MEDEWERKERS LOPEN INTUSSEN STAGE 'HET WAS WEL NODIG' 7 No v I0ENSDAC NOVEMBER 'Bezorgklant' over de verbouwing: Voor sommige medewerkers staat de week in het teken van praktijkop leiding. Zij lopen stage bij een filiaal in aansluiting op een theoretische opleiding die ze de afgelopen maanden al hadden gevolgd. Anderen werken mee in de speciale bel- en bestelservice voor de klanten van het filiaal. openingsweek.' Saraï Doetz liep deze week stage op de bake-off afdeling van het filiaal aan de Vermiljoenweg in Zaandam. Ze is nog onder de indruk van de rondleiding die ze gisteravond kreeg in de oude/ nieuwe winkel. 'Al die mooie roze kleuren en glimmende strippen, wat een sfeertje!' Het broodbakken gaat haar al aardig af. De theorie vond ze moeilijk, maar de prak tijk is een stuk eenvoudiger. Woensdag ga ik lekker aan de slag. Toen ik voor bake-off ge vraagd werd, heb ik niet lang ge aarzeld. Het is toch een hele uit daging, voor mij én voor de win kel!' Supermarktmanager Dick de Ruiter: 'We hebben er een aantal nieuwe afdelingen bijgekregen, zoals de servicecounter, het vlees-/culinairblok, een bake-off afdeling met vers gebakken brood. In augustus waren we al met de theorie gestart en nu was er mooi de gelegenheid voor sta ges. In de toekomst worden de opleidingen mogelijk helemaal in zo'n VWO-week gedaan. En daarnaast hadden we de bezorg dienst waarvoor we dus telefo nisten, boodschappenverzame- laars en bezorgers hebben inge zet. Natuurlijk was er ook gele genheid om een dagje vrij te ne men ter compensatie van over werk op de zaterdagen en in de Saraï Doetz is opgeleid voor de spiksplinternieuwe bake-off afdeling Krap een week na het leeghalen van de winkel worden de schappen al SM Dick de Ruiter: 'Ik ben echt verliefd op deze nieuwe winkel' weer gevuld ben echt verliefd geworden op e nieuwe winkel,' spreekt k de Ruiter zijn medewerkers de openingsdag bewonderend En ik ben er heel trots op wij de winkel zaterdag met :e eigen club zo schitterend iben ingericht. Als we spreken r visual merchandising dan >ben jullie een groot compli- nt verdiend. Fantastisch.' Als ik en als herinnering krijgt el- medewerker een chique ball- overhandigd. Terwijl het pu ik al staat te popelen voor de ir knippen vijf medewerkers het eerste uur, die al vanaf opening in 1982 in dienst zijn, roze lint door. De eerste vijf- ïderd klanten krijgen een groomtaartje. En hoewel ze ir natuurlijk niet voor komen, in ze er wel voor! 'Zullen we de doos even binnenzetten?' AH-medewer kers Gerrit Tolk en Dennis Bont van AH Ankersmid- plein hebben dinsdagochtend bij AH op de Vermil joenweg de boodschappen verzameld voor de bezorg- klanten. Even later bellen ze aan bij mevrouw De la Porte. Haar doos weegt wel een kilootje of tien, twaalf. Veel oudere mensen maken van de situatie gebruik om de zware boodschappen thuis te laten be zorgen', merkt Gerrit op. 'Gelijk hebben ze, hoeven ze zelf niet te sjouwen.' Mevrouw De la Porte (65) is zeer tevreden met de be- zorgservice. Ze zou die er best in willen houden. Ook als de winkel aan het Ankersmidplein weer open is. 'Ik wil er best voor beta len', zegt ze stellig. En over de verbouwing: "t Was wel nodig. Tot voor een jaar woonden we in de buurt van de Vermiljoenweg. Dan ben je een mooie winkel ge wend. Deze wordt nu ook mooi, heb ik begrepen.' Met name voor de vaste klanten was het best lastig dat de winkel ruim een week dichtging. Ze werden echter goed voorbereid op de sluiting. "We hebben uitge breide aandacht gekregen in de pers', meldt Dick de Ruiter. *En we hingen raambiljetten op. Bo vendien kreeg iedereen, ander halve week van te voren, bij de kassa een folder mee. Daarin vertelden we hoe de winkel eruit zou gaan zien, hebben we de thuisbezorgservice geïntrodu ceerd CBel Saskia') en hebben we mensen aangeraden een voorraadje aan te leggen. Ham steraars kregen in de week vóór de verbouwing twee extra Air Miles op elke f 25,- aan bood schappen. Ook vroegen we in een wedstrijd aan de klant: Wat verwacht u van onze nieuwe winkel?' De twee origineelste in zendingen belonen we met maar liefst 1000 bonus-miles.' Mevrouw De la Porte uit Zaandam maakt grif gebruik van de gratis bezorgservice

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 7