Bij AH in Scheveningen wappert de Scheveningse vlag VAN 'T SCHAP 2 SPOOR WODKA PAASPRET KINDER KOEKJES AHOLD FLITSEN MAART 1991 't Is een apart volkje, die Scheveningers. Als nieuwko mer kom je er niet zo makkelijk tussen. Dat onder vond de Albert Heijn-winkel aan de Keizerstraat in het hartje van Scheveningen, toen deze op 7 december 1994 zijn deuren opende. Op de eerste dag zag het weliswaar zwart van de buurtbewoners, maar in de maanden erna werd de winkel maar matig bezocht. De medewerkers van het geteisterde filiaal zonnen op maatregelen. En met succes. Inmiddels zijn de Scheve ningers over de streep. Het bewijs: AH past op de Scheveningse kleintjes. Vervangend supermarktma nager Otto Tetteroo wist waar hij aan begon. Aan de hand ervaringen, opgedaan in een andere Albert Heijn-winkel, be greep hij dat het begin moeilijk zou zijn. Van Tetteroo: 'Scheve ningers hebben een emotionele band. De mensen hier blijven trouw aan de eigen bakker, de eigen slager, de eigen buurtsu per. Die mentaliteit is anders dan in de grote stad, waar de klant vooral kritisch kijkt naai de afstand en naar de kosten. Op zich vind ik de Schevening se situatie wel wat hebben. Het betekent dat je echt je best moet doen om de mensen voor je te winnen. Temeer daar wij het van de buurtbewoners moe ten hebben. Er is hier een groot parkeerprobleem; ieder een komt hier lopend of met de fiets.' De Albert Heijn-ers be gonnen met het plaatsen van advertenties in het plaatselijke nieuwsblad, de Scheveningse Courant. T)e redactie gaf ons de tip om te adverteren in de spe ciale edities, zoals die bijvoor beeld rond vlaggetjesdag op 1 juni wordt uitgegeven. En aan de gevel van de supermarkt hebben we tussen de Albert Heijnvlaggen enkele Scheve ningse vlaggen gehangen.' Een gebaar - bleek later - dat alom werd gewaardeerd. Min of meer een toevalstreffer was de aanstelling van Barbara Barbara Oenema schenkt koffie voor Scheveningse klanten Oenema als caissière en deli- medewerkster. De geboren en getogen Friezin, zelf afkomstig uit een klein dorp, bleek de mentaliteit van de Schevenin gers als vanzelf aan te voelen. Dat bracht de Albert Heijn-ers op een idee. SM Tom Cornax besloot haar voor de helft van de tijd in te zetten als 'klanten- verwenster'. De Friezin is in middels voor velen een bekend gezicht en aanspreekpunt in de winkel geworden. Ze verzorgt de demonstraties en schenkt de klanten een kopje koffie in als de rijen wel erg lang zijn bij de kassa. Sinds kort kunnen op woensdagmiddag van 2 tot 4 uur kinderen bij haai- aanschui ven aan een lange tafel, om te knippen en te plakken en een glaasje limonade te drinken. Gewoon omdat ze het leuk vin den, of omdat de ouders zo tijd hebben om even rustig bood schappen te doen. De eerste keer was op 14 februari, Valen tijnsdag. Barbara rekende op 15 kinderen, het werden er al meteen 24. Een hoop drukte, dat wel, maar iedereen in de winkel, van jong tot oud, wist het te waarderen. Barbara Oenema: 'Heel veel mensen kennen mij nu. Van huis uit ben ik dat ook zo ge wend. In een dorp van 3000 in woners kent en groet iedereen elkaar. Als ik koffie schenk, maak ik ook even snel een praatje. Vooral oudere mensen vinden dat leuk.' Bij Albert Heijn in de Keizerstraat groeit het enthousiasme. Dagelijks ko men er nieuwe ideeën bij. De winkel zit, zogezegd, op het juiste spoor. Van Tetteroo. 'Al met al heeft dat wel een klein jaar geduurd. Aan de andere kant: als je de Scheveninger eenmaal voor je 1 hebt gewonnen, dan huur jc er als winkel echt bij.' •u g In week 15 introduceert Gall Gall zeven nieuwe wodka's: Finlandia Cran berry, Wyborowa Pineapple, Wyborowa Peach, 1822 Vodka Orange, Smirnoff Citrus, Krolewska en Danzka. De nieu we aanwinsten zorgen ervoor dat het wodka-assortiment in één klap bijna wordt verdubbeld. 