AH Beek, pakhuis en speciaalzaak Een passage met een viertal 'corners' geeft de grens van de supermarkt aan in het grote Makado-winkelcentrum. Verse vis, kleine snacks, bloe men en planten en een kiosk voor tijdschriften en sigaretten. Deze Al- bert Heijn in het Zuidlimburgse Beek is groot. De grootste AH van Nederland. Niet zo diep, maar wel ontzettend breed: 27 kassa's op een rij en dan nog een aantal meters. De zaak is zo ingedeeld dat je altijd en overal overzicht houdt. Het is één van de belangrijke aspecten in de nieuwe formule van deze supermarkt. BULK, GROOT, LUXE Jacqueline Pfeiffer, medewerkster Bake-off vond het hier altijd al leuk, maar nu nog net een beetje meer. 'Voorheen deed ik alleen bediening. Nu bak en verpak ik. Ik doe bestelllingen. En het luxe gebak is erg leuk. Ik krijg zelfs klanten uit Maastricht en Sittard. Ze hoeven niet meer naar de bakker of de groenteman. We hebben alles hier!' 1ÏE HEBBEN HIER ALUS' De ruime groente- en fruitafdeling is na bin nenkomst de eerste stop. Massa's vitami nes, overzichtelijk gevat in krat ten op niet te hoge tafels, zodat je meteen verder de zaak in kunt kijken. En het oog valt on vermijdelijk op de 'wall of value' (naar Amerikaans voorbeeld, een muur van scherpe aanbie dingen) die deze week is opge bouwd uit twee merken toiletpa pier. 'Alles moet overzichtelijk en dus ook direct zichtbaar zijn', legt de jonge supermarktma nager André van Lieverloo (32). 'Onze klant is gewend aan groot, massaal en veel ruimte. Een pakhuis vol volume-artikelen en lage prijzen. Daar hebben wij ook heel duidelijk rekening mee gehouden toen deze laatste Miro van Nederland werd omge bouwd tot een Albert Heijn. Wij wilden een zaak die draait op twee sporen: enerzijds een kwa- liteitswinkel, die ruim is inge deeld met een zo groot mogelijke keuze voor de klant en ander zijds een duidelijk prijssignaal. Met oog voor de lokale behoeften hebben we dit zo vertaald.' Na de groenten: een 'hal' met een grote diversiteit aan fris dranken en bier. En er zijn aparte afdelingen voor vlees en deli, voor kaas, voor brood en diepvriesprodukten. Allemaal thematisch ingedeeld van bulk, naar grootverpakking, naar luxe waren. 'Overal in de winkel zie je meters hangen, waarop we de prijssignalen communiceren', vertelt Van Lieverloo. 'Koop wat meer en betaal wat minder' geldt voor de bulkgoederen die verkocht worden per doos of per krat. Dan hebben we 'Grote ver pakking, kleine prijs'. Dat zijn onder andere artikelen die we van GVA betrekken (Ahold's Vanuit de broodafdeling ovt grootverbruikers-leverancif red.), zoals tweeliter blikt' fruitcocktail. En we hebben i tuurlijk de Euroshoppers. Bij volumeverpakkingen vind kortingsbonnen, variërend vj f 1,- tot f 7,50, die je inlevert! de kassa.' Halverwege de routing stap je een andere wereld. Geen bu meer, geen volume, hier domii ren luxe en fun. Via de bed ning bij de deli en kaas naar e enorme broodafdeling die een soort 'Shop in de super' ej grote variëteit aan broodsoort biedt. Van heel gewoon tot zt luxe, en een gebakscounter wa de overheerlijke Limbur- vlaaien zijn geëtaleerd als eet kunstwerkjes. Hier is de vit van hout, zijn de vitrines gec coreerd met kersenrode stof i is de verlichting uiterst sfeervi zoals de geur natuurlijk authf tiek is: vers brood. Dit is e trekker, alleen al om naar te 1 Voor medewerkster Jacqueline Smeets was de overgang van een Miro naar een AH-formule een wereld van verschil. 'Er wordt nu een veel groter beroep op onze zelfstandigheid en verantwoordelijkheid gedaan.'

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 6