4 Bacchus, de god van de wijn, had als presentator van de filiaalmanagersdag van Gall Gall nog het hoogste woord, maar zal in de toekomst niet de enige zijn die in het spot- licht treedt. De slijters willen drank gaan combineren met spijzen. De nieuwe missie windt er geen doekjes om: Gall Gall laat mensen genieten van eten en drinken. Nieuwe missie gepresenteerd tijdens filiaalmanagersdag EERSTE STAP 'Op dit moment hebben we zo'n 140 winkels in de nieu we vormgeving en volgend jaar zijn dat er 240' 'U wordt de deskundige op het gebied van eten en drinken' BEROEP EN HOBBY TSPJE Gall Gall wil drank èn spijzen AHOLD FLITSEN NOVEMBER 19951 Het was geen zwaar cij- ferverhaal, afgelopen 6 november. Uiteraard stipte directeur Tom Heidman in zijn openings speech aan dat het marktaan deel van Gall Gall sterk was gegroeid in 1995, niet alleen door toedoen van de franchise- winkels, maar ook door groei in de omzet van de eigen filialen. En dat door een verlaging van de (overhead)kosten flink meer winst kon worden genoteerd. Maar uiteindelijk was dat on dergeschikt aan het doel van de dag. Teder mens heeft, recht op een droom, maar ook ieder be drijf heeft recht op een droom, een beeld van wat het eigenlijk wil zijn', zei hij. En al gauw bleek waaraan dat beeld moest voldoen. 'Gall Gall laat men sen genieten van eten en drin ken'. Die zin stond de rest van de dag geprojecteerd op een me tersgroot diascherm. Heidman daarover: 'Een goed glas port vraagt om een lekker stukje kaas. Een mooie sherry krijgt opeens een heel eigentijdse uit straling als er een schotel tapas bij wordt geserveerd. Wie ver stand heeft van het een moet ook thuis zijn in het ander. Dat zegt de consument en dan lui steren wij. We proberen hem of haar zelfs een stap voor te zijn. Trendsetten. U wordt de des kundige op het gebied van eten en drinken, de bewaker en be werker van onze eet- en drink- cultuur.' Een eerste stap op weg naar die status zette Gall Gall vorige maand toen in Veldhoven het nieuwe winkelconcept werd ge presenteerd. Ruim, met een bij zonder assortiment wijnen en gedistilleerd. Heidman in de wandelgangen: 'Het is zo dat de wet nog geen ruimte biedt om food te combineren met sterke drank. Voor de consument valt het gebruik van eten en drin ken steeds vaker samen. En dan niet alleen bij de maaltijd, maar ook in de maaltijd. Wat dacht je van de sherrysoep die vanmiddag op het menu staat?' De missie valt uiteen in een za kelijk en een personeel gedeel te. Over de zakelijke kant zei manager Operations Bouke van der Meij: 'Op dit moment heb ben we zo'n 140 winkels (van de ruim 400). inclusief de franchi sers, in de nieuwe vormgeving en volgend jaar zijn dat er 240.' Hij doelt op de winkels die zijn uitgevoerd volgens het 20/20- concept. Dit Londense ontwerp bureau (20/20) bedacht voor de slijters al twee jaar geleden een winkel vol natuurlijke materia len, zoals zink, hout, een par ketvloer. Van der Meij: 'Ik tel nu drie soorten winkels. De ge wone A-winkels, de B-winkels, dat zijn de zuinig gebouwde winkels die niettemin de 20/20 uitstraling kennen en de AA- winkels, de extra grote winkels, zoals die in Veldhoven.' Binnen kort opent Gall Gall de derde winkel van deze soort in Rijs wijk. De AA-winkels zijn groot: minimaal 160 m2 en hebben ex tra toevoegingen, zoals speciale cadeaumeters, displayruimte voor prentatie van wijn in do zen en een afwijkende presen tatie voor luxere segmenten. 