'Onze stille dag is de zaterdag' VAN 'T SCHAP AH in het Academisch Ziekenhuis Groningen STAPELEN HONDEVOER OPPEPPER MUISJES OTEN SIEN- MOK- KEN 'RUOTVlI®! BROKKEN 'Rim#': Brokks® AHOLD FLITSEN FEBRUARI 1996 'Een echte buurtwinkel' noemt AAM en plaatsvervangend winkelmanager Kasper Boomgaarden 'zijn' AH (85 m2) in de ultramoderne hal van het Academisch Ziekenhuis in Gro ningen. In een heel bijzondere 'buurt'. 'Het was in het begin best wennen', bekent Kasper. 'Het ene moment krijg je hier drie jolige verpleegsters binnen, het volgende moment een klein kankerpatiëntje. Dat is wel even slikken. Zo'n jochie verwen je een beetje.' Acht ervaren mensen, waarvan drie fulltime, houden de winkel sinds begin oktober bijna tach tig uur per week open. Op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 20.30 uur en op zater dag" en zondag, van 12.00 tot 20.30 uur. De pieken liggen precies omgekeerd aan die van een supermarkt. 'Onze stille dag is de zaterdag', legt Kasper uit. 'En onze drukke dagen zijn zondag, maandag en woensdag.' Zondag is zijn lievelingsdag. 'Er komen dan geen leveringen bin nen en kantoren zijn gesloten. Je kunt je dan helemaal wijden aan je winkel en je klanten.' Een oudere dame wandelt de winkel in. Kijkt vluchtig naar binnen en vraagt dan bij de kassa om een net mandarijnen en een plak chocolade. Kasper aarzelt geen moment en haalt de produkten in kwestie per soonlijk uit het schap. Later legt hij uit: "Veel oude- De belangrijkste doelgroepen van de AH-winkel in het Academisch Ziekenhuis Groningen zijn ziekenhuispersoneel, patiën ten en bezoekers, en medisch studenten neel (6000 mensen), patiënten (2000 bedden), bezoekers en medisch studenten. 'We zitten ruim boven het aantal bereken de klanten', aldus Kasper Boomgaarden. "En het aantal klanten neemt nog wekelijks toe. De besteding per klant kan nog wel wat hoger. Je begrijpt', grinnikt de AAM, 'dat we daar iets aan gaan doen.' 'Ondertussen luisteren we heel goed naar wat de klanten in on ze winkel zoeken', vervolgt hij. 'Over het assortiment is na tuurlijk goed nagedacht. Maar in de praktijk zetten we de puntjes op de i. In de eerste we ken schreven we alles op. Som mige vragen waren éénmalig, anderen kwamen telkens terug. Inmiddels hebben we ons assor timent met 25 produkten aan gevuld. Zo is onze drogmetica- afdeling stevig uitgebreid, met onder meer tandenragers en zachte tandenborstels. Die twee produkten zijn aanraders van de afdeling Tandheelkunde, die patiënten naar ons doorstuurt.' Bij de ingang komt diezelfde dag een koelkast met blikjes frisdrank. En uiteraard heeft deze AH ook beschuit en pak ken muisjes op het schap. 'Voor de kraamafdeling', verklaart Kasper. Ineens loopt de winkel vol. De klok wijst 12.00 uur. Sommige klanten pakken geen mandje, maar stapelen de lunchbood- schappen op hun arm. Pakje melk, broodjes, twee stuks fruit. Iemand legt een zojuist aangekocht broodje Bapao in de magnetron bij de uitgang. 'Soms worden op bankjes om de hoek complete AH-maaltijden verorberd', vertelt Kasper. 'Ko men ze hier bestek lenen.' De studenten Erik Blomsma en Steven van Lelyveld hebben die ochtend doorgebracht in de Me disch Bibliotheek en schuiven met him broodjes aan bij de twee kassa's. 'Het is hier wel ietsie duurder' zeggen ze kri tisch, 'maar het is wel prak tisch. We komen hier vaak...' staat al in de Jamin-winkels en is ge vuld met Oudhollandse boerderijdrop. 'Om de vier, vijf weken wordt er een nieuwe mok geïntroduceerd', vertelt Keetman. Met steeds een andere teke ning erop èn een andere inhoud. In to taal volgen er zes. Het is een prachtige serie.' Over de prijs van een mok mag men niet mokken. Die is slechts f7,95. re mensen kunnen de winkel niet zo goed plaatsen. We zijn ook geen supermarkt, maar een AH-buurtwinkel. Klanten ver wachten volstrekt niet dat we een uitgebreid assortiment heb ben, maar zijn uit de brand met wat wij bieden. 