Wat een spektakelhè?' - m ZATERDAG 11 NOVEMBER MAANDAG 13 NOVEMBER DINSDAG 14 NOVEMBER DONDERDAG 16 NOVEMBER VRIJDAG 17 NOVEMBER ZATERDAG 18 NOVEMBER AH verbouwt winkel in een week Week 46. Het AH-filiaal Ankersmidplein in Zaandam moet worden omgebouwd volgens een nieuw con cept. Een concept dat VWO is gedoopt: Volgende Week Open. De naam spreekt voor zich. De winkel sluit een week en dankzij een nieuw logistiek systeem - waarin de nieuwste technische hoogstandjes, voorfabri- katie van onderdelen en een uitgekiende montageplanning de hoofdrol spelen - kan de herinrichting in ongeveer zeven dagen gebeuren. In de tussentijd doen de klanten hun boodschappen via een speciale bestelservice en hebben medewerkers tijd om werkstages te doen. Een reportage van een primeur! Om half zes 's avonds begint de sloop. Een dikke honderd men sen, waaronder de zestig filiaal- medewerkers gaan met veel en thousiasme aan het werk. Een enorme herrie en ogenschijnlijk veel chaos. Toch weet iedereen exact wat hij moet doen. Het per soneel codeert en pakt alle goe deren in voor transport naar het distributiecentrum. De kluis wordt geleegd, de computers af gesloten. De inventaris wordt ge demonteerd. In razend tempo wordt een deel van de vloer ge sloopt, gaat het plafond eruit en wordt noodverlichting en nood- beveiliging aangebracht. Om middernacht is het tijd voor de schoonmaakploeg. Projectleider Michel van Rooij: 'De grootste verandering zit bij de leveranciers. Zij hebben in teams alles voorgefabriceerd. Bovendien hebben zij veel nieuwe materialen gebruikt, waardoor er nog sneller, efficiënter en goedkoper gewerkt gewerkt kon worden' Vanochtend vroeg is de oude ge vel gesloopt, maar dezelfde avond zit de nieuwe er al in. In de bijruimten zijn kant-en-klare gipswanden geplaatst, bekleed met vinyl en voorzien van licht- goten met stopcontacten en data- bekabeling. Elektramonteurs be reiden in de winkel ondertussen de stroomvoorzieningen boven het plafond voor. Iedereen is te vreden, er wordt in een lekker tempo gewerkt. 'We lopen zelfs een beetje voor op het schema', zegt projectleider Michel van Rooij. 'Ook de machinekamer is al gereed voor de koelappara tuur.' De zaak is schoon. In alle rust De winkel op het Ankersmidplein in Zaandam, na de metami! werken de elektramonteurs aan de bovenleidingen in de plafonds. Leidingen voor verlichting en ge luid, water en koeling. Voor be veiliging, verwarming en auto matisering. Op speciale kan-en liggen de elektrarails met kabels en de verlichting al klaar. Het is nog slechts een kwestie van het vastklikken van de paneeltjes, 's Middags komt de eerste wand- inventaris al binnen. De stellingen, voorzien van wor pen en stickers, watervallen en diepvrieskasten staan sinds gi steren op hun plek. Het plafond is nu dicht, alle leidingen zijn ge trokken. Schilderen maar. De su permarkt krijgt steeds meer zijn nieuwe gezicht. De servicecoun ter bij de ingang is vanochtend zo goed als compleet aangele verd. En achter elkaar komen nu ook de vitrines binnen voor brood, vlees en deli. Projectleider Van Rooij loopt tevreden rond. 's Avonds krijgen de medewer kers een eerste rondleiding. De monden vallen open van verba zing. Dat het allemaal zo snel kan gaan, dat hadden ze niet verwacht. Het nieuwe meubilair met z'n high-tech uitstraling staat stevig te pronken. De kassameubels druppelen één voor één binnen. Helemaal compleet, van scanner tot hemdtashouder. In het mid dengebied heerst grote drukte. Alle schappen worden gemon teerd. Deze avond zit het werk er eigenlijk al voor negentig pro cent op. Tijd om de sleutel terug te geven aan de 'rechtmatige ei genaar': de supermarktmanagl Voor Dick de Ruiter gaat het beginnen. I MOV Van 9.00 uur tot 01.00 uur woi! er met man en macht gewerlii om alle schappen zo snel mo$| lijk weer te vullen. Waren e ruim 7500 produkten uitgegaan' het winkelassortiment bestal nu maar liefst uit 9000 artifei len. 's Middags worden de versa! delingen gevuld. De maandag if voorbehouden voor de invul™ van kaas en een deel van ht) vlees. Medewerkers hebben al!l tijd om vast in te werken en d? machines te laten proefdraaiet En dinsdag wordt tenslotte d rest van de slagerij en de groent gevuld. Op naar de opening! De winkel is leeg, de sloop is begonnen Alle bedrading is gelegd; het plafond kan erin De kassa's worden compleet aangev

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 6