'EIGENUjK KB IK MIJN MAN AH'ers spelen Spaanse sterren van de hemel Laat eens een ballonnetje op... FIJNPROEVER SNUFJE ZOUT Sinterklaas helpt AH een handje: AHOLD FLITSEN DECEMBER 19; AHOLD FLITSEN DECEMBER 19; Op 17 novem ber nam Marvelo af scheid van koffiegoe- roe Ceb IJskes, de man achter het suc ces van AH's huis merk Perla. Flitsen sprak nu eens niet met de man zelf, maar interviewde zijn vrouw om achter het geheim van goe de koffie te komen. Olé De aap komt uit de mouw. 'Ei genlijk heb ik mijn man aan de koffie gebracht.' Engeltje IJskes zegt het lachend. 'Toen ik Geb leerde kennen op zijn 22ste dronk hij helemaal geen koffie. Bij mijn familie thuis heeft hij zijn eerst kopje gedronken. Kennelijk beviel het hem wel, maar hij drinkt nog steeds geen grote hoeveelheden. Hooguit één of twee koppen 's morgens; daar geniet hij heel bewust van.' Over de vraag wie er thuis de koffie zet, kan ze kort zijn: 'Dat laat mijn man helemaal aan mij over. Bij ons komt alleen maar koffie van Albert Heijn in huis. Bij voorkeur Perla-koffie, die smaakt ons gewoonweg het best. Vroeger nam Geb nog wel eens een monstertje mee, als hij een 'second opinion' wilde. Ik ben namelijk ook een fijnproe ver. Meestal waren we het roe rend met elkaar eens.' 'Nee, onze vrienden zijn beslist niet bang om ons op de koffie te vragen, maar ze informeren wel of het bevalt', zegt Engeltje IJskes. 'Trouwens, smaken ver schillen nu eenmaal, al kun je koffie goed verprutsen door hem te sterk of veel te slap te maken. Zélf neem ik liever iets minder koffie, anders wordt de smaak zo bitter. Ruim vijf maatbekers koffie voor zes kop pen, vind ik precies lekker. O ja, nog een goede tip: een klein snufje zout toevoegen. Dat komt het aroma echt ten goede!' De felgekleurde ballonnen wa ren voorzien van naam en adres én een mooie wens of boodschap aan Sinterklaas. Op de parkeer plaats van winkelcentrum Hei galerij werden ze opgelaten. Dat leverde een prachtig en vooral luchtig schouwspel op, met kin deren die allemaal hoopvol hun ballon nakeken. De ballon die de langste reis heeft gemaakt en weer bij Albert Heijn wordt ingeleverd, krijgt namelijk een prijs. 'Eer we dat weten, zijn we misschien wel een paar weken verder', zegt- AH's Marion Goedknegt, die wel een zeer toe- 2 december. De Sint helpt Hilversumse kinderen met het oplaten van AH-ballonnen. Welke komt het verst? Albert Heijn'ers met AH-vlag kom je werke lijk overal tegen. Neem nou Willem Punt, ver koper bij AH 1062 in Zeist. 'Toen ik deze zo mer op tournee ging met het Provinciaal Utrechts Jeugdorkest, heb ik de AH-vlag voor de zekerheid in mijn koffer gestopt. Je weet maar nooit.' En jawel, drie violistes en een celliste, ook van AH, waren graag bereid om met Willem te poseren en het historische mo ment op de gevoelige plaat vast te leggen. Het gezelschap gaf een week lang concerten in Va lencia, in het zuiden van Spanje, en reisde toen door naar het noordelijk gelegen Gerona. Wil lem: 'De vlag, die zo keurig langs twee pilaren gespannen lijkt, wordt in werkelijkheid vast gehouden door twee muzikan ten die zich achter ons verstopt hadden. Zij wensen echter ano niem te blijven. Op de foto sta ik met een trompet, maar in werkelijkheid speel ik tuba. In Valencia was het zó heet, dat ik die zware tuba niet het hele stuk wilde meeslepen - die trompet was stukken lichter!' De hitte was zo groot, dat er tijdens de muzikale reis één contrabas scheurde en een paar violen krom trokken. 'De AH-vlag is nog heel', meldt de tuba-blazer. Vijf muzikale AH-ers in de Spaanse hitte. Van links naar rechts: Willem Punt (tubaspeler met trompet) AH 1062 Zeist, Karin de Wit (violiste) AH 1248 te Bilthoven, Annemiek Dusseldorp (celliste), AH 1465 te Amersfoort, Marianne van den Akker (alt-violiste) AH 1501 te Amersfoort, Carien de Zwaan (alt-violiste) AH 1266 te Driebergen. 'Koffiegoeroe' Geb IJskes en zijn vrouw Engeltje: 'Voortaan samen thuis aan de koffie' lokslag 12.00 uur, 2 december: de ballonnen van de grote Sinterklaas-wed strijd van AH 1349 in Hilversum gaan de lucht in. De spanning is van de kindergezichtjes af te lezen, want Sinterklaas zélf helpt de spruiten met het loslaten van de ballonnen... passelijke Sinter- de eerste keer dat we een klaas-naam heeft. ballonnenwedstrijd doen.' 'Als het weer meezit, Als klap op de vuurpijl wer- belandt een ballon soms wel in Frankrijk.' 'In voorgaande jaren de den we hier een schoen- zet-actie', vertelt Marion. 'Dan kwamen kinderen wers een souvenir konden be- hier hun schoen brengen en zat stellen van de Sinterklaas-wed- er de volgende dag wat in. Dit is strijd. den er van dit kleurige spek takel ook nog kleurenfoto's gemaakt. Ze werden op het ^:~f prikbord in de winkel opge- hangen, zodat de toeschou-

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 12