven dat nu meedoet. Bij Ahold zijn dat al Albert Heijn, Gall Gall en Etos. Wist je dat 37 procent van onze klanten Air Miles spaart? Die mensen kunnen vanaf 1 april dus nog sneller sparen. Bij ons dus al met een tientje. Men sen kopen nu eenmaal geen grote hoeveelheden snoep per winkelbezoek. En ons doel is natuurlijk de Air Miles-spaar- ders te trekken die nog niet bij Jamin kopen.' OKE, het is bijna een cliché, maar: de financiële cijfers zeggen dat het gaat goed met ons bedrijf. 'Over 1995 heb ben we opnieuw een uitste kend resultaat behaald', zei president Cees van der Hoe ven eerder deze maand bij de presentatie van de jaarcijfers. Hij bedankte de medewerkers voor hun grote inzet en veranderingsbereidheid: 'Van hen wordt veel gevraagd. Temidden van grote verande ringen tonen zij zich heel flexibel.' ACHTER JAARCIJFERS gaan mensen schuil: medewerkers (inmiddels circa 140.000 we reldwijd) en klanten (naar schatting 10 miljoen per week). Vorig jaar kozen weer meer klanten voor onze win kels. Aan ons de uitdaging om die stijgende lijn ook in 1996 vast te houden. VAN DER HOEVEN zei daar over: 'Iedereen bij Ahold heeft de opdracht voortdurend te zoeken naar nieuwe wegen om de klant te bereiken en het hem of haar naar de zin te maken. Steeds weer probe ren we door vernieuwing in de winkels, nieuwe produkten en meer dienstverlening in te spelen op veranderende be hoeften van de klanten.' SINDS KORT werkt ons bedrijf in drie regio's: Europa, Ame rika en Azië. Dat blijkt deze maand nog eens uit de start van onze activiteiten in Ma leisië en Singapore. Tegelijk geldt: hoe meer klanten we bedienen, hoe belangrijker elke afzonderlijke klant wordt. Overal stellen zij hogere eisen, willen ze meer waar voor hun geld en vra gen ze persoonlijke aandacht. Ook dat is een uitdaging voor de toekomst: we tellen onze klanten in miljoenen, maar bedienen hen één voor één. DIE OPDRACHT kunnen we aan: we zijn enthousiast en kennen het vak als onze broekzak. De groeiende inter nationale positie van het be drijf geeft ons daarbij een stevig steuntje in de rug. Hoofdredactie

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 3