HET HELE JAAR DOOR KERST IN EDE 'Wat is dat?' Indiase stoofschotel/ Wat zit erin, dat rode?' 'Paprika.' 'Oh gat, ik hond niet van paprika.' 8 KANTINE OSDORPPLEIN AMSTERDAM AH-KERSTPAKKETTEN AHOLD FLITSEN NOVEMBER 19951 Even rust! Even bijpraten met collega's, de krant lezen, een spelletje doen. Kopje koffie, kopje thee. Kantines, koffiehoeken en bedrijfsrestaurants zijn vaak de sociale spil van het bedrijf. Het hol van de leeuw. Flitsen kijkt elke maand één keer achter de schermen. 'Sfeervol, dat is het hier zéker', zegt Marius van de Kolk van de afdeling Geschenkpakketten, met een schuine blik op de showroom. Daar zijn klanten druk bezig om voor hun organi satie of bedrijf een origineel ge schenkpakket te kiezen. De ge middelde besteding is ruim f 50,- per pakket. "We moeten het spannend houden voor onze klanten, want ruim 60 is hier al jaren kind aan huis. Daarom hebben we weer iets totaal nieuws: we bezorgen pakketten met verse delicatessen over de hele wereld. Een bijzonder ori ginele kerstgroet als je bijvoor beeld een goede klant in Australië wilt verrassen. We zijn met die service de enige in Nederland. Maar we hebben ook in samenwerking met Phi lips een 'ijspakket' ontwikkeld, compleet met ijsmachine en re cepten. Inkopen doen we over de hele wereld. Zo gebruiken we rieten manden uit Thailand; chocolade komt uit ons eigen land.' Collega Edith Teunissen knikt enthousiast. Ze werkt, net als Marius, al meer dan 28 jaar bij GVA en geniet volop van de sfeer. 'Als de eerste spul len binnenkomen, staan we er met zijn allen omheen. Vanaf september werken we hier met een versterkt team van tien man keihard om alles op tijd te kunnen bezorgen. We proeven hier van alles', zegt ze met een kritische blik op haar lijn. We lopen de hele dag te snoepen en dan weer streng te lijnen, maar we moeten natuurlijk wèl we ten wat we de klant voorzetten. Veel klanten houden ook van iets blijvends; een leuke kande laar, een rieten mand of een leuke bonbonnière.' Wijzend op de tweeduizend artikelen in de showroom: 'Daarmee komen ze bij ons goed aan hun trekken.' Zelf gaat Edith helemaal voor het nieuwe theepakket en het nostalgisch pakket, in een grap pige hoededoos. het...kraken enzo. Sorry hoor, maar dat kan ik niet', zegt Moni que Djojosoetirto, terwijl ze een van de nieuwe bladen bekijkt. Party, het jongste roddelblad, scoort hoog. Top Santé, een blad over gezond leven, ligt er ook beduimeld bij. Hein Mulder op de achtergrond houdt het liever bij de krant. En verder: onder werp van gesprek in de Osdorper kantine is de verbouwing, of lie ver gezegd het nieuwe filiaal. 'De grootste van Nederland', zegt su permarktmanager Aad Witte- man. 'In april moeten we al over.' 'Ik denk dat we in één weekend de winkel moeten vul len', zegt caissière Lisa Datadin. 'Er komen allemaal nieuwe spul len. Wat er dan nog in de oude winkel staat, wordt uitgeleverd aan andere filialen.' Of ze in het nieuwe filiaal ruimte hebben om de pingpongtafel weer in ere te herstellen, weten ze nog niet. 'Vroeger werd er fanatiek getafel tennist', zegt Wendy. 'Maar de tafel heeft plek moeten maken voor een garderobe.' En dan is er nog Rocky, de kantinekat. Het beest, een allemansvriendje, werd ooit door het filiaal uit een asiel gehaald en leidt een benij denswaardig leven. Krijgt aan dacht, aaien, hier een stukje kaas en daar een stukje worst. 'Hij moet absoluut mee', is de alge mene stemming. Alleen super marktmanager Witteman zegt dat hij niet van katten houdt. 'Het is dat-ie af en toe een muis vangt', reageert hij. Dan tegen de dammers: 'Hé, tijd om naar beneden te gaan. Het is altijd het zelfde, dan is het spel nog niet afgelopen en wordt het weer na tweeën.' Tip van de redactie: sneldammen. Een bezoek aan de afdeling Ceschenkpakketten van CVA in Ede maakt één ding duidelijk: het is hier het hele jaar door Kerst! Samen met de Geschen kenservice is dit onderdeel van GVA goed voor honderdduizenden Kerst pakketten. Ook dit jaar komt Albert Heijn met eigen Kerstpakketten. De klant heeft de keuze uit vier verschillende, kant-en-klare pakketten. De prijzen variëren van f 35,- tot f 75,-. Vorig jaar bestelde 60 van de klanten één van de drie voorgestelde pakketten. Nu hebben ze wat dat betreft meer keus, en de handling in de winkels is een stuk eenvoudiger geworden. Een gesprek tussen een me dewerker en een demon- stratrice in de kantine van het drukke AH-filiaal in Amster dam-Osdorp. Op tafel staan alu minium schaaltjes met mini-hap jes, zoals ze ook in de winkel worden aangeboden. Er staan manden met brood, kannen met koffie. 'Warm eten doen we hier niet. Ja, een opgewarmd satéetje, maar that's it.' Het is er opval lend rustig als we binnenvallen. De tweede shift, die van één tot twee, kauwt zijn boterhammen weg, leest de krant en damt. 'Da's goed voor de brains', zegt Guillermo Yorks, gebogen over het dambord, terwijl hij een steen slaat van tegenstander Dave Koenta. 'Als het even kan, eten we samen en spelen we een spelletje.' Wat opvalt: er zijn geen kaarters. 'Klopt', weet Wen dy van Wely. 'Kaarten is hier he lemaal uit. Vroeger was het kla verjassen, maar dat is er niet meer bij.' 'Dat komt door al die nieuwe spelletjes, hoe heet Lisa (I), Lisa en Lucinda Wendy (I) en Daniëlle Dave (I) en Guillermo Edith Teunissen van GVA gaat zelf helemaal voor het nostalgische pakket

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 8