REIS NAAR COLLEGA'S IN AMERIKA GROOT SUCCES BUITENLAND 'DAAR DI0OM JE VAN' AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1995 Bijna veertig Nederlandse Ahold-medewerkers hebben van 14 t/m 19 oktober de eerste van een serie uitwisselingsreizen gemaakt naar onze winkels in Amerika. Gedu rende drie dagen bezochten zij de grote supermarkten van Giant Food Stores, Tops Markets en Edwards Super Food Stores. Ze deden er tal rijke ideeën op. De vierde dag geno ten ze, tijdens prachtig najaarsweer, volop van shoppen en sight seeing in New York City. SkXM/Zt, Ad Mathijssen, AH-supermarktmanager uit Barendrecht, maakt een sierlijke beweging om het vis-assortiment van de Tops-winkel uit Elmira op de gevoelige plaat vast te leggen. Yvonne van Gucht uit Krimpen aan den IJssel kijkt belangstellend toe Frans van de De Nederlandse collega's waren Ven uit er in mei van dit jaar razend- RoosendaaS snel bij, toen Flitsen aankon- geniet van digde een uitwisselingsreis te de warme organiseren naar onze Ameri- najaarszon kaanse winkels. Doel van de en maakt reis: met eigen ogen zien wat pa! voor de Ahold in Amerika doet. Ver- Edwards- schillende reislustigen stuur- winkel nog den al tijdens het weekend dat reclame voor Flitsen in de bus rolde faxbe- 's lands richten naar de reisorganisatie grootste om er zeker van te zijn dat ze kruidenier mee zouden kunnen. Binnen een week was de reis zo zwaar overboekt dat de inschrijving moest worden gestopt. Veel indrukken zijn op foto en video vastgelegd. Sommige deelnemers hielden een dag boek bij, terwijl anderen specia le kofferruimte openhielden om produkten uit onze Amerikaan se winkels mee te kunnen ne men naar huis. Jetske Hoek stra, supermarktmanager in Eindhoven, bestudeerde aan- Vaak ontstonden spontane gesprekjes met klanten. Zoals hier op zondag in de Giant-winkel in Allentown. Tijdens dit bezoek troffen we twee Giant-klanten aan die met een AH-winkel- tas boodschappen deden Terwijl een Tops-klant een paar heerlijke kreeften ('fresh lobster') bestelt, kijken Tineke Jonker (rode trui), Dick jonker (blauwe trui) en Herman Oomen (groene trui) verlekkerd toe dachtig het totale assortiment en de kassaprocedure van de nieuwe, grote Tops-winkel (6000m2) in Elmira, Gerrit Doc- ters van Leeuwen uit Etten- Leur, werkzaam bij AH-Winkel- techniek, bleek aangenaam ver rast door de eenvoudige maar effectieve manier waarop onze Amerikaanse collega's een 'wall of value' (een massale presenta tie van laag geprijsde produk ten) bouwen. Het zijn maar twee van de vele indrukken die de Nederlandse collega's aan de overkant van de Grote Plas op deden. In alle winkels werden ze gastvrij ontvangen met een rondleiding, een lunch en tijd om zelf in de winkel te shoppen. Tijdens de busreizen tussen de diverse bestemmingen werd driftig gediscussieerd over over eenkomsten met en verschillen tussen onze Nederlandse en Amerikaanse winkels. Bij het zien van de grote Tops-winkel in Ebnira liep het water Dick Jonker, in het dagelijks leven bibliothecaris bij Albert Heijn, in de mond. "Daar droom je toch van, dat je zo'n grote vers presentatie kunt maken', zei hij bij het zien van de vele vierkan te meters die deze Tops-winkel kan besteden aan het assorti ment aardappelen, groenten en fruit. Ook alledaagse actualitei ten in ons land, zoals winkel openingstijden en de invoering bij AH van het clustermanage ment kwamen ter sprake. De- foto's op deze pagina geven een globale indruk van het bezoek dat door vrijwel alle deelnemers als heel leerzaam en een groot succes is ervaren. In totaal zullen de komende maanden bijna duizend Neder landse Ahold-medewerkers in eigen tijd en voor eigen reke ning een uitwisselingsreis ma ken naar de VS. In 1996 zullen Amerikaanse Ahold-medewer kers een zelfde reis maken naar onze winkels in Nederland. 'Brunchen' op zondagmiddag 15 oktober in het magazijn van de Giant-winkel in Allentown. Een heerlijk vers Ameri kaans buffet en oer-Hollandse, oranje ballonnen als tafelver siering

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 5