'De aanleiding is ei genlijk heel simpel', zegt Kees Postma van Gall Gall. 'Zonder er speciale aandacht aan te besteden, steeg onze wodka-omzet in 1995 met maar liefst zestien procent en hebben we inmid dels een marktaandeel van zo'n dertig procent. Dat is veel. Ook internatio naal gezien zit wodka in de lift.' Gall Gall wil vooruitlopen als het gaat om trends en profileert zich daarom nu als wodka-specialist van Nederland. 'De nieuwe wodka's zijn vrij uniek', zegt Postma. 'Je zult ze in Nederland niet vaak tegenkomen omdat ze officiéél niet geïmporteerd worden. Leveran ciers doen dat speciaal voor ons. Daar naast hadden we al tien andere wod ka's in de winkels staan, waaronder de maten. Een kleine koker kost f 9,95, de grote f 13,95. Opvallend is ook het paasboeket, voor wie eens wat anders wil met Pasen. 'Normaal zou je niet naar Jamin gaan om een bloemetje te kopen, maar we hebben nu iets speci aals', zegt Keetman. 'Een boeketje met zijden bloemen en daarin geen knop maar een paaseitje.' De prijs: f9,95. In week 12 en 13 houdt Jamin een gro te actie met losse chocolade-eitjes. Voor 100 gram zelf te scheppen eitjes betaalt de klant dan geen f 2,25 maar slechts f 1,99. Wie zijn puntzak vult met 500 gram krijgt er bovendien een gratis paasattentie bij: een mooie kaarsenring met daarin een gele kaars in de vorm van - hoe kan het ook anders - een ei! De winkels van Jamin staan op dit ogenblik vol paashazen, -hanen, - kippen en -eieren. In alle soorten en maten. 'Er staat een groter, breder en mooier assortiment dan ooit', aldus een enthousiaste productgroup manager Frans Keetman. Vanaf week 2 worden er al paasartikelen verkocht. 'Je hoor de veel mensen zeggen: 'Nu al?' Maar even later stonden ze met hun eitjes bij de kassa.' Als luxe paascadeautje ver koopt Jamin onder andere kokers gevuld met chocolade eitjes. Om elke koker zit een fraaie servet ring. Ze zijn ver krijgbaar in twee Bolletje geldbiscuit en smurfen opzet- biscuit, Liga jungles, LU prince mini- biscuit, choco prince en dinosaurus chocola. Wie twee pakken koopt, krijgt er bovendien een gratis bouwplaat bij. Reclame wordt gemaakt via een voor pagina-advertentie in de landelijke dagbladen en er is uiteraard volop pro motiemateriaal aanwezig in de win kels. De actie wordt gevoerd in samen werking met de leveranciers Bolletje en General Biscuits. 'De bouwplaatac tie is de eerste in een reeks activiteiten met kinderbiscuits', zegt Aijen Mulder, Category Manager bij AH. AVe hebben bewust gekozen voor alleen bekende merken, het aanbod van dit soort kin- de vraag. Ook op lokaal niveau willen we meer gaan doen. We denken aan een soort fun-modu le, met materialen en een handleiding voor een activiteit die win kels, wanneer ze maar willen, kunnen organi seren. Dat is met name interessant tijdens va kanties, maar winkels met veel kinderen in de jl nabije omgeving kun nen er mogelijk ook op andere momenten mee aan de slag.' kwaliteitstopper Smirnoff Black.' De nieuwe wodka's hebben prijzen van f 19,95 tot en met f 32,95 en de toege voegde smaken hebben een natuurlijke basis. Ze zullen via advertenties in lan delijke en regionale dagbladen onder de aandacht van het pu bhek worden gebracht. Ook in de winkels wordt het volgens Postma een groot wodka-feest want van week 15 tot en met 17 is wodka hèt grote actie thema bij Gall Gall. Voor en tijdens de paasva kantie besteedt AH volop aan dacht aan biscuits voor kinderen. Zes artikelen zijn in week 13 en 14 te koop voor de actieprijs van f 1,99. Het gaat om

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 2