■7 DUITS ASSORTIMENT ALBERT HEIJN BEEK AH BEEK VOORBEELD EIGENTIJDSE WINKEL oveiet de klant een groot deel van Nederlands grootste AH. Als hij zich omdraait, kijkt hij naar de Perla Plaza koffie-corner ken. Wil je het proeven? Naast 'Brood' ligt het Perla Plaza, een drukbezochte koffiecorner voor een broodje, een taartje, soep of ragout. De kleintjes hebben een eigen hoekje met video. Van hier heb je een panoramisch uitzicht over de winkel én het diepvries eiland (ruim 700 m2) waar de palmbomen en zanddecors de il lusie moeten wekken van tropi sche warmte tussen de koude vrieskisten. 'Echt voor onze funshoppers'. zegt André van Lieverloo. 'De klant voelt zich hier op zijn gemak. Perla Plaza is een onderdeel van onze servi ce, die we binnenkort overigens nog verder gaan uitbreiden. We gaan ook kookdemonstraties ge ven met de AllerHande-recep- ten. En misschien wel kookcur sussen. En wat dacht u van een dagje uit naar Beek, naar Albert Heijn? Dagtripjes maken, daar zijn Nederlanders dol op.' Van Lieverloo legt uit: "We heb ben een duidelijke regiofunctie. We zijn ook heel centraal gele gen in Zuid-Limburg. Maar 'de regio' strekt zich voor de Lim- Lthe - In november 1995 van Miro omgebouwd tot een Albert Heijn supermarkt met een regionale functie -Totale verkoopoppervlakte is 3900 m2. -Aantal kassa's is 27. - Aantal medewerkers is 180. burgers uit tot in Duitsland. Ook om de boodschappen te doen. Wij zagen dat onze klan ten steeds vaker de grens over gaan en we ontdekten dat be paalde produkten van Duitse merken erg populair zijn. Choco lade, toetjes, worsten, wasmid delen. In onze nieuwe formule hebben wij dan ook een Duits assortiment opgenomen. Want wat de klant daar haalt, moet hij ook hier kunnen krijgen. En het werkt, voor zover we dat kort na de start al kunnen over zien. Ook voor dozen melk hoeft de klant niet meer naar Aldi. Of naar de Makro, voor een super- pot satésaus. Wij hebben alles onder één dak en in elke prijs klasse. Ik zeg altijd maar: we hebben deze winkel vanuit de marktbehoefte gebouwd. We be nutten hier de mogelijkheden die de lokale markt ons biedt en we luisteren naar de behoefte van onze klanten.' AH Beek is een goed voorbeeld van eigentijdse lokale marketing: een breed internationaal assorti ment, mooie presentaties, maar ook grootverpakkingen met de daarbij behorende prijsstelling. 'Dat bijt elkaar niet', zegt AH's vi ce-president Oscar van den Ende. Hij legt uit: 'Als je maar duidelijk bent in wat je de klant aanbiedt.' Zo is overal in de Beekse winkel in één oogopslag duidelijk wat de klant er mag verwachten. De inrichting van de afdelingen draagt daartoe bij; is soms luxe of 'fun', soms eenvoudig. Pla fondhangers onderstrepen daar ter plekke: 'Koop wat meer, be taal wat minder', bij bulkgoede ren, of 'Grote verpakking, kleine prijs' bij grootverpakkingen. Supermarktmanager André van Lieverloo: 'Wij wilden een zaak die draait op twee sporen: een ruime kwaliteitswinkel en een duidelijk prijssignaal' De winkel is i thematisch ingedeeld naar luxe waren, bulk of groot verpakking Voordat de klant neer strijkt in de koffie-cor ner, doet hij aan de zelf- bedienings counter zijn keuze uit een scala van lekker nijen en drankjes

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 7