'De winkels komen in grote re gio's en stadscentra.' Van der Meij waagde zich ook aan een voorspelling: 'Als u het mij vraagt, dan zeg ik: over een jaar zijn al deze winkels en een groot deel van de A-winkels langer open dan nu het geval is.' De film *De erven van Gall Gall', die later op de dag te zien was, kaartte dit actuele thema ook aan. Opmerkelijk was dat het bedrijf dat 115 jaar geleden door weduwe Gall werd geleid, al open was van acht tot Tom Heidman, directeur van Call Call: 'We proberen de consument één stap voor te zijn' acht, dat de boodschappen met bakfietsen werden thuisbezorgd en dat er later ook sprake was van telefonische verkoop. De weduwe had ook een missie: geen order te groot, geen order te klein, geen order te ver. Het zou zomaar in 1995 bedacht kunnen zijn. Hoofd Personeelszaken Wim Smit sprak de filiaalmanagers toe na de driegangen-lunch. Hij beantwoordde de voor de hand liggende vraag: wie hebben we nodig om de missie te realise ren? Hij hamerde vooral op het enthousiame en de teamgeest. 'Gall Gall wordt bevolkt door vakfanaten', sprak hij. 'Bour gondiërs. Mensen die van hun hobby hun beroep maken en van hun beroep hun hobby.' Over de manier waarop mens en missie worden samenge voegd zei Smit: ""Wie streeft naar 'Altijd iets bijzonders' komt al gauw terecht bij verras sende en onderscheidende op leidingen die op secundaire ar beidsvoorwaarden lijken... Dus rekent u er maar alvast op: u krijgt steeds meer opleidingen die met eten en drinken te ma ken hebben. U heeft er in zeke re zin tijdens de lunch, onder leiding van Cas Spijkers, al kennis mee kunnen maken.' Erik Visser, de nieuwe commer ciële man, lichtte alvast een tip je op van de promotiesluier voor 1996. 'In 1996 komt er wéér en méér aandacht voor de nieuwe wijnlanden', zei hij. Hij bena drukte verder dat één op de vijf Gall Gall-klanten Air Miles spaart. Zij geven meer uit dan de niet-spaarder. Visser: 'De omzet per Air Mile-spaarder is bijna zeventien gulden hoger dan die van niet-spaarders. Daarom krijgen de Air Miles in 1996 nog wat extra nieuwe im pulsen.' De dag werd omlijst met eten en drinken. Na de uitgebreide middaglunch van de beroemde kok Cas Spijkers, bekend van het tv-programma 'Koken met sterren', stond er 's avonds al weer een buffet te wachten. De filiaalmanagers bleken inder daad Bourgondiërs die houden van drank èn spijzen. En met die combinatie zal Gall Gall de volgende eeuw ook wel gaan halen. Dat was na 6 november wel duidelijk. Behalve een eet- en drinkfestijn was het ook een leerzame dag. In de ochtend werd de creativiteit geprikkeld door een gezamenlijke schildersessie. Vierhonderd schildersezels stonden klaar en de opdracht was een etiket te ontwerpen. 'De filiaalmanager wordt steeds meer ondernemer, dat is duidelijk. Maar daarvoor is de nodige creativiteit vereist', legde men de verbaasde managers uit. Eén van de hoogtepunten van de dag was de bekendmaking van de drie winnende filialen van de Amerika-wedstrijd (zie ook het vo rige nummer van Flitsen). Opzet van de wedstrijd was een ver zorgd in- en exterieur en een sterk verkoopgerichte presentatie te combineren. De winkels waren tijdens de Amerika-promotie ge tooid in USA-outfit. Een van de winnende presentaties was te vin den in Blaricum, waar Wim Faber en zijn team een Harley Davidson en een jukebox naar binnen sleepten. Erik Leewis uit 's Gra- venzande maakte van zijn winkel een heuse Wild-West-saloon met klapdeurtjes, een cactus en een galg. Raymond Smeenk uit Am stelveen ontwierp een prachtige etalage met een cowboyfiguur en originele buitenborden. De drie winnaars gaan binnenkort naar Californië. Hun teamleden krijgen ieder 500 bonus Air Miles. En dat is genoeg voor een retourtje Parijs of Londen.

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 4