Etos-dames gaan AH 1544 potje pindakaas Geen potje bier, maar een 12 Container veroorzaakt knellend probleem VERJAARDAGS CADEAUTJE KANJER NAR A Een gekooide dame?! Wees maar gerust. Jan- neke Bosman is niet zo gevaarlijk als op deze foto lijkt. De Etos-medewerkster van filiaal 7374 in Haarlem deed samen met haar colle ga's verwoede pogingen om de door het DC afgeleverde goederen uit een klemmen de container te bevrijden. Maar voor het zover was Eerste verkoopster Brenda Jansen is er nog vol van: 'DC-dagen zijn bij ons altijd 't drukst. Logisch, je wilt je klanten goed te woord staan maar tegelijkertijd moeten ook de pas geleverde artikelen uit de con tainers en de winkel in. Met één container hadden we echt een knel lend probleem!' Die bewuste container, volgepakt met shampoo, schuimversteviger, douchegel, zeep en haarlak, was met geen mogelijkheid open te krij gen. 'We hebben met z'n allen aan de containerdeur staan trekken', herinnert Brenda zich. 'Dat misluk te. Toen de gereedschapskist er bij gehaald. Niets werkte. Na een mis lukte poging van de huismeester werden we zo wanhopig dat we zelfs klanten gevraagd hebben om te hel pen.' AHOLD FLITSEN FEBRUARI 1996 Etos-medewerkster Janneke Bosman tijdelijk gekooid Met vereende krachten werd de loodzware container op zijn kant gelegd. 'Via het deksel aan de bo venkant van de container hebben we alle spullen eruit gehaald. Het was géén gezicht! Om beurten kro pen we de container in. Onze han den en benen zaten vol met afdruk ken van de roosters. Ja, soms moet je er veel voor over hebben om je winkel te vullen. We hebben er flink om gelachen. Maar het was eens en nooit meer!' ^adopteert omenicaanse peuter Je ouders zullen maar AH 1544 heten! Daurin, een driejarig jongetje uit de Do- menicaanse Republiek heeft ze. Het wordt voor hem nog een hele klus om al zijn Haagse papa's en mama's uit elkaar te hou den. Hij heeft er in een klap maar liefst 46 Foster Parents adoptie-ouders bij! neelsleden spontaan in. 'Partti mers, zaterdaghulpen en vaste medewerkers, iedereen was van de partij', vertelt André blij ver rast. Samen met collega Sabine van Bergenhenegouwen organi seerde hij verder het hele pro ject. Het idee pikte André op bij zijn schaakclub, waar de leden ook een kind hadden geadopteerd. 'Het is gewoon leuk', vertelt hij enthousiast. 'Voor f 15,- per persoon per jaar betalen we als groep niet alleen mee aan de adoptie, maar kunnen we ook nog een verjaardagscadeautje kopen en betalen we de porto kosten en de afdrukkosten van de foto's, die we opgestuurd krijgen. En met de feestdagen sturen we natuurlijk iets ex tra's. Timing is alles. Direct na de winstuitkering in december hebben we het geld ingezameld en was de betaling zo rond.' 'Kijk, dat is 'm', wijst Peter op een foto aan. *We hadden geen voorkeur voor een jongen of een meisje of een bepaald land, dat hebben we aan Foster Parents overgelaten. Zij weten het best waar de hulp het hardst nodig is.' Het werd uiteindelijk de driejarige Daurin Montero Mo- rillo uit het plaatsje Sabana Grande in de Domenicaanse Republiek. 'Eigenlijk staat de adoptie van een kind symbo lisch voor financiële ondersteu ning van een heel dorp', vertelt Tullepetaoners (tijdens het carnaval de inwoners van Roosendaal) konden bij hun AH 1304 terecht voor Tulle- petaonse pindakaas'. Een primeur die op Carnavaleske wijze gevierd werd. Op 2 februari onthulde Prins Ruud I in het bijzijn van de boerenraad en de Tulpetaonse kapel een toren van opgestapelde pindakaas. Het startschot van een carnavalsactie die nog tot 25 februari duurt. Carnaval op de pot pinda kaas in Roosendaal 'Je denkt na tuurlijk: carna val en pinda kaas, wat heeft dat met elkaar te maken', zegt supermarktma nager Cor Zijl mans. 'Maar het gaat hier om een actie voor het kinder carnaval. Vaak doen we tijdens het carnaval wijnacties met eigen etiketten. Dit jaar wilden we eens iets anders. Dat is ge lukt.' AH zocht contact met de Stichting Carnaval Roosendaal, omdat ze hun activiteiten op ludieke wijze wilde ondersteu nen. Na contacten met Marveio werd het idee geboren om ge- zamelijk een pindakaas-actie te doen. Zijlmans: 'De pindakaas gaat voor het gebruikelijke bedrag van f 4,29 in de verkoop. Maar daarvan wordt dit keer f 2,- overgemaakt aan de Car navalsstichting. Die gebruiken het bedrag voor de spelletjesmid dag op de Oude Markt, het kin dercarnaval.' Voor de actie werd een speci aal pindakaas-eti ket ontworpen met het zoge naamde Roosen- daalse drietal: Prins Ruud I, de nar, en 'Sjampet- ter'; een soort politie-agent die tot het gevolg van de Prins hoort. Ook werd het Carnavals- thema van 1996; 'oor ze zien- ge' (hoor ze zingen, maar dan met 11 letters, het gekkengetal, gespeld) op het etiket vermeld. Marveio produceerde in totaal duizend potten van 700 gram van het vertrouwde AH-huis- merk. Cor Zijlmans: 'Het is een resultaat waar we samen met Marveio best trots op mogen zijn.' Hij voegt eraan toe: 'Het is best goed om een boterham met pindakaas te eten voor je carnaval gaat vieren. Een goede ondergrond en bovendien krijg je er flinke dorst van.' André. 'Van het geld worden scholen neergezet, lessen be taald, opleidingen gevolgd en bijvoorbeeld waterputten ge bouwd.' De AH-medewerkers worden via brieven op de hoog te gehouden van het wel en wee in Sabana Grande en sturen ook zelf verhaaltjes op. "We zul len er nog een harde dobber aan hebben om uit te leggen wat een AH-supermarkt precies is. We gaan proberen om iedere maand iets op te sturen. We hebben nu het plan om öf een groepsfoto öf 46 pasfoto's op posterformaat op te sturen. Eens kijken hoe dat uitpakt!' André kan het project iedereen aanraden: 'Aholders die dit ook een leuk idee vinden, kunnen ons bellen.' Enkele maanden geleden hmg AAM André Bruystens een in schrijfformulier van het Foster Parentsplan op het prikbord van AH-filiaal 1544. Zijn bedoe ling was om samen met een aantal collega's een kind uit een Derde Wereldland te adopteren Binnen een recordtijd schreven maar liefst 46 van de 57 perso Elf van de 46 AH-pleegouders (AH 1544) van het Domenicaanse jongetje Daurin Montero Morillo. In het midden initiatiefnemer André Bruystens. Inzetje: Straatbeeld in de Domenicaanse republiek

Personeelsbladen | 1996 | | pagina 12