Renate Schuur wint Ahold Scriptieprijs 1995 'Twee kroketten voor een piek?' 'Bij Ratelband?' 'Ja, die heeft een patattent hier.' 'Ik hou het wel bij een broodje van de bakker.' In spannende finale: VIJFTIG INZENDINGEN DROOM AHOLD FLITSEN DECEMBER 1995 Rozemarijn Anja (I), Pauline en Anita Even rust! Even bijpraten met collega's, de krant lezen, een spelletje doen. Kopje koffie, kopje thee. Kantines, koffiehoeken en bedrijfsrestaurants zijn vaak de sociale spil van het bedrijf. Het hol van de leeuw. Flitsen kijkt elke maand één keer achter de schermen. is blijven zitten. 'Dit is een monu mentenpandje', verklaart jacob- Jan. 'Vroeger zat hier een kle dingzaak, zaten wij aan de over kant. Als je hier uit het raam kijkt, kun je het zien.' De koffie prut telt. Pauline is terug met twee broodjes hamburger van de Fe- bo. 'Dat doe ik niet elke dag, hoor. Maar er wordt hier toch wel vaak een snack gehaald.' Even later: 'We eten even gauw. Als het niet druk is, een half uur tje, met z'n tweeën. Heel soms met z'n drieën. Op maandag morgen voor we opengaan eten we met het hele team. Halen we broodjes bij de bakker.' 'Koken kun je in deze kantine niet', ver telt Anita de Vries als zij èn Anja Comelissen bij hoge uitzonde ring even aanschuiven. 'Op koopavonden is het dus de pizza sprint of iets van meneer Ratel band. Twee kroketten voor een piek.' 'Bij Ratelband?' 'Ja, die heeft hier in Alkmaar net een pa tattent geopend. Hoe die het doet, weet ik niet, maar het zijn echt goede kroketten.' 'Ik houd het toch maar op een broodje van de bakker', zegt Anja. Dan gaat de telefoon. Hulpnodig in de winkel. Ze moeten weer aan het werk. Anja plukt nog wat ha ren recht in het kleine spiegeltje op de schouw. Dat is die och tend meegenomen door Cré Prins, een oude rot in het Etos- vak. 'Een spiegel is onontbeerlijk voor de kantine van een Etos- winkel. Wij moeten er toch ver zorgd uitzien. Goede make-up, haren netjes. Het zou me niet verbazen als er hier snel een gro te spiegel aan de wand hangt.' 'Waar het over gaat hier? Vrou- wengesprekken hè', zegt Roze marijn de Willik. Over de week enden, over stappen, over jon gens. En over verhuizen. We zijn verhuisd met de winkel en daar naast gaan er hier, geloof ik, ze ven van ons zélf verkassen. In cluis mijzelf. Ik heb net een nieu we keuken uitgezocht...' Jacob-Jan Soms kom je echt op een fout moment een winkel binnenvallen. Bij Etos in het hartje van Alkmaar is het bere- druk. In het magazijn staat het mutjevol. Dat raadt je de koe koek. 'We zijn net verhuisd', roept Jacob-Jan de Vries, eerste verkoper. 'Paar weken open.' Bo vendien is het vlak voor Sinter klaas. Er staan rijen bij de kassa. En natuurlijk voor de geuren- counter. 'Tijd om te eten is er nauwelijks', zegt Jacob-Jan, als we de trap oplopen naar de kan tine. 'Ik heb net de bestellingen binnengekregen.' Tegelijkertijd holt Pauline de Vries de deur uit. 'Even een broodje halen.' De kantine is nog een beetje kaal', zegt Jacob-Jan. 'Ik heb net een poster opgehangen van Frank de Boer met de Ajax-geur. Ja, Ajax komt hier regelmatig over tafel. Dan denk je: allemaal meiden. Maar vergis je niet, er zitten ech te Ajax-fans tussen.' 'Gisteren, de dag van de wereldbekerwedstrijd tegen Gremio, ben ik in mijn pauze alle etalages afgelopen waar de televisie aanstond', ver telt Anita de Vries later. De kanti ne is wit en nieuw, maar heeft toch wel wat. Zeker door de ou de schouw die bij de verbouwing En de winnaar is:... Renate Schuur! Op donderdag 7 december maakte de heer VNO/NCW-voorzitter Rinnooy Kan als voorzitter van de jury bekend, wie van de vijf genomineerden de Ahold Scriptieprijs van 1995 in de wacht had gesleept. De feestelijke prijsuitrei king vond plaats in het hoofdkantoor van Ahold in Zaandam. 'Een prachtwerk' motiveerde de jury haar keus. Met het beha len van 8,04 punten viel Renate Schuur uit Zoetermeer in de prijzen met haar afstudeer scriptie 'Optimale winkeltijden in Leidsenhage'. Dit onderzoek vormde haar afstudeeropdracht aan de Faculteit Bedrijfskunde van de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Het behandelt de gevolgen van de verruiming van de winkeltijden, toegespitst op een winkelcentrum in Leid- schendam. De jury ontving ruim vijftig scripties over de detailhandel van zowel universitaire als HBO-studenten, om mee te din gen naar de Ahold Scriptieprijs (f 7.500,-). De vijfkoppige jury selecteerde hieruit vijf scripties voor een nominatie. De overige vier inzendingen waren: een vestigingsplaats-onderzoek van Patrice Bosma uit Amsterdam (7,83 punten), een onderzoek naar architectuur en het inrich ten van winkels van Rob Keijzer uit Eindhoven (7,44 punten), de scriptie *Wel of geen beeldschermen in de super markt' van Sjoerd Snijer en Jaap Verhees, uit resp. Eindho ven en Nijmegen (7,17 punten) en tenslotte de scriptie de 'Le rende organisatie' van Alain Volz uit Amsterdam (7,12 pun ten). De Ahold Scriptieprijs past in een lange traditie van steun die Ahold geeft aan detailhandels- onderzoek en -onderwijs. Deze traditie begon met het instellen van het Albert Heijn Studie fonds in de jaren zestig en is la ter uitgebreid met de instelling van de Gerrit Jan Heijn Fel lowship en een jaarlijkse detail- handelsprijs voor MBO-instel- lingen. 'Je staat er niet bij stil dat je zo'n prijs kunt winnen. Écht winnen, dat doe je alleen in je dromen!', aldus winnares Rena te Schuur. Renate kon de prijs niet persoonlijk in ontvangst nemen, omdat ze een rondreis maakte in het Zuidamerikaanse Chili. Namens Renate namen haar ouders de prijs van jury voorzitter Rinnooy Kan in ont vangst. Wat ze met het geld gaat doen, weet de gelukkige winnares wel zo'n beetje. "Een gedeelte gebruik ik om de le ning voor mijn huidige reis door Zuid-Amerika terug te betalen. En ik ga het natuurlijk vieren!' De trotse ouders van winnares Renate Schuur ontvangen uit handen van jury-voorzitter Rinnooy Kan de Ahold Scriptieprijs (f 7.500,-)

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 8