'Goh, wat heb ben jullie nog véél!' horen we vaak. En ja: we geven veel ser vice. Bovendien vinden we dat we een sociale functie hebben. Er komen hier nu eenmaal veel zieke en bezorgde mensen bin nen.' Hondebezitters, één op de vijf gezinnen heeft er een, zien hun hond als een echte vriend. Dierenliefde gaat tegen woordig zelfs zover dat eigen eetge woonten rechtstreeks geprojecteerd worden op de trouwe viervoeter. 'Varië ren is lekker en gezond, ook voor m'n hond', vindt de baas. En dus herintro duceerde AH in week 6 het assorti ment diervoedingsprodukten. Flink vernieuwd, vol variatie en in pakken waar de vriendschap vanaf straalt. Compleet Diner is een volledige maal tijd met rundvlees, granen, groenten en pasta. Droogvoer dat goed is voor de spijsvertering, de broodnodige vitami nen en een glanzende huid. Dat geldt ook voor de Krokante Brokkenmix, met rundvlees, kip en granen. Je zou er zélf bijna zin in krijgen! Voor jonge, actieve honden (tot 18 maanden) zijn er spe ciale Junior Brokjes, voor extra ener gie. Voor de oudjes staan de Senior Brokken en het Senior Diner op het menu. Iets lichter verteerbaar en mak- Oververmoeid? Last van griep? Een zwaar tentamen voor de boeg? Of een loodzware sportwedstrijd achter de rug? De Tuinen heeft een oppepper waar je 'u' tegen zegt: Pure Power, F.P.P. van Soria Natural, verkrijgbaar in ampullen. Een honderd procent na- tuurprodukt, zoals we van De Tuinen gewend zijn. Een ampul bevat 1000 mg Royal Jelly (het voedsel van een bijen koningin die daardoor 24 keer langer leeft dan een normale bij), 1000 mg Propolis (een bijenprodukt dat bijen te gen bacteriën beschermt), 750 mg Gin seng-extract (een krachtige energiege ver uit Korea), organische mineralen, glucose en fructose. Annemieke Rijke van De Tuinen is laaiend enthousiast. Want wat is er leuker om iets te verko pen datje zelf hebt uitgeprobeerd? 'De leverancier had wat monsters achter gelaten en na een zware dag heb ik er een genomen', zegt ze. 'Ik kreeg een flinke energiestoot, heb doorgewerkt tot in de avond en voelde me zelfs daarna nog fit.' Pure Power drink je zijn zieken- huisperso- met een rietje uit de ampul of opgelost in thee of jus d'orange. Het liefst ge koeld. Vanaf week 6 krijgt de klant bij elke ampul een gratis zakje Te Negro om te mixen. Zwarte Chinese thee die zuiverend en stimulerend werkt. 'Het loop storm in de winkels', weet Anne mieke. 'De ampullen vliegen de deur uit. Sommige klanten nemen Pure Po wer direct in de winkel in. Jong of oud, de meesten komen regelmatig terug. Er zijn zelfs al klanten overgestapt op de grootverpakking van 20 ampullen (f 59,95).' De ampullen zijn los verkrijg baar voor f 3,50. Het proberen waard! De belangrijkste klantgroepen van de piep kleine AH kelijk te kauwen. Daarnaast zijn er nog diverse soorten blikvoeding en luxe kuipjes met meer vlees. Het assor timent wordt compleet gemaakt met snackstrips, krokante kluiven, smul- botjes en -rondjes. Een tussendoortje gaat er altijd in. zegt Frans Keetman, productgroup ma nager bij Jamin. 'Prenten uit de oude doos zijn weer in. Fi guren als Dik Trom en de plaatjes van de aap- noot-mies-leesplank BROKfê KF duiken overal weer op.' Ook de Ot en Sien-teke- ningen van illustrator Cor nells Jetzes zijn nog altijd populair. In anderhalfjaar tijd verkocht Jamin zo'n 200.000 blik ken, in tot nu toe zes varianten. 'Er volgen er nog twee, daarna stoppen we met de blikken', aldus Keetman. Fana tieke verzamelaars hoeven niet te treu ren, want ze kunnen zich nu op de Ot en Sien- mokken storten. De eerste In week 6 zijn bij Jamin nostalgi sche Ot en Sien- mokken geïntro duceerd. 'De mokkenserie is het vervolg op onze succesvolle actie met Ot en Sien-blikken met snoep of koek',

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 2